Skocz do zawartości

GwynBleidD

Pecetowicz
 • Posty

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11 Neutralna

Obserwuje 0 użytkowników

GwynBleidD nikogo nie obserwuje.

O GwynBleidD

 • Tytuł
  Administrator serwisu AMXX
 • Urodziny 04.08.1991

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Piotr
 • Lokalizacja
  Przemysl
 • Zawód
  Python developer
 1. Na forum nie mamy załączników z rozszerzeniem .amxx (chyba, że ktoś w paczce rar taki umieści), wszystkie załączniki sma były po prostu kompilowane do amxx. W tym momencie wszelkie linki do takich "załączników" kierują do wyłączonego kompilatora. Aktualizację silnika forum wstrzymywał nam niestety właśnie między innymi ten nieszczęsny kompilator, który został napisany jako rozszerzenie do IPB 3.x. Problemem jest również dokumentacja AmxModX oraz w szczególności notatki moderatorskie. Poza tym prawdopodobnie dziurawy był właśnie kompilator i to przez niego nastąpiło włamanie.
 2. Dzięki za informację. Temu zagadnieniu również się przyglądnę. Osobiście nie miałem z usunięciem tych postów nic wspólnego. Samego tematu również nie pamiętam. Jeśli uda mi się ustalić kto i w jaki sposób go usunął, dam tu znać. Nie wykluczam jednak, że to również było skutkiem włamania.
 3. Wypowiadam się jako administrator forum amxx.pl. Mój nick na amxx to GwynBleidD (taki, jak tu). Infekcja pluginów skompilowanych w kompilatorze amxx.pl nie jest naszą sprawką - sami zostaliśmy zainfekowani jakimś syfem. W tym momencie kompilator na stronie został zablokowany, a my jesteśmy na tropie tego kto, kiedy i w jaki sposób umieścił ten syf na naszym serwerze. Jeśli coś nam się uda ustalić, damy znać tutaj oraz w odpowiednim wątku na naszym forum. Jednocześnie proszę, aby wszelkie tego typu incydenty były zgłaszane najpierw do administracji forum, którego dotyczy problem (czyli w tym przypadku np do mnie), a dopiero później (najlepiej ze zwłoką np 48 godzin od zgłoszenia tego administracji) były publikowane w internecie - przy ostatnim takim incydencie niestety nie udało nam się ostatecznie ustalić sprawcy, ponieważ zdążył po sobie posprzątać zanim się o problemie dowiedzieliśmy - na temat trafiliśmy zupełnie przypadkiem, bo nikt nas nie poinformował. Piszę tą prośbę również w imieniu administratorów innych serwisów - pisząc tego typu informacje od razu publicznie utrudniacie pracę administracji przy późniejszym naprawianiu problemu, łataniu dziury i ustalaniu sprawcy! Dziękuję za uwagę. PS. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do mojej tożsamości: w swoim profilu na forum amxx umieściłem link do mojego profilu, z którego piszę tego posta. //edit Dodam jeszcze, że zainfekowaniu uległy: WSZYSTKIE PLIKI skompilowane w webkompilatorze WSZYSTKIE PLIKI .amxx pobrane z załączników na forum WSZYSTKIE PLIKI .amxx pochodzące z generatorów vipa/klas Krótko mówiąc, jeśli pobieraliście dowolny plik .amxx z domeny naszego forum, może on być zainfekowany. Więc jeśli pobrałeś taki plik w ostatnim czasie i wrzuciłeś go na serwer, koniecznie sprawdź czy nie stałeś się ofiarą ataku! Tak wiemy, fuckup na całej linii, robimy co możemy, aby zminimalizować dalsze "zniszczenia". Roześlemy również mailing do wszystkich użytkowników zarejestrowanych na naszym forum. Trochę to jednak potrwa, bo zarejestrowanych jest kupa, a wysyłka maili do więcej niż 1000 adresatów w ciągu godziny z danego serwera lub domeny jest przez większość serwerów pocztowych odfiltrowywana jako spam. Jeśli ktoś ma ochotę nam pomóc w jakikolwiek sposób lub coś wie o sprawie, proszę o kontaktowanie się ze mną bezpośrednio na PW.
×