Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Sodaru jest na Pecetowiczu.

Aby wyświetlić pełny profil i móc skontaktować się z Sodaru, zaloguj się lub utwórz konto.

Sodaru

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

19 Przyzwoita

1 obserwujący

O Sodaru

 • Tytuł
  Żółtodziób

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Max dla tej płyty to 2400, więc możesz poszukać takiej jeżeli będzie tańsza. Bo 2666 i tak nie wykorzystasz, no ale jak włożysz taką to się nic nie stanie, jedynie będzie pracowała na max 2400 mhz. trzymanie systemu na HDD w 2021 to tak średnio bym powiedział, 4GB ramu to też tak średnio, aktualnie minumum to 8, optymalnie 16. W zależności do czego jeszcze ten komputer wykorzystujesz. Generalnie przejście na SSD na pewno będzie zauważalne na korzyść szybkości.
 2. Daj sobie spokój z polskimi źródłami. Jak nie ogarniasz angielskiego, to wykorzystaj to jako okazję do jego nauki. Nie kręcę się w środowisku c#, więc jedyne co mogę podrzucić to https://books.goalkicker.com/CSharpBook/ wystarczające na zapoznanie się z językiem, jeżeli coś się już umie w programowanie.
 3. Haseł się nie szyfruje, tylko hashuje. JWT i CSRF token to dwie różne rzeczy. Tokenów jwt nie trzyma się na serwerze, bo nie ma to sensu. Założenie JWT jest takie że: user wysyła dane logowania do określonego serwisu autentykacji (A) który waliduje poprawność tych danych i zwraca podpisany JWT. Za pomocą tego tokena user autoryzuje się w innym serwisie (B), który waliduje czy token jest ważny i wygenerowany przez serwis (A) (poprawnie podpisany). Na podstawie tego może udostępnić dane które wymagają autoryzacji. Dlatego istnieje określony czas ważności tokenu oraz jego odś
 4. Nie pomieszałeś przypadkiem slotów do których włożyłeś ram? Masz 4 sloty, więc obie kości powinny być w kanale 1 lub 2. Jeżeli jedna jest w 1, a druga w 2 to komputer nie będzie w stanie skorzystać z dual channel.
 5. Ale nie działa w jaki sposób? Jakiś error? shell_exec nie jest zablokowany w configu php? Bashowy skrypt przeznaczony jest chyba do odpalania przez roota. Czy proces php z poziomu odpalasz ten skrypt też ma takie uprawnienia? Jak output jest pusty to dodaj jeszcze do tego polecenia `&2>1` na końcu.
 6. Odpowiedziałem, prawda. Nie karmiłem jednak spamera. Czemu mam zgłaszać wątek w którym wypowiedziało się 2 administratorów? Bez zgłoszenia nie reagujecie na spamerskie wątki? No i zobacz, jednak powstał w celu indexacji jakiejś g*wno firemki. Przecież takie wątki można rozpoznać po samym tytule. Jeżeli ktoś rejestruje się na forum i od razu zakłada wątek z dupy to kwestia czasu aż pojawi się drugi gość który mu odpowie z konkretną treścią. Takie pro tipy dla doświadczonych administratorów.
 7. Że też chce się wam odpisywać na wątki tworzone przez spamerów (ewentualnie kogoś kto próbuje wbić forum tworząc gównowątki)...
 8. Niezłe copy-paste, żeby chociaż to było prawdą. Wkleiłeś specyfikację pierwszej wersji z jakimś mixem z innej. Wersje 1 i 2 mają w ogóle inny port nikt tego nie montuje we współczesnych laptopach i nigdy nie montował poza mackami. Jak już coś to spotkasz thunderbolt 3 które ma taki sam port jak usb c i jest kompatybilne z usb, transfer jest do 40 Gbit/s + parę innych możliwości w porównaniu do aktualnego USB.
 9. Raczej warto. Takie mocniejsze usb4.0. Stację dokującą można podpiąć/monitor etc
 10. @Tomik Jak zmiana daty i godziny w systemie naprawi to że wysyłany certyfikat jest dla innej domeny? Aj, aj @Piotrullo978 Wygeneruj poprawny certyfikat.
 11. @Gedz Chciałem skorzystać z opcji nr 2, którą przedstawił @Tomik. Dokładnie chodzi o ten fragment
 12. @Tomik Czytam treść błędu, następnie treść zapytania które dałeś do wklejenia i nadal nie wiem. Nie wiem jak policzenie ilości wiadomości w danym folderze dla użytkownika o id 1 rozwiąże problem brakującej tabeli?
 13. @Tomik Nadal nie rozumiem w jakim celu mam wykonać te zapytanie jeżeli ono nie naprawi mojego problemu?
 14. @socjopata Nie wydaje mi się że "skasowałem bazę danych", ponieważ jakbym nie miał całej bazy to skąd w zapytaniu wzięło by się id mojego użytkownika?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...