Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Gość

Niezbędna taktyka do CS'a!

Promowane odpowiedzi

Gość   
Gość

Witam!

Pewne jest to że większość powie "Pff, ja gram po swojemu" ;) , ok graj.

Ucze ludzi taktyki niezbędnej do CS'a, która pozwala nie tylko dobrze grać, ale także i przewidzieć to gdzie może być [znajdować] się wróg, w którym miejscu [konkretna lokalizacja], konkretne pomieszczenie itp.

Przede wszystkim "trzeba" wlączyć "logiczne myślenie", czego mało kto posiada :D

Gram w CS tylko i wyłącznie na słuchawkach, dzięki czemu słyszę gdzie kto zmierza, oczywiście nie od Respa jak ruszy [czy to CT czy TT] tylko w odpowiednich ogległościach. Nazwijmy je metrami jak w realiach. Jeżeli ktoś jest na długiej [stoi obok pochylni; niektórzy mówią piaskownica, pewnie dlatego ze lubili się tam bawić :D - oczywiście mały żart na poprawę humoru do umilenia czytania o to tekstu ;) ]. Gdy jestem np na gali [nad respem CT], i ktoś już jest w niecałej połowie długiej [w stronę A], to już go słyszę, ponieważ biegnie On [wróg], a biegają przeważnie ;) , dlatego słychać. A trzeba także przewidywać gdzie może pójść czy długą czy dołem bądź galą, co mało kto robi [nie przewidują].

PS. Taktyki uczę ludzi, dlatego mam zbindowany klawisz z moimi danymi [gg/skype], także uczę ludzi ponieważ chcą lepiej grać.

Słuchawki / Głośniki: Grając w CS [dowolna gra ale praktycznie i teoretycznie to tylko w CS'ie] polecam słuchawki, najlepiej [ja mam] takie które zakrywają całe uszy, dzięki czemu usłyszycie gdzie ktoś idzie. Ja mam takie że, jak stoję prosto na gali [w stronę schodów] i ktoś jest w połowie do gali to słyszę go, w sensie że słysze to nie w oby dwóch głośniczkach [słuchawka] tylko w jednym, lub w 1.5 głośniczku, ponieważ nie jest On na linii prostej tylko pod skosem. [u mnie to działa nie wiem jak u reszty którzy używaja słuchawki], nazywając to łatwiej to powiem że mam hmm dźwięki 3D? ;] lub coś w tym rodzaju. Ci którzy grają na głośnikach nie będą lepiej grać, chyba że "grają dobrze" ;) .

A więc zaczynam...

Taktyka: Precyzja - inaczej szybkość, Umiejętność, Wiedza, Celność itp

Do taktyki także trzeba zaliczyć chodzenie [nie bieganie; jak niektórzy to mylą :D ], tylko chodzenie, w odpowiednim momencie trzeba iść po to aby WRÓG nie wiedział, czy będę kierować się galą czy długą, czy będę na długiej czy na gali, czy będę wchodzic do pomieszczenia gdzie jest tzw "Trup", itp. W odpowiednich momentach gdy właśnie idziecie cicho, słyszycie gdzie idzie ktoś, przez co szybciej celujecie i likwidujecie cel, co jest praktyczne i teoretyczne, bo przecież nie powiecie do niego: "Eee, siema ;D, gdzie lecisz? ;D" tylko zamiast mówić to strzelicie :P:) .

Do taktyki także zaliczamy odpowiednie celowanie [odległość mierzenia celownika od ściany] oraz używanie granatów.

Granaty: Flesh, Dymny, Odłamkowy.

Granat Flesh [oślepiający]: najlepiej wrzucać wtedy gdy wiemy że np w pomieszczeniu jest wróg, po wrzuceniu odczekać tyle aż "wybuchnie" [oślepi!] wroga, i odrazu szturmować [wchodząc i go likwidując]. Większość robi błąd ponieważ wrzuca flesha odrazu bez zastanawiania się itp, tak samo z odłamkowym oraz dymnym.

Granat Dymny [tzw; zasłona dymna]: głównie do zmylenia snajpera [strzelca wyborowego; AWP], który czeka aż wyjdziemy zza ściany [np długa], bierzemy granat dymny rzucamy go na środek [nie mylić z długością długiej tylko szerokością] i na środek. Po to aby snajper nie mógł nas tak łatwo zlikwidować. Po rzuceniu odczekujemy góra od 2 do 5 sek, i przebiegamy [ew. bh używamy by przedostać się szybciej na schodki [obok pochylni]. Ew. można także użyc go po to aby np, rzucić na długą po to by wróg mysłał że tam ktoś będzie, a My pójdziemy na galę, dzięki czemu mamy przewagę ponieważ On wtedy myśli ze tam ktoś będzie i musi zwracać uwagę większą na długa gdzie był rzucony granat dymny [zasłona] ponieważ może myśleć że ktoś będzie mieć awp, a w między czasie, My wychodzimy na gali, przez co mamy pare % więcej szans na zlikwidowanie go [za pomocą precyzji i taktyki].

Granat Odłamkowy: większość także robi błąd ponieważ rzucając go odrazu nic nie zrobimy, prócz tego że trochę zbijemy hp przeciwnikowi, a dalej będzie żyć, a bronią możemy go nie trafić [w zależności od precyzji i celności]. Dlatego najlepszym sposobem jest zranienie wroga [od 50% hp w dół] jeżeli ma 50 lub mniej, [po zranieniu] to potem rzucamy granat w jego stronę dlatego że siła rażenia jest duża, a od granatu małe szanse by uszedł z tego żywy. Rzucając granat, [gdy ma 50 hp], zyskujemy szanse na zabicie go, ponieważ zabijając go granatem zaoszczędzamy na amunicji.

Do taktyki zaliczamy także Logiczne Myślenie, pytanie dlaczego?:

Ponieważ jeżeli wszyscy pójdą galą [nawet i po cichu], to osoba z długiej pójdzie na respa, potem przejdzie na galę przez co was wypatroszy [zlikwiduje] dlatego że jak idziecie to wszyscy idą prosto, bez patrzenia w tył. Osoba ostatnia idąca powinna iść tyłem do oddziału po to aby patrzeć na tył. U większości graczy jest brak logiki, brak jakiegokolwiek myślenia.

CS to nie tylko zabijanie, i nabijanie fragów, ale też taktyka ważna by nie padać jak mucha.

Większość pada szybciej ponieważ:

- biegają [przez co wróg słyszy ich kroki; bieganie, nie mówie by cały czas chodzić ale w większości lepiej chodzić, przez co zwiększa się precyzja].

- nieodpowiednie zużywanie sprzętu zakupionego; granaty.

- brak myślenia, jakiegokolwiek logicznego myślenia.

- lekkomyślność

- głupota [można wypisywać i wypisywać]

Granaty: trzeba odpowiednio używać oraz myśleć gdzie mógłby się przydać, niektózy dymny rzucają na galę [co utrudnia naszym ponieważ nie widać wtedy czy ktoś idzie na galę z przeciwników]. fleshe rzucać tak aby nie oślepiać oddziału, a odłamkowe tak aby zabić wroga granatem, a oszczedzić amunicję.

Ale jak to się mówi, by się tego nauczyć, czytać się nie da, bo w praktyce wychodzi najlepiej ;) . Ja gram czasem dobrze czasem lamie, bo wiadomo ze "zawsze" farta nie ma, ew. jak ktoś odpalony jest to fart ma ZAWSZE [Pozdro :]]

Dzięki temu że znam każdy cheat oraz funkcje jego, wiem kto jest odpalony [oczywiście jasnowidzem nie jestem ;) , bo mylić się mogę, ale.. jestem wyoczony pod względem tym że łatwo jest poznać czy ktoś oszukuje]

Niektórzy mówią: "Ja steam!" - co z tego, steam a ns to małe różnice.

Steam: doswiadczenie, umiejetnosc, taktyka, itp konto, posiadasz avatar, dane swoje, ilość godzin, oraz dla oświecenia innych na steam także można cheatować, więc darujcie sobie słowa że macie steam.

NS: steam id lan, umiejetnosc, taktyka itp. i nic wiecej.

Dużo mógłbym pisać na temat taktyki, może coś później jeszcze dopisze ;)

O to moje 2 screeny z ostatnich gier:

1. http://imageshack.us/phot...90/wynikfu.jpg/ [jedna osoba się podszyła pode mnie, mój nick to 1 w TT]

2. http://imageshack.us/phot...20/wynik2h.jpg/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×