Skocz do zawartości
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

SeNioR

Konwersja na nowy skrypt i kilka wyjaśnień

Promowane odpowiedzi

SeNioR    6,641

Witajcie, moi drodzy. Jak miło jest was powitać na nowym skrypcie :) phpBB2 -> IP Baord 3.4


Forum było niedostępne przez ostatnich kilka dni z powodu konwersji na lepszy skrypt, pisaliśmy o tym na Facebooku.
Konwersja co prawda trwała krócej, ale trzeba było na nowo uporządkować grupy, działy, zezwolenia i inne podobne rzeczy.
Poniżej napisałem kilka cennych informacji które powinieneś przeczytać.

Co z licencją?
Dla tych którzy mają zamiar spytać się czy posiadamy licencję, z całą szczerością mogę odpowiedzieć TAK. I mówię to też do tych niedowiarków z Nostatic'a czy jakoś tak..
Jeżeli nie mielibyśmy licencji to nie pisałbym dzisiaj tego tematu.
Profil na IPS: SeNioR-

Dlaczego właśnie teraz?
Kilka miesięcy temu powstał temat, w któym była ankieta, w której pytaliśmy was jaki skrypt byłby najlepszy pod nasze forum. Jednogłośnie wybraliście zwycięzcę. IP:Board.
Od dłuższego czasu planowaliśmy konwersję bo jak zapewne wiedzie zbyt długo siedzieliśmy na phpBB2, skrypcie którego ciągle ulepszałem i przerabiałem. Niestety niewiadomo jakbyśmy go ulepszali zawsze to będzie stare phpBB2 wydane wiele lat temu, które od również kilku lat nie jest wspierane. Niestety konwersja na nowy skrypt nie jest łatwa, zawsze wiążą się z tym problemy. Konwersję planowałem już od dawna ale musiałem zrobić wiele testów czy wszystko pójdzie okey, zależało mi w szczególności aby zachować jak najwięcej danych.


Co dalej?
Założenia były takie aby przejść od razu na wersję 4.x - najnowszą. Jednak uznaliśmy z @CzareK że nie ma się co spieszyć. Wersja 4.x wciąż posiada wiele bugów i nie jest na tą chwilę zbyt bezpieczna. Jest to wszystko na razie "swieże". Oczywiście mamy zamiar przejść na najnowszą wersję jest to nie uniknione, jednak planujemy to zrobić za miesiąc czy dwa, w zależności od tego jak szybko Support IPS wyda poprawki dot. optymalizacji bo na tym głownie nam zależy. Po różnych testach na wersji 4.x mogę stwierdzić że chodziła by ona tutaj niestety trochę wolno z kilku powodów np. braku systemu cachowania. Ale spokojnie przejdziemy na najnowszą wersję, na tą chwilę chciałbym aby każdy oswoił się z obecnym skryptem.

Błędy (dotyczące konwersji i ogólnie skryptu IP:Board)
Na pewno nie obyło się bez błędów. Mogę nawet powiedzieć teraz że w niektórych postach po prostu nie do końca wszystko wyświetla się dobrze.
Niektóre posty mogły się niestety zdublować, jest to normalne przy tak dużej bazie.
Będzie starali się wyszukiwać takie błędy i je regularnie poprawiać. Jeżeli doszukacie się błędów zgłaszajcie je w temacie "Błędy występujące na forum"

Jakie dane zostały skonwertowane?
Posty, Tematy, Emotikonki, Cenzura słów, Fora, Kategorie, Grupy, Użytkownicy, Prywatne wiadomości, Ankiety oraz Załączniki (oprócz rozszerzeń .amxx, .sma i .tga)

Czy zachowały się moje dane profilowe?
Tak, wszystkie twoje dane zostały pomyślnie skonwertowane. Jednak mogą występować problemy z zalogowaniem się. Jeżeli ktoś nie może się zalogować lub jego hasło jest nie prawidłowe zapraszam do tego tematu.

Co z nieaktualnymi tematami?
Po konwersji do IP:Board niektóre tematy z pewnością trzeba będzie poprawić, niektóre przenieść do Archiwum. Będziemy to robić na bieżąco, dajcie nam trochę czasu na doprowadzenie forum do 'normalnego' stanu.

Co ze starymi linkami (w wyszukiwarce Google i na forum?)
Cóż udało nam się zrobić przekierowanie 301, ze starych linków na nowe, nie było łatwo bo poprzedni skrypt został mocno zmodyfikowany pod kątem SEO i linki miały całkiem inną budowę, ale daliśmy radę. Oczywiście nie wszystkie linki mogą działać, jest to normalne.
Przekierowania dotyczą: Tematów, Forów, Użytkowników i Tagów.

Co z wykupionymi reklamami?
Wszystkie reklamy które zostały wykupione zostaną przedłużone o następne 5 dni.

Co sądzisz teraz o skrypcie phpBB2 modified by Przemo?
Na tym skrypcie działaliśmy od początku i poznałem go zbyt dobrze. Nie mam zamiaru nikogo teraz obrażać czy wypisywać nicki, bo to dziecinne. Mogę powiedzieć tyle że niestety jeżeli ktoś posiada duże forum lub też forum które szybko się rozwija to radziłbym z całą szczerością, przejść na inny skrypt nie koniecznie płatny, choćby phpBB3 czy MyBB.
Powodów jest pełno, jeden z ważniejszych to ten że poprawki do "phpBB2 modified by Przemo" wychodzą raz na 2 lub 3 lata, co jest śmieszne bo przez ten czas inne skrypty wydadzą już nową gałąź. Ale można to zrozumieć bo nikt im za to nie płaci. Innym powodem jest choćby to że ten skrypt ma już ponad 10 lat, fakt był trochę poprawiony przez Przema ale co z tego jak i tak kod jest przestarzały i wiele użytkowników ma problem np. z działaniem skryptu na wersji PHP 5.4+ czy z kodowaniem znaków w bazie. Dlatego phpBB Group porzuciło tą wersję i przepisało na nowo skrypt, wydając go pod nazwą phpBB3, który do tej pory jest rozwijany.
Ktoś sobie może pomyślć, aha przeszli na nowy skrypt teraz będą "hejtować" phpBB2. Cóż zawsze chciałem pomóc w poprawie tego skryptu, nie oczekiwałem jakichś grup, tylko chciałem aby wdrożyli moje poprawki które naprawdę im by się przydały, bo spędziłem wiele godzin przy tym skrypcie chcąc go jeszcze bardziej dopracować, jednak Administracja i Moderacja przemo.org wie swoje lepiej, wyrzucili użytkowników którzy byli związani z tym skryptem dobrych kilka lat, stąd też możecie poszukać tematów ze skargami na nich. No ale to jest już ich sprawa. Ja bym wam radził uciekać jak najszybciej z tego skryptu, gdyby nie problem z konwersją to już dawno nasze forum stało by na innym silniku.

 • Lubię to! 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
SeNioR    6,641

Czepiasz się. Zaraz poprawię. :)

 

Edit:

 

Tagi takie jak [hide] czy lub jeszcze inne niestety nie będą się prawidłowo wyświetlać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AdrianDesign    67

moim zdaniem bardzo dobrze że zmieniliście na ipb jes bezpieczniejsze lepsze wygodniejsze w użyciu :) 

 

Wielki plus SenioR i również innym z Ekipy

 

co do werski przemo masz racje 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DR HOUSE    478

IPB jest najlepszym skryptem pomimo, że kosztuje około 600zł - Sam z niego korzystam i w każdym momencie mogę go polecić.

 

Co tu dużo mówić, "phpBB by Przemo" jest już tylko dla 12 latków zaczynających tworzenie for czy chcących się pobawić, IPB to dużo wyższa półka pod względem zaawansowania skryptu, opcji, SEO oraz pod wieloma innymi aspektami.

 

 

Właściwie od dawna dziwiłem się, że tak duże i profesjonalne forum dalej siedzi na takim skrypcie, ja sam nie mając dużego forum już od roku mam IPB.

 

 

Dobra decyzja Senior!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DanielWEB    138

No super, forum moim zdaniem przeszło duża zmiane oczywiście na lepsze :) mi się bardzo podoba :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek-facebook   
Gość jacek-facebook

Bardzo fajna zmiana, długo czekałem aż w końcu będę mógł się zarejestrować bo na phpBB nie mogłem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kabaL    13

Bardzo dobre rozwiązanie :)IPB to jeden z najlepszych i przyjaznych dla użytkownik skryptów oby tak dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Podobna zawartość

  • Przez SeNioR
   W poprzednim temacie pisałem o podstawowych rzeczach. Dzisiaj zajmiemy się problemem dotyczącym logowania się.

   Specjalne znaki w nazwie użytkownika.

   W IP:Board niektóre znaki zostały zabronione w celach bezpieczeństwa. We wcześniejszym skrypcie większość tych znaków była dozwolona.

   Chodzi o znaki takie jak: [  ] | ; , $ \ < > "

   Jeżeli miałeś któryś ze znaków wyżej w swojej nazwie użytkownika został on zamieniony na znak - (myślnik)

   Przykład:

   Przed: MArko$
   Po konwersji: MArko-

   Przed: [25]HeadShoot
   Po konwersji: -25-HeadShoot

   Przed: M[a]G
   Po konwersji: M-a-G-i-

   Użyj tego prostego wzoru, i spróbuj zalogować się ponownie. Jeżeli ktoś będzie miał z tym problem i w dalszym ciągu nie będziesz mógł sięzalogować proszę pisać do mnie na PW, GG, E-mail i rozwiążemy ten problem.

   Hasła

   Przy pierwszym logowaniu na skrypcie IP:Board twoje hasło powinno skonwertować się na hasło z tzn. 'solą'.
   Jednak jeżeli nie logowałeś się na forum od początku 2013 roku, twoje hasło prawdopodobnie nie będzie działać.
   W tym celu należy przypomnieć sobie nowe hasło na e-mail. Zostanie wygenerowane losowe hasło które możesz sobie później zmienić.

   Co jeżeli logowałem się niedawno a hasło i tak nie działa?

   Cóż tak jak pisałem wyżej, musisz przypomnieć sobie nowe hasło lub w ostetcznym wypadku napisać do Administracji i po prosić o ręczną zmianę hasła.
   Przedtem musisz potwierdzić że konto należy do ciebie.
  • Przez SeNioR
   Po konwersji do IPB jak niektórzy z was zauważyli zdublowało nam kilkadziesiąt tysięcy postów i prywatnych wiadomości.
    
   Dzisiaj udało nam się je usunąć.
    
   Postów przed: 386 tysięcy
   Postów po: 341 tysięcy (na stan 9 lipiec 2015)
    
   PW przed: 65 tysięcy
   PW po: 41 tysięcy
    
   Wasz licznik postów uległ zmianie, możecie zauważyć że macie mniej postów ale bez obaw, posty napisane w odstępnie mniej niż 2 dni pod sobą zostały złączone i są liczone jako 1, posty w działach takich jak HydePark również nie są liczone to samo z usuniętymi postami, i po ponownym przeliczeniu prawdopodobnie macie trochę inną liczbę postów.
    
   Wasz licznik folderu Moje rozmowy uległ zmianie wystarczy odświeżyć stronę z wiadomościami aby zobaczyć prawdziwą ilość prywatnych wiadomości.
    
   Po wejściu do niektórych tematów mogą wam się nie pojawiać posty, wystarczy odświeżyć temat aby posty ponownie zostały zcache'owane.
  • Przez Arth
   Witam jak krok po kroku zrobić konwert bazy danych żeby niczego nie stracić żeby posty i userzy byli ? dodam iż wgrałem converter do admin/convertutf8 i nadalem prawa 777 i mam taki bląd
   403
   Forbidden
   Access to this resource on the server is denied!
  • Przez NieMamCzasu
   Witam. Czy istnieje możliwość przekonwertowania/przekodowania stylu z PHPBB 3.0 na PHPBB 3.1? Jeśli tak, proszę o poinstruowanie
    
  • Przez KiLLeReK
   Konwersja z phpBB3 na MyBB
   Witam, zrobilem konwersje z phpbb by przemo na phpbb3 i teraz mam zrobic migracje z phpbb3 na mybb, jednak nie rozumiem tej instrukcji od nich wgrywam niby dobrze, a jednak wpisuje ,, forum/merge '' i nic sie nie wyswietla tylko biala strona.
    
   Jak ktos moze bardzo dobrze wytlumaczyc... Prosze o pomoc
 • Ostatnie tematy

×