Skocz do zawartości

Enigmato

Pecetowicz
 • Posty

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralna

Obserwuje 0 użytkowników

Enigmato nikogo nie obserwuje.

O Enigmato

 • Tytuł
  Nowy

Dodatkowe informacje

 • Lokalizacja
  Krakow
 1. MyBBcode © 2k16 by O_x MyBB

  Header jak dla mnie za duży, on powinien stanowić tło forum, a nie być jego perłą. Reszta jak najbardziej na plus, no może prócz tych ogromnych przycisków zwijania kategorii - słabo wyglądają. Ogólnie, dobra robota! Co do 2k16 to również dla mnie niezrozumiałe, no ale młodość rządzi się swoimi prawami :D.
 2. Ile można zarobić w Google AdSense?

  Akurat jeśli chodzi o największą opłacalność to reklamę można targetować biorąc pod uwagę dwie zmienne - geolokalizację odbiorców oraz tematykę samej reklamy. Wiadomo, że reklamy dotyczące zabawek dla dzieci będą mniej dochodowe od tych trafiających do osób zainteresowanych inwestycjami w złoto czy nieruchomości. Planując zarobek za pośrednictwem blogów specjalistycznych (stawianych w dużych ilościach wyłącznie pod AdSense i ruch z Google) należy ustalić najbardziej dochodowe państwa i branże (oczywiście biorąc pod uwagę również to ile jesteśmy w stanie napisać w tych tematach lub do jakich informacji stanowiących unikalną treść mamy dostęp) aby zmaksymalizować zysk.
 3. Jak promować forum?

  @SyRo.eXe akurat jeśli chodzi o fora to oprawa graficzna jest kwestią drugorzędną (spójrz na fora Elektrody, które grafiką na pewno nie zachwycają), z resztą jest to kwestia mocno subiektywna. Brzydkie forum, na którym będzie treść się utrzyma, najładniejsze, ale puste padnie, a raczej nigdy nie będzie żyło.
 4. Który program lepszy Photoshop vs GIMP?

  Zajmując się tym zawodowo nikt nie będzie oczekiwał od Ciebie warstwowego pliku Gimpa tylko PSD, warto wziąć to pod uwagę. Jeśli mowa o innych pracach graficznych gdzie plik źródłowy jest mało istotny i mniejszych pracach program nie ma znaczenia. Najważniejsza jest wyobraźnia i znajomość interfejsu / możliwości danego programu. Oba programy mają duże możliwości, a więc to co wybierzesz na początku nie ma większego znaczenia i nie będzie determinowało tego jak dobrym będziesz grafikiem.
 5. Jak promować forum?

  Treść, treść i jeszcze raz treść. Forum możesz pchać na AdWords dopiero wtedy jak tam coś będzie. Sam regulamin napisany w dziale organizacyjnym nic nie da bo nawet jak ludzie klikną w banner, który wykupiłeś to po 10 sekundach zamkną puste forum. Generalnie ciężko teraz wybić forum (chyba, że skupia na prawdę rzeczową i co ważne niszową wiedzę). Z forum wielotematycznym nie masz co próbować. Jeśli takie otworzyłeś nie mnóż kosztów tylko zamknij je od razu, to samo tematy ogólne (gry, muzyka, kanter strajk itp.). Musisz mieć świadomość, że konkurujesz z takimi molochami jak facebook, interia itp., które również w specyficzny sposób agregują informacje i tworzą społeczności wokół siebie. Jeśli nie ma społeczności na forum i takiego swoistego klimatu - to nie wypali. Oczywiście można to próbować na siłę łączyć czy nadrabiać dobrą treścią, ale jeśli tych elementów nie ma, to dyskusja się nie klei i forum nie odniesie sukcesu (nawet jak wykupisz dużo reklam).
 6. Zbiera się tych portali crowdfundingowych ostatnio i niestety myślę, że działa to na niekorzyść nośności tematu pomocy przez internet. Jak każdy będzie zbierał na wszystko to zjawisko stanie się powszechne i ludzie się na to uodpornią co oznacza śmierć takich portali jak SięPomaga czy wyżej wymienionego. Ostatnio głośny na YT Patronite też wg mnie zbyt mocno wszedł na rynek. No ale cóż każda nisza musi się wypełnić prędzej czy później :).
 7. W czasach gdy większość jest napisana w CSSie i JSie każdy projekt będzie wartościowszy w wersji zakodowanej. Mając PSD masz tylko plik graficzny z warstwami, gdzie tak na prawdę zakodowanie tego (zależnie od zaawansowania) jest dużo większym wyzwaniem niż projekt graficzny. No i jak sobie grafik zaszaleje to niekiedy bardzo trudno to zakodować :D. Tak więc gdybym ja się nie znał i miał opcję kupić zakodowany lub nie to zdecydowanie brałbym zakodowany bo jeśli zadajesz takie pytania to mniemam, że wiele byś nie nakombinował z layoutem w PSD :D.
×