Skocz do zawartości
W Naszym sklepie znajdziesz wiele skinów do cs go, konkurencyjne ceny i natychmiastowa wysyłka to Nasza dywiza!
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Gość

[Poradnik] - AK47/M4A1

Promowane odpowiedzi

Gość

Wiele osób prosiło mnie o rady jak strzelać skuteczniej z AK i M4. Moja odpowied? to dwa słowa : kontrola rozrzutu !!!. Jest to najważniejsza rzecz i pokażę Wam kilka sposobów jak można nauczyć się kontrolować skuteczniej odrzut.

Pojedynczego strzału używam tylko w 1 sytuacji i jest to dość skomplikowana technika, chyba że potrafisz dobrze posługiwać się karabinami. Zdarza się, że dobry zawodnik potrafi ładnie strzelać 2-5 pociskowymi seriami z AK47 ale zaczyna tracić kontrtolę nad celownikiem i rozrzutem. W tej sytuacji dobry zawodnik pojedynczymi strzałami potrafi dobić przeciwnika. Oglądając demo zrozumiesz to lepiej

Strzelając kilkupociskową serią z AK47 ilość kul uzależniam od odległości pomiędzy mną a przeciwnikiem. Od 2 kul (gdy przeciwnik jest bardzo daleko i porusza się) do 3-5 gdy wróg jest w średniej odległości ode mnie. Możesz także zakończyć serię strzelając pojedynczymi kulami aby obniżyć poziom życia przeciwnika. Zauważ, że ta technika jest efektywniejsza gdy kucasz. Oczywiście można to robić stojąc ale wówczas rozrzut pocisków będzie bardziej dowolny. Jeśli strzelasz w ten sposób strafe`ując to pamiętaj, żeby zatrzymywać się na ułamki sekund i właśnie wtedy oddawać strzały

Trafianie wieloma kulami jest proste jeśli wie się jak to zrobić. Np. jeśli używasz normalnych ustawień (bez "invert mouse") powinieneś ściągać myszkę w dół tak, by środek celownika znajdował się zawsze w punkcie zero, czyli nie podnosił się powyżej przeciwnika. Jeśli nie ściągniesz myszki do siebie odrzut broni spowoduje podbicie celownika ponad cel

Odwrotnie należy robić w przypadku grania na "invert mouse". Należy przesunąć myszkę w górę w czasie strzelania. Im więcej kul masz zamiar wystrzelić tym bardziej musisz poruszyć myszką do siebie / od siebie. To właśnie jest kontrola rozrzutu

FPS`y

Wiele osób uważa, że ilość klatek na sekundę na wpływ na strzelanie z karabinów. Ja osobiście uważam, że nie jest to prawdą. Posiadam komputer Pentium IV 1.4 Ghz z kartą graficzną NVIDIA GF 4 Ti 4600 i przy dużej ilości przeciwników FPS`y spadają mi do nieco powyżej 50. W strzelaniu z karabinów chodzi bardziej o umiejętność trafiania kulami niż o celownik kurczący się z taką szybkością na jaką pozwala 100 fps.

Biorę udział w wielu turniejach, więc ćwiczenie z mniejszą ilością klatek na pewne zalety. Skoro kule i tak lecą prosto przy zwiększonym celowniku, jestem zmuszony trafiać szybciej i celniej już na samym początku walki. Tak więc kiedy gram z większą ilością FPS`ów, jestem dokładniejszy i celniejszy niż gracze, którzy są przyzwyczajeni do dużej ilości FPS`ów i do szybkiego zmniejszania się celownika. Część graczy chce mieć te same warunki na turniejach i w domu, więc kupują bardzo mocne komputery ale powyże zdania są moją osobistą opinią.

Seria z Colt'a

Colt M4 to dobra broń do strzelania serią, jak pewnie większość z was wie. Na nagranym przeze mnie demku możecie zobaczyć jak strzelam serią na balkoniku na de_nuke. Strzelanie serią ćwiczę na kilku celach na raz nie puszczając przycisku fire. Jeśli przyjrzycie się dokładnie zobaczycie, że kule lecą dokładnie tak, jak wskazuje górny znacznik celownika.

Inny sposób na kontrolowanie serii to nie zwracanie uwagi na celownik tylko na to jak układają się kule w trakcie strzelania serią i podążanie za tym. Gdy wiem, że znajdę się w walce na bliski dystans używam żółtego celownika gdyż pozwala mi to na większe skupienie się na tym gdzie lecą kule, zielony celownik bardziej mi w tym przeszkadza.

Następne pytanie z jakim się często spotykam to : z tłumikiem czy bez. Dla mnie to kwestia gustu. Wolę strzelać serią bez tłumika. Bardziej podoba mi się wtedy odgłos broni i ZADAJE SIę WIECEJ OBRA?Eń ! Tłumika uzywam tylko, gdy jestem w ukryciu, starając się zaskoczyć przeciwnika itd. Tłumik jest również doskonały do strzelania przez ściany, gdyż wtedy przeciwnik nie gdzie się znajduję. Na demku możecie zobaczyć kilka dobry pozycji do strzelania z M4 z tłumikiem.

Seria z AK

Strzelanie serią z AK jest bardzo trudne ale jest pewna sztuczka, którą możecie wypróbować. Gdy strzelacie serią spróbójcie ściągać celownik ukośnie w lewo w dół, gdyż rozrzut AK zazwyczaj jest ukośnie w górę w prawo. Zdecydowanie powinniście też kucać, w ten sposób łatwiej wam bedzie kontrolować rozrzut.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×