Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

SeNioR

Filmweb.pl wprowadza kolejne zmiany. Użytkownicy portalu są oburzeni.

Promowane odpowiedzi

Dzisiaj rano użytkownicy portalu filmweb.pl mogli zobaczyć nowe zmiany wprowadzone przez administrację portalu. Niestety dla większości użytkowników wprowadzone zmiany zamiast zachwycać dają całkiem odmienny efekt. Forum portalu filmweb.pl aż wrze od tematów w których użytkownicy piszą swoje zażalenia.

tematy-na-filmweb-nowe-zmiany-_10605.png

tematy-na-filmweb-pl-nowe-zmiany-strona-2_10606.png

Wchodząc dzisiaj na Filmweb przeżyłem szok. Nie dość, że zamiast kokpitu jakieś wielkie na całą stronę sprawozdania z ostatnich ocen znajomych, to jeszcze kolumna newsów ograniczona do jakichś starych wiadomości sprzed tygodnia. Na stronach filmów jeszcze gorzej, forum zamiast być wyraźnie oddzielone od reszty, zlewa się w jedną, białą masę. Kolumna z ocenami znajomych też jednolita i nieczytelna. Brak możliwości ocenienia całokształtu twórczości ludzi kina (nie powiem, opcja z oceną gry aktorskiej za każdy film, bardzo trafna, podoba mi się, ale dajcie też możliwość oceny wspólnej!) i wiele innych rzeczy, o których już wspominają inni użytkownicy, m.in. nieczytelny układ strony, za dużo bieli i usuwanie za miesiąc kokpitu - tego już za wiele). Za dużo zmian na raz!

Robert_Sawyer, użytkownik portalu Filmweb.pl

moj-filmweb-nowe-zmiany-2015_10610.png

Nowe zmiany to przede wszystkim usunięcie kokpitu zamiast tego użytkownicy dostali na stronie głównej aktywność swoich znajomych, bo Filmweb uważa że 65% użytkowników przegląda oceny swoich znajomych. Po prawej stronie natomiast mamy "asystenta" który powiadamia nas o najnowszych wiadomościach. Filmweb jednak daje nam możliwość przywrócenia starego kokpitu wchodząc w menu "Mój Filmweb" -> "stary kokpit". Jak można przeczytać na topie:

"Kokpit odchodzi do historii i zostanie wyłączony na początku 2015 roku"

Filmweb planuje całkowicie usunąć stary kokpit w 2015 roku.

Wielu użytkowników jest tym oburzona bo większość przyzwyczaiła się do kolumn które można było sobie ustawić według swoich upodobań i zainteresowań. Wszystkie informacje takie jak nowości, premiery kinowe, nadchodzące premiery seriali, czy program TV były na jednej stronie co było dużą wygodą. Niestety zarząd FW widział to inaczej. Zamiast tego FW przeniósł "nadchodzące premiery odcinków" oraz "masz do obejrzenia" na podstronę /serials

seriale-popularne-premierowe-odcinki-nowe-zmiany-2015-filmweb_10607.png

Następnymi zmianami rzucającymi się w oczy jest nowy wygląd oceny. Zamiast standardowej oceny całej twórczości, mamy teraz do wyboru ocenę każdej z ról danego aktora czy aktorki. Nie ma już możliwości oceny całej twórczości.

Nagrody filmowe aktorów zostały przerzucone pod pole "stan cywilny" co moim zdaniem nie wygląda zbyt dobrze. Można również zaobserwować zmiany takie jak inne położenie różnych pól, czy poprawa czcionki.

profil-jackie-chan-filmweb-nowe-zmiany-ocna-aktor-producent-role_10612.png

W filmografiach pojawiły się filtry, dzięki którym szybko możecie wyświetlać tylko te pozycje z dorobku artysty, które aktualnie Was interesują. W prawej kolumnie znalazła się lista ocen Waszych znajomych. Tuż nad nią umieściliśmy informacje o ogólnych ocenach osoby z podziałem na profesje.

filmografia-nowy-wglad_10613.png

Również samo forum uległo zmianie, użytkownicy skarżą się że wszystko zlewa się w całość i przeszkadza im ta biel.

forum-filmweb-nowe-zmiany-2015-brak-kokpitu-zlewa-sie-w-biel-skargi-_10611.png

Użytkownicy mają wrażenie że Filmweb z portalu filmowego staje się drugim Facebookiem co ich niepokoi i wręcz wnerwia. Filmweb jak widać robi wszystko aby stać się portalem społecznościowym

..

Ja jedynie mogę potwierdzić to co piszą użytkownicy bo sam jestem użytkownikiem od dobrych kilku lat. Niestety zmiany moim zdaniem są tylko na gorsze, i mam ważenie jakby zarząd specjalnie utrudniała nam poruszanie się po portalu.

Mniemy nadzieję że obecne zmiany zostaną odwołane lub przynajmniej poprawione, w przeciwnym razie portal może na tym ucierpieć i stracić swój największy atut czyli użytkowników.

O pozostałych zmianach możemy poczytać tutaj:

http://www.filmweb.pl/user/filmweb/blog/564390

http://www.filmweb.pl/user/filmweb/blog/564389-Nowa+strona+%E2%80%93+M%C3%B3j+Filmweb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Także byłbym oburzony gdybym był stałym bywalcem portalu. Zmiany zdecydowanie na wielki minus. Poprzedni layout był idealnie dopasowany do strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Nie korzystałem z niego jakoś szczególnie często, tylko jak chciałem sprawdzić kto grał w X filmie, albo na odwrót. Teraz jak przeglądam to nie widzę gdzie co jest. Nie wiem czym argumentowali sobie te zmiany, ale popieram większość komentarzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Utwórz konto

Utwórz konto. To darmowe i bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×