Skocz do zawartości
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Ariels

Konwertowanie (Migracja) z phpBB2 by Przemo do phpBB3. Instrukcja

Promowane odpowiedzi

Witam szukam instrukcji Jak przenieść, skonwertować forum oparte na phpBB2 modified by Przemo 1.12.8 do phpBB 3.2.2

Szukam szukam i nie mogę nigdzie znaleźć tym bardziej że forum phpbb coś nie działa a wydaje mi się że tam bym znalazł.

Jeśli ktoś coś ma proszę o info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda że się ten phpbb3.pl posypało. Na modyfikacjach i ostawieniach profili mi nie zależy tylko na tematach/postach/kontach baza ma coś koło 60mb prawie 6k użytkowników. Nic pozostaje się tylko modlić o tknięcie phpbb3.pl chyba że coś znajdę w necie to tu się podzielę tym ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Konwersja z phpBB2 modified by Przemo do phpBB3 (było, wiem)

 

Hmm?

 

5. Konwersja z phpBB 2.0.x do phpBB 3.0.x

 

W tej sekcji opisano czynności, jakie należy wykonać, aby przeprowadzić konwersję istniejącej instalacji phpBB2 do phpBB3.

 

5.1. Wymagania przed konwersją

 

Przed konwersją zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej bazy danych i istniejących plików phpBB3! Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, skonsultuj się z dostawcą usług hostingowych w celu uzyskania porady.

 

Zainstaluj phpBB3 zgodnie z instrukcją podaną w sekcji Nowa instalacja. Nie zastępuj starych plików – zainstaluj phpBB3 w innym miejscu.

 

Po wykonaniu kopii zapasowej i zainstalowaniu phpBB3, można rozpocząć konwersję.

 

Wykonanie konwersji wymaga, aby użytkownik bazy danych phpBB3 miał uprawnienia CREATE i DROP.

 

5.2. Konwersja

Aby rozpocząć konwersję, za pomocą swojej przeglądarki internetowej przejdź do miejsca wgrania skryptu phpBB3, dodając na końcu adresu install/index.php, lub wpisując bezpośrednio w pasku adresu, np. http://www.twoja_domena.pl/phpBB3/install/, http://www.twoja_domena.pl/forum/install/ itp. Po otwarciu panelu instalacji kliknij kartę Konwersja i postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

 

Konwersja tak samo, jak instalacja jest zautomatyzowana. Tabele bazy danych, jak i pliki wersji 2.0.x nie zostaną zmienione. W trakcie konwersji tabele bazy danych phpBB3 zostaną wypełnione danymi ze starej bazy i do samej instalacji phpBB3 zostaną skopiowane dodatkowe dane.

 

Ma to swoje dodatnie strony, ponieważ jeśli konwersja nie przebiegnie prawidłowo, będzie możliwość powrotu do konwersji i jej kontynuowanie, a stara witryna będzie nadal działała. Zalecamy wyłączenie starej witryny na czas konwersji, ponieważ może wystąpić niespójność danych, jeśli w czasie konwersji będą dokonywane jakieś zmiany na starej witrynie.

 

Proces konwersji może zająć trochę czasu i w zależności od ustawień serwera może się nie powieść z powodu przekroczenia limitu czasu połączenia. Jeśli taka sytuacja nastąpi, należy skontaktować się z dostawcą usług hostingowych i poprosić o tymczasowe umożliwienie przekroczenia ustawionego limitu czasu.

 

Po zakończeniu konwersji, witryna będzie natychmiast dostępna. Jeśli w trakcie konwersji wystąpią błędy, należy zgłosić problemy w naszym systemie śledzenia błędów lub poszukać pomocy na naszych forach. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w artykule Informacje podstawowe.

 

5.3. Czynności po konwersji

Po prawidłowym przebiegu i zakończeniu konwersji, oprócz sprawdzenia czy instalacja jest dostępna i wszystko wyświetla się poprawnie, należy wykonać kilka rzeczy.

 

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, to w panelu administracji z poziomu karty „Ogólne” sprawdzić każdy element konfiguracji. Można zmienić nazwę czy opis witryny. Można także przejść do innych sekcji, by np. dostosować uprawnienia, emotikony, ikony rangi itp.

 

Podczas konwersji nie jest tworzony ani przenoszony indeks wyszukiwania. Oznacza to, że po konwersji wyszukiwanie nie będzie działało. Zaleca się przebudowanie indeksu wyszukiwania. W tym celu należy przejść do panelu administracji i w karcie Konserwacja wybrać Indeksowanie wyszukiwania.

 

Po weryfikacji ustawień, można usunąć z folderu instalacyjnego katalog install/, by włączyć witrynę. Do czasu usunięcia tego katalogu witryna będzie niedostępna dla użytkowników.

 

Gdy konwersja przebiegła prawidłowo, ustawienia są poprawne i witryna działa bezproblemowo, można zmienić nazwę tej instalacji na nazwę starej instalacji, zmieniając nazwę katalogu. W phpBB3 jest to możliwe i przebiega bezproblemowo, ale trzeba przed zmianą nazwy sprawdzić ustawienia ciasteczek i ewentualnie skorygować ścieżkę do nich.

 

5.4. Problemy związane z konwersją

 

 • Zdeformowane nie łacińskie znaki – skrypt konwersji zakłada, że kodowanie bazy danych w phpBB2 odpowiada kodowaniu zdefiniowanemu w pliku lang_main.php domyślnego pakietu językowego w instalacji źródłowej. Należy dokonać edycji tego pliku, dopasować kodowanie zgodne z kodowaniem bazy danych i ponownie uruchomić konwersję.

 

 • http 500 / białe puste strony – konwersja jest bardzo trudną i obciążającą serwer procedurą. Ograniczenia narzucone przez niektórych dostawców usług hostingowych mogą powodować problemy. Najczęstsze przyczyny to zbyt mała wartość ustawień php memory_limit i max_execution_time. Częstą przyczyną takich błędów są limity czasu CPU oraz ograniczenia liczby zapytań do bazy danych. Jeśli nie można zmienić tych ustawień, należy skontaktować się z dostawcą usługi hostingowej lub uruchomić konwersję na innym komputerze. Dobrym miejscem do poszukania pomocy są także fora phpBB.com.

 

 • Konwersja hasła – w trakcie konwersji nie zawsze jest możliwe przeniesienie wszystkich haseł względu na stosowanie w phpBB3 kodowania utf-8. Najprostszym sposobem rozwiązania problemu zagubionych podczas konwersji haseł jest użycie funkcji „Nie pamiętam hasła”.

 

 • Ścieżka do starej witryny – konwerter oczekuje relatywnej ścieżki do plików starej witryny. Na przykład, jeśli stara witryna jest umiejscowiona w http://www.yourdomain.com/forum, a instalacja phpBB3 w http://www.yourdomain.com/phpBB3, prawidłowa wartość powinna być ../forum. Uwaga! Użytkownik serwera sieciowego musi mieć dostęp do plików instalacyjnych na serwerze.

 

 • Zagubione obrazki – jeśli pakiet językowy domyślnego języka witryny nie zawiera wszystkich obrazków, w instalacji będzie brakowało obrazków nieistniejących w pakiecie. Należy zawsze jako domyślnego języka używać kompletnego pakietu językowego.

 

 • Emotikony – w trakcie konwersji mogą być wyświetlane ostrzeżenia o niepowodzeniu kopiowania plików obrazków. Może tak się zdarzyć, jeśli pliki emotikon na starej witrynie mają takie same nazwy, jak na nowej. Jeśli chce się używać starych emotikon na nowej witrynie, należy po zakończeniu konwersji skopiować je ręcznie.
 • Lubię to! 1
 • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@SeNioR super że napisałeś taki poradnik na pewno się komuś przyda. 
W sumie to wszystko wykonałem tak jak pisałeś wyżej i śmiga elegancko. Fajne że w phpbb3 jest ten konwerter dzięki niemu sporo czasu idzie zaoszczędzić bo nie trzeba w phpmyadmin jakieś zapytanka robić.   

 • Lubię to! 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Utwórz konto

Utwórz konto. To darmowe i bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×