Skocz do zawartości

Webmastering

Webmastering czyli forum webmasterskie poświęcone tworzeniu stron i aplikacji internetowych, projektowaniu designu, programowaniu, administrowaniu stroną czy jej pozycjonowaniu w wyszukiwarce internetowej. 

Webmasterem określamy osobę zajmującą się utrzymaniem, rozwojem, marketingiem tudzież administracją serwisu internetowego jak i osobę która jest pierwszym punktem kontaktu w przypadku problemów technicznych, pytań lub sugestii dotyczących strony internetowej.

Termin webmaster pojawił się w 1992 roku w tekście praojca Internetu, Tima Berersa-Lee ”Style Guide for Online Hypertext”.


💡Czy wiesz, że programowanie rozpoczęło się i rozwinęło w 1883 roku? Wówczas wtedy Ada Lovelace i Charles Babbage pracowali nad Analytical Engine czyli silnikiem dla komputera mechanicznego.

💡Czy wiesz, że początkowo zamiast nazwy Java, autorzy brali pod uwagę nazwę Oak? Nazwa ta jednak była już używana i chroniona prawami autorskimi.

Fora

 1. Programowanie i tworzenie stron

  Forum webmasterskie, czyli miejsce dla programistów (koderów) jak i początkujących osób zaczynających przygodę z tworzeniem i programowaniem stron internetowych.

  20,3 tys.
  postów
 2. Prowadzenie stron internetowych

  Optymalizacja stron internetowych, biznes i promowanie własnej strony, internetowe systemy płatności, zarabianie w internecie. 

  2,6 tys.
  postów
 3. Grafika komputerowa

  Forum graficzne, czyli miejsce dla projektantów graficznych, Web designerów i każdej innej osoby interesującej się grafiką komputerową.

  12,5 tys.
  postów
×