Skocz do zawartości
djeem

[Photoshop] Problem

Promowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Wie ktoś jak zrobić takie linie jak sa na poczatku tego filmu, gdzie po dodaniu obrazka wchodzi on tylko na 1 cześć tych udzielających pol ? Bede bardzo wdzieczny. Za pomoc daje piwka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

On tam ma czarne równoległoboki. Generalnie można to zrobić w łatwy sposób. Tworzysz sobie np. romb, dajesz Zaznacz -> Wczytaj zaznaczenie -> Okej (na warstwie z tym rombem). Potem przechodzisz na warstwę z obrazkiem, tutaj: tapeta z GTA V, klikasz Zaznacz -> Odwróć (albo CTRL + SHIFT + I) i klikasz delete :) Wtedy masz obrazek z GTA V w kształcie rombu.

A jeśli chcesz to automatycznie, to te romby musiałyby być obiektami inteligentnymi i obrazek podczepiasz pod taki obiekt inteligentny i samo wychodzi ;) Coś jak zabawa z mock upami.

#Edit: W zasadzie da się jeszcze prościej. Masz np. prostokąt no i tapetę z GTA V, w kolejności warstw tapetę ustawiasz NAD prostokątem, PPM na warstwę z tapetą i "Utwórz maskę przycinajacą" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej napisał,

robisz trójkaty, pozniej prostokąty przekręcasz je w odpowiedni kąt przycinasz górę dół. Pamiętaj aby kazdy element zrobić na innej warstwię aby móc uzyć maski :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×