Skocz do zawartości
Forum komputerowe

Systemy zarządzania treścią (CMS)

Systemy zarządzania treścią (z ang. Content Management System) w skrócie (CMS) to inaczej oprogramowanie pozwalające szybko i w łatwy sposób utworzyć naszą stronę. Dzięki przeróżnym dostępnym silnikom możemy założyć forum albo utworzyć bloga w zaledwie 5 minut. Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści bez znajomości programowania. Dzięki zastosowaniu wspomnianego rozwiązania użytkownik jest w stanie samodzielnie modyfikować wszystkie treści, tzn. ingerować w tekst (edytować, usuwać, dodawać) czy w elementy graficzne poprzez wygodny panel administracyjny.

Fora

 1. MyBB

  MyBB (MyBulletinBoard) to darmowe oprogramowanie fora dyskusyjnego. Oprogramowanie MyBB wykorzystuje PHP i bazę danych MySQL. Skrypt rozprowadzany jest obecnie na licencji LGPL.

  21,6 tyś.
  odpowiedzi
 2. Invision Community

  Invision Community znana też jako IPS Community Suite lub Invision Power Board to aplikacja internetowa napisana w języku PHP stworzona jako płatne oprogramowanie fora dyskusyjnego. Producentem skryptu jest firma Invision Power Services Inc.

  9,6 tyś.
  odpowiedzi
 3. WordPress

  WordPress to aplikacja blogowa, system zarządzania treścią przeznaczony głównie do obsługi blogów. Ze względu na swoją ogromną funkcjonalność, dużą liczbę wtyczek czy rozszerzeń doskonale nadaje się także jako sklepy, strony internetowe w tym firmowe.

  1,1 tyś.
  odpowiedzi
 4. Pozostałe CMS

  Wszelkie problemy oraz poszukiwania związane z pozostałymi systemami zarządzenia treściąCMS to oprogramowanie umożliwiające zarządzanie strukturą strony internetowej i treściami, które są na niej prezentowane.

  21 tyś.
  odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...