Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Paradox.

Premiera "GTA 5" zaszkodzi sprzedaży next-genów?

Promowane odpowiedzi

Paradox.    227

Zbliżająca się premiera "Grand Theft Auto 5", z pewnością będzie wielkim wydarzeniem w świecie gier. Tytuł najpierw wyjdzie na konsole obecnej generacji, więc istnieją obawy, że debiut nowej produkcji, może zaszkodzić sprzedaży nowych platform. Analitycy uważają jednak, że nic takiego nie będzie mieć miejsca.

1476d68f78ee92a678a6134a579b0d0d,62,1.jpg

Jesse Divinch, analityk pracujący dla EEDAR uspokaja, że premiera "GTA 5" nie będzie mieć wpływu na sprzedaż Xboksa One oraz PS4, które nadal pozostają na szczycie zestawienia najchętniej kupowanego sprzętu dla graczy. Jego zdaniem gra obecnej generacji, choćby była naprawdę wielką produkcją, nie zaszkodzi debiutowi nowych konsol.

Divinch jest osamotniony w swej opinii, ponieważ zupełnie innego zdania jest Lewis Ward z Data Corporation. Zdaniem tego specjalisty wielu graczy jeszcze co najmniej do przyszłorocznej gwiazdki, pozostanie przy konsolach obecnej generacji. W przypadku PS3, taka sytuacja utrzyma się co najmniej do końca 2014 roku, ponieważ dopiero wówczas katalog tytułów na next-geny stanie się bogatszy i skłoni graczy do przejścia na nowe platformy.

Billy Pigeon, zgadza się z Wardem i przekonuje nas, że "GTA 5" spowoduje jeszcze wzrost sprzedaży konsol obecnej generacji, szczególnie jeśli będzie z nimi sprzedawane w zestawach. A jeśli producenci konsol zdecydują się na obniżenie ceny, efekt ten potrwa jeszcze dłużej.

Źródło: onet.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×