Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

b11x

ABC webdesign'u .

Promowane odpowiedzi

b11x    0

Witam , ten tutek zostaje tworzony na tych początkujących , pokazuje schemat tworzenia strony lecz z upływem czasu każdy wyrabia swój styl . To zaczynajmy :

Od czego zacząć projekt ?

1.Najpierw pomysł o czym ten projekt ma być zdobądź jak najwięcej informacji związanych z tematyka projektu , skojarzenia jak i słowa kluczowe . Skoncentruj się nad celem tej strony do czego ona ma być przystosowana . Bo na przykład projektu o motoryzacji nie zrobimy w kolorze różowym czy fioletowym .

2.Zrób sobie listę elementów które chcesz zamieścić na tej stronie , trzymaj się pewnych zasad których na stronach obowiązują często jest to : menu (nawigacja) czy też wyszukiwarka .

3.Gdy już masz pomysł i koncepcje rozrysuj sobie to na kartce dla przejrzystości , staraj się tworząc stronę pamiętać od czego zacząć i na czym skończyć (jedni zaczynają od stopki inni od boksów , nie radze tak robić ) Polecam ustawienie sobie linii pomocniczych i rozplanowanie dobrze miejsca projektu (bo raczej menu nie zrobisz nad stopką) .

4.Dobież sobie odpowiednia kolorystykę pod temat strony (pisałem wyżej) . Zazwyczaj są to 2 kolory podstawowe o jasnych barwach + 1 dopełniający (ciemniejszy) . Staraj się sam dobierać kolory lub przeglądaj devantART'a w 'oswajaniu kolorów' . Pamiętaj żeby nie robić kolorów jaskrawych które męczą oczy i nie da się oglądać takiej strony co razi czytelnika staraj się dobierać łagodne kolory .

5.Dobierz odpowiednio czcionki i ich kolor . Osobiście polecam standardowe jak : Arial , Tahoma , Myarid Pro . Nie rób napisów w kolorach białych lub czarnych (tło napisów też nie może być czarne lub białe ) jeśli już coś podobnego do białego to lekki szary , a do czarnego ciemny szary gdyż czytanie dużego białego/czarnego tekstu kończy się w łzami w oczach .

6.Teraz zacznij przelewać swoją wenę na program . Pamiętaj żeby robić szablony o rozmiarach 1240 (100piks przestrzeni roboczej) gdyż przeglądarki źle będą wyświetlały nasza stronę . Rozdzielczość na monitorach to 1280piks a przestrzeń to 1240piks po odjęciu scrollbara . Robimy jeden element dopracowujemy go lub robimy następny i później wracamy do poszczególnych elementów , każda metoda jest dobra i to jest wyłącznie wasza inicjatywa jak to robicie .

7. Gdy myślisz ze skończyłeś , pokaż swoja prace na forach graficznych komuś kto się na tym zna powie ci co jest źle co dobrze i pamiętaj praca i praca bo tylko tak można coś osiągnąć .

Myślę ze moja rozprawka rozjaśni swięrzaką robotę . Na koniec daje wam potrzebne strony których możecie korzystać przy pracy .

Fonty na strony:

http://www.fawnt.com/

http://www.fontsquirrel.com/

http://www.fontspring.com/

http://myfonts.com

http://www.dafont.com/

http://www.webfontlist.com/

http://www.urbanfonts.com/

http://www.stencilrevolution.com/resources/

Ikonki na strony:

http://www.webiconset.com/

http://iconspedia.com/

http://www.freeiconsweb.com/icons.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×