Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

BaDyLiSZeK

Plikostrada naciąga nieświadomych internautów?

Promowane odpowiedzi

Uwaga na oszustów podobnych do "Pobieraczka"

Plikostrada to kopia Pobieraczka, a przypomnijmy, że właściciel tego drugiego został ukarany przez UOKiK karą ponad 215 tys. zł za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów. Fot. Wit Hadło

chc%C4%85-naci%C4%85gn%C4%85%C4%87-300x187.jpg

PODKARPACIE. Wszyscy, którzy zarejestrowali się na Plikostradzie, powinni na piśmie odstąpić od umowy do 3 miesięcy od jej zawarcia.

Owiany już złą sławą portal Pobieraczek.pl doszukał się swojego następcy. Właściciel strony plikostrada.pl, zrobił się jednak sprytniejszy i siedzibę swojej spółki ma w Dubaju. Oferuje 14 dni darmowego pobierania plików, a potem za brak odstąpienia od umowy każe płacić 96 zł i straszy sądami, komornikami, a nawet więzieniem w przypadku podania nieprawdziwych danych osobowych.

- Jakiś miesiąc temu zarejestrowałem się na stronie plikostrada.pl, gdzie można pobierać filmy i muzykę – mówi pan Ryszard z Jarosławia. – Na stronie była informacja o 2 tygodniach darmowych, a ja po kilku dniach zapomniałem o tej stronie i nie korzystałem z niej. Jednak po miesiącu dostałem maila, że mam zapłacić 96 zł – żali się.

Pani Marta pisze do nas: „Dostałam już ze 3 maile. Najpierw dwa pierwsze to wezwanie do zapłaty, a 3 to grożenie sądem i również wezwanie do zapłaty. Czy mam to zapłacić? Podałam fałszywe dane, czy mogą mnie w jakiś sposób zlokalizować?”. Zapytaliśmy o to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- UOKiK analizuje obecnie umowy oferowane przez portal plikostrada.pl – poinformował nas Maciej Chmielowski z biura prasowego. – Od 15 maja prowadzimy postępowanie wyjaśniające dotyczące właściciela portalu spółki – Smart Tech Connect Ltd. Postępowanie wyjaśniające jest wczesnym etapem działań UOKiK, na razie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko przedsiębiorcy. Bez szczegółowej analizy konkretnych przypadków zawierania umów przez konsumentów możemy jedynie udzielić ogólnych porad. Konsumenci powinni pamiętać, że od umowy zawartej przez Internet mogą odstąpić w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Co ważne, jeżeli nie otrzymali pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy, ten czas zostaje wydłużony do 3 miesięcy – dodaje.

Właściciel plikostrady chyba o tym nie wie, bo w regulaminie zastrzegł, że po bezpłatnym okresie dwóch tygodni użytkownik nie może już odstąpić od umowy.

Blanka Szlachcińska

Źródło http://supernowosci24.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Haha... Czego te ludzie nie wymyśla, żeby dorobić się majątku :D Kolejne naciąganie i nic z tym nie robią. Ludzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To samo co Pobieraczek.. trzeba uważać na takie strony.. z pobieraczkiem sobie poradziłem ale niekiedy po 3 latach dalej wysyłają email.. (żałosny jest ich ten system).. z pobieraczkiem sobie poradzili..

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2013 roku została zawieszona możliwość rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl

i jest to już długo, a z tamtą stroną będzie pewnie podobnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

SeNioR, kiedyś mi wysyłali inne ip niż ja mam xD Wysłałem i wyśmiałem ich dali mi spokój :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×