Skocz do zawartości

arces

Support
 • Zawartość

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygranych

  3
 • Opinia

  Brak

Ostatnia wygrana arces w Rankingu w dniu 5 Październik

arces posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

81 Niezła

O arces

 • Tytuł
  Wygadany

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program graficzny
  Photoshop
 1. Drabinka drużynowa

  To co podał Lord Fenrir jest najpopularniejsze i chyba najciekawsze. Challonge używane jest do wielu turnieju online, więc skorzystaj z tego jak potrzebujesz coś na szybko i nie musi być to stworzone przez Ciebie.
 2. Pętla for

  @BlackIce nie trzeba by w ogóle do tego pętli używać, a wystarczyłyby łopatologiczne warunki if, tylko że on musi użyć pętli for z tego co napisał.
 3. [HTML&CSS] Responsywna grafika

  Najłatwiej to by było kadrować zdjęcia samemu pod stronę lub też przez PHP (użyj phpthumb). Wtedy nie będziesz miał problemu, że zdjęcia są różnych rozmiarów, bo ja już nie mam pomysłu, żeby to zrobić tak jak chcesz z naprawdę różnymi rozmiarami zdjęć.
 4. Pętla for

  Tak myślałem, że pętla będzie pobierała to samo hasło 3 razy, a nie że można wprowadzić hasło 3 razy. Może wrzuć do pętli tego if'a z POSTem? Nie mam pomysłu za bardzo, bo to też nie moja działka. Jestem od Frontu
 5. Pętla for

  Po pierwsze to ostatni warunek nie musi być else if, wystarczy else, bo innego wyjścia już nie ma. Po drugie w pierwszym else if musisz mieć dodatkowo warunek, że hasło jest błędne, czyli $haslo != "123", bo pętla za każdym razem idzie 3 razy. Tylko pytanie, czemu przy podaniu dobrego hasła nie przerzuca Cię na dobrą stronę. W dodatku też nie wiem, czy czasami 3x to samo hasło nie będzie sprawdzane, zamiast za każdym razem wprowadzać inne P.S. Może break po warunku, jak masz dobre hasło, chociaż redirect powinien już to z automatu załatwić chyba
 6. Pętla for

  Może po prostu coś takiego? for ($i=1; $i<=3; $i++) { /* sprawdzanie hasła */ if ($i === 3 && /* hasło jest błędne */) { /* przekieruj na błędną stronę */ } }
 7. Stworzenie odpowiednich tabeli mysql

  Każdy kto się zna, poświęci na to choćby 30 minut, to gwarantuję Ci że nie ceni się tak nisko. Zrozum, że programiści/informatycy to nie robole za najniższą krajową, ba nawet w miarę dobrze płatny zawód od samego początku. Jak widzę tego typu akceptowane zlecenia to nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Polski naród jest dalej zacofany i myśli, że wszystko co dotyczy stron czy informatyki kosztuje grosze... P.S. Tak, wiem że mogłem nie odpowiadać jak mi nie pasuje cena, ale szanujmy się chociaż odrobinę...
 8. [HTML&CSS] Responsywna grafika

  Pierwsze dwa przykłady (codepen) podałeś gdzie obrazki są wszystkie takie same, więc to by nie było trudne do zrobienia. Co do wersji z różną wielkością to wygląda ciekawie, ale to nie jest ten efekt, co on chce osiągnąć. Jak dobrze rozumiem, to on chce mieć zdjęcia różnej wielkości jako źródłowe, a na stronie wszystkie mają być takiej samej wielkości (skadrowane, skalowane itd).
 9. [HTML&CSS] Responsywna grafika

  W sumie JSem co bym robił to jedynie pobierał wysokości i szerokości obrazków po przeskalowaniu. Wybierał najmniejsze wartości i ustawiał wtedy inline'owo dla wszystkich takie same. Czy to jedyny sposób i w ogóle poprawny, to może ktoś inny Ci powie. Też nie jestem jakiś super kozak w JSie, więc za bardzo się nie wypowiadam na tematy, na których znam się przeciętnie. To byłby mój sposób "na szybko", gdybym miał to zrobić.
 10. [HTML&CSS] Responsywna grafika

  Jednak znalazłem coś z samym CSSem we flexie. Wystarczy odpytać google i naprawdę tam idzie znaleźć 3/4 rozwiązań nawet na coś teoretycznie trudnego. Opisane masz jak to się robi w treści tego pena. P.S. Masz tutaj co do wysokości tylko.
 11. [HTML&CSS] Responsywna grafika

  Bez JSa nie jest praktycznie możliwe, żeby wszystkie obrazki były równe, jeżeli ich źródłowe pliki są różnych rozmiarów. Jedyne co mi przychodzi do głowy przy użyciu HTML i CSS to max-width na sztywno ustawić na najmniejszą szerokość spośród wszystkich wgranych obrazków i prawie identycznie zrobić z max-height. Tylko wtedy masz problem z responsywnością, bo chyba nie będzie trybić do końca tak jak powinno. Dorzucasz overflow i powinny być tylko do granic max-widht i max-height. Chyba że nie do końca zrozumiałem Twojego PS'a.
 12. Pobieranie danych z tabeli MySQLi

  Spróbuj może tak: <?php require_once "polacz.php"; $polaczenie = @new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name); if ($polaczenie->connect_errno!=0) { echo "Error: ".$polaczenie->connect_errno; } else { $query = mysqli_query($polaczenie ,'select * from posty order by data desc limit 3'); echo '<ul>'; while($rekord = mysqli_fetch_array($query)) { echo '<li><a href="news.php?id='.$rekord[0].'">'.$rekord[1].'</a> Autor: '.$rekord[3].' - '.$rekord[2].'</li>'; } echo '</ul>'; } ?>
 13. Brakuje Ci nawiasów jeszcze: htmlspecialchars(substr($info['name'], 0, 4))
 14. Pobieranie danych z tabeli MySQLi

  Robisz odpowiednie zapytanie do bazy danych i tyle wystarczy. 'select * from posty order by data desc limit 3'
 15. W którym miejscu brakuje mu klamerek (mógłbyś zaznaczyć to w kodzie)? Bo ja też nie widzę, żeby gdzieś brakowało domykającej... U mnie edytor też nie wykrył brakującej klamry (sprawdzałem na dwóch phpDesigner i Brackets).
×