Skocz do zawartości
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Systemy zarządzania treścią (CMS)

Systemy zarządzania treścią (z ang. Content Management System) w skrócie (CMS) to inaczej oprogramowanie pozwalające szybko i w łatwy sposób utworzyć naszą stronę. Dzięki przeróżnym dostępnym silnikom możemy założyć forum albo utworzyć bloga w zaledwie 5 minut. Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania. Dzięki zastosowaniu wspomnianego rozwiązania użytkownik jest w stanie samodzielnie modyfikować wszystkie treści, tzn. ingerować w tekst (edytować, usuwać, dodawać) czy w elementy graficzne poprzez wygodny panel administracyjny.

Fora

 1. MyBB

  MyBB to darmowe oprogramowanie fora dyskusyjnego. Oprogramowanie MyBB wykorzystuje PHP i bazę danych MySQL. Skrypt rozprowadzany jest obecnie na licencji LGPL.

  20145
  postów
 2. Invision Community

  Invision Community znana też jako IPS Community Suite lub Invision Power Board to aplikacja internetowa napisana w języku PHP przez Charlesa i Matta stworzona jako płatne oprogramowanie fora dyskusyjnego.

  6723
  postów
 3. phpBB

  phpBB (PHP Bulletin Board) to darmowa aplikacja internetowa umożliwiająca prowadzenie własnego forum dyskusyjnego. Wydawana jest na licencji GNU GPL v2, która daje pełny dostęp do kodu źródłowego i pozwala na jego modyfikowanie.

  51310
  postów
 4. WordPress

  WordPress to najpopularniejsza aplikacja blogowa umożliwiająca nie tylko stworzenie własnego bloga ale także uruchomienia sklepu czy postawienie strony firmowej.

  1092
  postów
 5. Pozostałe CMS

  Pozostałe CMS które nie zostały uwzględnione w powyższych działach.

  3382
  postów
×