Skocz do zawartości

arces

Support
 • Posty

  212
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygranych

  3
 • Czas online

  1d 5h 49m 16s
 • Posty na dzień

  0,09

Ostatnia wygrana arces w Rankingu w dniu 5 Październik 2017

arces posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

147 Bardzo dobra

Obserwuje 0 użytkowników

arces nikogo nie obserwuje.

O arces

 • Tytuł
  Wygadany

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program graficzny
  Photoshop
 1. Datepicker podciągasz pod select, później ściągasz wartość (POSTem najlepiej) i przesyłasz do bazy (jeżeli potrzebujesz). Zależy co chcesz osiągnąć, ale datepicker ma dobrą dokumentację, zresztą innych darmowych rozwiązań (wiadomo, że płatne to lepsze i bardziej spersonalizowane) też znajdziesz sporo w internecie.
 2. Przy kadrowaniu zdjęcia można zaznaczyć, czy ma to dotyczyć wszystkich rozmiarów zdjęcia, czy tylko np. thumbnail. Przynajmniej z tego co kojarzę to podstawowa funkcja w WP.
 3. Prawym na przycisk, zbadaj i masz gdzie jest stylowany ten przycisk. Użyj Chrome, bo tam są najprzystępniejsze DevToolsy. Powinieneś bez problemu znaleźć, gdzie go ostylować.
 4. Przydałby się wrzucony kod na CodePen - Front End Developer Playground & Code Editor in the Browser i wtedy możemy pomóc. Tak w ciemno, to @SeNioR podał Ci przykładowe rozwiązanie, ale wcale nie musi pomóc, jeżeli masz to inaczej wykonane.
 5. Żadnego w3schools, tam zdarzają się błędy nawet w podstawowych definicjach. Najlepiej uczyć się z MDN, jeżeli zależy Ci na czystej teorii. Jeżeli chcesz praktykę (a to na Twoim miejscu bym preferował), to podstawy można ogarnąć sobie tutaj: Codecademy Z czasem przyjdzie wprawa i sam będziesz już znał dobre źródła, gdzie się uczyć. Na YT, czy różnych podobnych stronach jak Codecademy jest pełno interaktywnych zadań. Najlepiej (jak już poznasz podstawy), to zrobić swój projekt. Wymyślić go i później rozwijać. Najwięcej się nauczysz, a jak czegoś nie będziesz wiedział to na Stacku znajdziesz odpowiedź w 95%.
 6. Jeżeli zamierzasz to wykorzystać do przykładu jaki podałeś w pierwszym poście, to proszę nie rób tego. Jest to po prostu mało profesjonalne, a dodatkowo (i wg mnie przede wszystkim) nie da się określić ile tak naprawdę umiesz na podstawie %.
 7. To zostaje zmiana w kodzie, żeby po prostu obrazek wyróżniający był pod tytułem i tyle. Przecież to zmiana w motywie, która zajmie kilka chwil P.S. @BlackIce zjedli by Cię za nazywanie motywu WP jako szablon
 8. A czy zdjęcie nie musisz ustawić po prostu jako zdj wyróżniające? Po prawej stronie w panelu powinno coś takiego być. Przynajmniej w większości (jak nie wszystkich) motywach taka opcja jest stosowana i wtedy na stronie głównej powinno zdjęcie się dodać przy każdym wpisie. Nie sądzę, że robiłeś to wcześniej tak jak opisujesz...
 9. Staram się teraz wszędzie tak stylować, żeby nabierać nawyków i trzymać porządek w kodzie. Co do WP i nauki, to popieram @BlackIce. Pierw nabierz wprawy w HTML/CSS, a później zabieraj się za WP. Postawiłem na tym jeden motyw i to w sumie uważam, że wcale nie jakoś dobrze, bo to tylko do mojego własnego projektu i na razie na pewno bym się nie szarpnął na implementację, np. za kasę. Mam ponad rok doświadczenia komercyjnego, a wcale w WP nie czuję się jakoś pewnie. Jeżeli Ty dopiero zaczynasz to tym bardziej nie powinieneś tego ruszać.
 10. Zapomniałeś dodać linka, a ostylowałeś element listy. Jeżeli już się trzymać metodologii BEM w jakimś stopniu, to powinno się dodawać klasy do każdego stylowanego elementu na stronie, więc: - do nav - do ul - do li w przypadku, który podałeś. Więcej o BEM możesz przeczytać tutaj: Dokumentacja
 11. Tu masz rację, jeżeli piszesz w SASS to dla Ciebie to więcej roboty z takim pisaniem dodatkowych klas.
 12. To tylko w tym przypadku... podałem Ci ogólny przykład, że taka metodologia się sprawdza. Div, czy span, czy jeszcze coś innego przeniesiesz i nie będzie ostylowane jak powinno, jeżeli będzie się to robiło po znacznikach. Zresztą w tym przypadku jak robi za przycisk, to przycisk nie może być poza listą? Według mnie jak najbardziej może być :> Możesz się spierać albo nie, ale BEM nie bez powodu stał się najpopularniejszą metodologią. Jakieś kilka miesięcy temu też nie korzystałem z tego, teraz przynajmniej jakoś szczątkowo próbuję (bo cały czas się uczę) wprowadzać go w "życie" i uwierz, że o wiele łatwiej odnaleźć się w dużym projekcie. Nazewnictwo, stosowanie pewnych reguł, wreszcie odpowiednie zagnieżdżanie, a tak naprawdę praktycznie brak zagnieżdżeń w CSSie.
 13. To wytłumacz mi teraz, jak będziesz chciał przenieść tego otóż linka, który już jest ostylowany w inne miejsce, poza listę, poza tego div'a. Będziesz zmieniał całą "strukturę" reguły? W moim przykładzie nic nie będziesz musiał zmienić, zostanie taki jak był, a można go umieścić w zupełnie innej części strony. Kodu może generujesz więcej, ale odnoszę to do poprawnego (wg mojego mniemania) pisania kodu, który nie wykrzaczy Ci się, bo zmieniłeś jedną klasę lub jedną literę w nazwie klasy. Do małych stron nie ma sensu takie pisanie, ale dla większych projektów uwierz, że dużo pomaga. Powinno się unikać stylowania po znacznikach i każdy dobry programista/koder Ci to powie
 14. Tutaj masz chociażby poprawne wcięcia: Przykład Masz zagnieżdżenia w kodzie typu: .nazwa_klasy ul li a { color: #fff; } a możesz to po prostu zastąpić nadając klasę dla znacznika <a>. Tutaj masz strukturę html jaką bym zrobił np dla powyższego przykładu: <div class="div_class"> <ul class="ul_class"> <li class="li_class"> <a href="#" class="a_class">coś tam</a> </li> <li class="li_class"> <a href="#" class="a_class">coś tam 2</a> </li> <li class="li_class"> <a href="#" class="a_class">coś tam 3</a> </li> </ul> </div> i wtedy zamiast powyższej reguły z przykładu wystarczy wpisać: .a_class { color: #fff; } Jest to coś na zasadzie BEM, ale nie do końca, bo jeszcze dużo do tego brakuje. Zainteresuj się tą metodologią, bo sporo porządkuje w CSSie.
×