Skocz do zawartości

arces

Ekspert
 • Posty

  223
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygranych

  3
 • Czas online

  1d 8h 18m 44s

Ostatnia wygrana arces w Rankingu w dniu 5 Październik 2017

arces posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

160 Ekstra

Obserwuje 0 użytkowników

arces nikogo nie obserwuje.

O arces

 • Tytuł
  Wygadany

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program graficzny
  Photoshop
 1. Jeżeli za tyle rzeczywiście jest w stanie sprzedać taką stronę, to niezły z niego biznesmen
 2. Strona sprawia niestety wrażenie niedokończonej. Jest przycisk "Zapisz się", który nic nie robi (przynajmniej u mnie). Strona główna bardzo uboga, w ogóle wszystkie podstrony są krótkie. Po prostu zamiast "MultiPage" zrobiłbym "OnePage" i nie byłoby żadnego problemu. Tak jak @SeNioR napisał menu na desktop'ie powinno być widoczne od razu, a "hamburger" nie rzuca się w oczy. Do tego trzeba dodatkowo kliknąć, żeby zobaczyć jakie są kolejne podstrony. Kłóci się to z zasadami UX. Graficznie nie będę jej oceniał, bo każdy ma swój gust. Wiem, że nieraz klient sam potrafi zepsuć strony, bo coś akurat mu się podoba, a do strony w ogóle to nie pasuje. Co do ceny to po prostu mniej więcej policz ile Ci to zajęło, przemnóż przez stawkę godzinową i masz cenę za projekt. Jaką stawkę godzinową ustalić? To już zależy od Ciebie na ile się cenisz. W kod nawet nie zaglądam, bo klienta prawdopodobnie nawet nie będzie to interesowało, ale gdybyś chciał rad, to śmiało pisz tutaj lub PW z pytaniami.
 3. Enduro KEX, co to za czcionka z loga?

  Jesteś pewny, że to font, a nie po prostu napis zrobiony przez grafika?
 4. Bez JavaScript w obecnej strukturze HTML tego nie zrobisz. Dlaczego ma Ci zmieniać opcje, jeżeli za wyświetlanie treści odpowiadają klasy w CSS? Jeżeli nie zmienisz ich położenia (dodasz do odpowiednich elementów), to w żaden sposób treść Ci się nie zmieni. Chcesz się czegoś nauczyć, to trzeba szukać rozwiązania samemu, więc daję Ci szansę. Jeżeli potrzebujesz podpowiedzi to pytaj. Na początek na pewno popatrz jak się dodaje i usuwa klasy z odpowiednich elementów DOM. P.S. Następnym razem wrzucaj kod online, bo tak ludzie będą się bali pobrać pliki. Nie wiadomo czy nie ma wirusów itd.
 5. Czemu nie używasz wbudowanych komend? CRUD łatwo wygenerować z konsoli i wtedy nie ma żadnych problemów, chyba że chcesz mieć większa kontrolę nad tym co się dzieje, ale jak ktoś wie co i jak się robi, to jedno polecenie i masz wszystko zbudowane Teraz tak w ogóle myślę, że jest w ogóle druga sprawa – czemu używasz tego typu pola do pozycji? Czemu to ma służyć? Nie lepiej po prostu dać integer i wtedy się nie bawić? Też (?) dopiero się uczę Symfony i do końca nie potrafię Ci pomóc, ale na razie chciałbym zrozumieć czemu tak, a nie inaczej budujesz pole pozycji. Wygeneruj sobie może w innym próbnym projekcie encję i kontroler CRUD z konsoli i zobacz jak tam to jest rozwiązane, a później pomyśl jak to powiązać z tym co masz u siebie. Chociaż tak jak pisałem nie do końca rozumiem, po co Ci pole ManyToOne przy tej kolumnie.
 6. Jakiej wersji Symfony używasz? Masz coś napisane i błąd wyskakuje, czy kompletnie nie wiesz jak to zrobić? Piszesz wszystko od zera, czy korzystasz z konsoli przy tworzeniu encji, kontrolerów itp?
 7. Forum jest po to, żeby się wypowiadać Napinkę niepotrzebną to robisz właśnie Ty nie wnosząc kompletnie nic do dyskusji i jeszcze wulgarnie się wypowiadając w naszą stronę. Zresztą nikt nikogo nie oskarża, a raczej czeka na wersję drugiej strony, bo na razie nie widzę jej, a już od jakiegoś czasu napinają się na siebie. Jeden coś powiedział, a drugi unika kompletnie tematu. Zresztą co ja tu mam z Tobą gadać, jeżeli uważasz, że musimy być klientami, żeby wiedzieć jak niektóre osoby funkcjonują P.S. Bana to Ty powinieneś wyrwać w pierwszej kolejności za swoje słownictwo
 8. Nie ma co robisz sobie świetną reklamę tymi wyzwiskami Jeżeli jedna osoba by się czepiała, że coś poszło nie tak, to może byś wytłumaczył w czym rzecz, że nie wywiązałeś się ze zlecenia po otrzymaniu zaliczki? Jak na razie nie widziałem żadnego argumentu, który przemawia za Tobą. Od kilku postów jedynie wyzywasz i unikasz jakiejkolwiek dyskusji na ten temat. Trzeba było się wcześniej dogadać na PW i by nie było tego wszystkiego, a tak dosyć że tracisz w oczach innych, to jeszcze na dodatek się ośmieszasz wyzywając swojego klienta
 9. Z tego co mi wiadomo, to ID jest generowane automatycznie i to samo masz zapisane właśnie w encji. Jak chcesz sortować w jakiejś kolejności to nie prościej po prostu dodać kolumnę do bazy z pozycją elementu i po niej sortować?
 10. Żeby się czegoś nauczyć w praktyce, to trzeba mieć choćby trochę teorii
 11. Ja bym to tak rozdzielił, ale na pewno jak nie znasz się na HTML/CSS to nie brałbym się za to sam, a zlecił, bo widzę, że niezłe "kwiatki" powstają w kodzie. Nie pojmujesz nawet podstaw HTML/CSS, więc stracisz na tym więcej czasu niż to warte. Tutaj sposób jak można to zrobić na tym kodzie co podałeś, ale od razu uprzedzam, że bez patrzenia na całość struktury, to prawdopodobnie narobi więcej szkód niż pożytku:
 12. W tym konkretnym może nie, ale po co się go wystrzegać, jeżeli to najszybszy sposób na zrobienie listy w poziomie? Przecież nie obciąży kodu przez to. Pod jakim względem jest lepszy i czemu tak hejtujesz "float" w porównaniu właśnie do inline-block? Fixy fixami, z float też można fixa użyć i nie ma problemu
 13. Moim zdaniem lepszy float niż display: inline-block Ale wiadomo, że teraz rządzi flex
 14. Datepicker podciągasz pod select, później ściągasz wartość (POSTem najlepiej) i przesyłasz do bazy (jeżeli potrzebujesz). Zależy co chcesz osiągnąć, ale datepicker ma dobrą dokumentację, zresztą innych darmowych rozwiązań (wiadomo, że płatne to lepsze i bardziej spersonalizowane) też znajdziesz sporo w internecie.
 15. Przy kadrowaniu zdjęcia można zaznaczyć, czy ma to dotyczyć wszystkich rozmiarów zdjęcia, czy tylko np. thumbnail. Przynajmniej z tego co kojarzę to podstawowa funkcja w WP.
×