Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Pawi

Apple i koniec płatnych SMS ów? BlackBerry - Research in Motion

Promowane odpowiedzi

Apple wprowadza w życie swój kolejny pomysł, dzięki któremu być może wkrótce płatne SMSy przejdą do lamusa.

Nie jest to nowa idea. Funkcję darmowego czatu SMS posiadają od dawna telefony BlackBerry, amerykańskiego producenta Research In Motion. Choć mówi się, że wprowadzenie usługi przez Apple jest raczej odpowiedzią na ruch Microsoftu, który będzie integrował niedawno wykupiony komunikator Skype ze swoim mobilnym systemem operacyjnym Windows Phone. iMessage, podobnie jak BlackBerry Messenger, pozwala na wymianę wiadomości tekstowych między użytkownikami iGadżetów, omijając przy tym opłaty dla operatorów komórkowych. Urządzenie wyposażone w iOS, zamiast sieci GSM, wykorzystuje do tego połączenie internetowe. Oczywiście zupełnie darmowe będą tylko wiadomości, które wyślemy będąc w zasięgu sieci WiFi. W innym przypadku musimy pamiętać o opłacie za kilka kilobajtów danych przesłanych za pomocą połączenia internetowego. Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie rzadko już zdarza się, żeby operator proponował smartfona bez umowy z odpowiednim pakietem danych - koszty te okazują się bliskie zeru.

System ma dodatkową zaletę - działa nie tylko na telefonie spod znaku nadgryzionego jabłka. Inne produkty firmy Apple, jak tablety iPad, czy odtwarzacze iPod - również będę mogły korzystać z jego dobrodziejstw. Oznacza to znaczne poszerzenie grona użytkowników.

iMessage może przyczynić się do zmniejszenia rachunków telefonicznych zwłaszcza wśród ludzi młodych, których umiejętności wysyłania po kilkaset SMSów dziennie są powszechnie znane. W samych Stanach Zjednoczonych wiadomości tekstowe generują operatorom komórkowym przychód rzędu 20 miliardów dolarów rocznie. Czy nowa usługa spowoduje choć częściową redukcję tej kwoty?

Pomysł Apple nie jest rewolucyjny, ale może spowodować rewolucję. Wiemy, jaki wpływ na rynek ma ta wyznaczająca trendy firma. Fani jej produktów bez wątpienia okrzykną system genialnym, więc z pewnością nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedź innych producentów.

Tekst: WP

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie jak bedą za free, tyle że wtedy pewnie spadną zyski sieci komórkowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zupełnie darmowe będą tylko wiadomości, które wyślemy będąc w zasięgu sieci WiFi

Czyli będzie to zwykłe mobilne GG na większą skalę lol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dekke, można zobaczyć co z tego wyjdzie .

Powiem , że jak takie coś będzie to będę naku***ał sms'y na lekcji jak głupi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Domiss, pomyśl troche jest to tylko do komunikacji urzadzeń apple. Więc to nie jest taka ogromna skala użytkowników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×