Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

9malutki6

Sprzedano 6,68 miliona 3DS-ów

Promowane odpowiedzi

Jak podało dziś Nintendo, światowa sprzedaż 3DS-a wynosi obecnie 6,68 miliona sztuk.

nintendo_3ds_600x474.png

Pomimo tego, że przed startem nowej konsoli wszyscy spodziewali się lepszych wyników, to w rezultacie, po obniżce ceny konsoli, nie są one takie fatalne, jak mogłoby się wydawać. 3DS przebił wynikami oryginalnego DS-a w takim samym okresie od premiery.

W Japonii 3DS pojawił się siedem miesięcy temu. Amerykanie i Europejczycy sprzęt dostali miesiąc później. Przez siedem miesięcy po starcie pierwszy DS znalazł jedynie 6,65 miliona nabywców.

Co ciekawe, pomiędzy kwietniem a czerwcem tego roku tylko 710 000 osób zdecydowało się kupić nową konsolę Nintendo. Znacznie lepiej wynik ten kształtował się w okresie lipiec – wrzesień, kiedy to 3DS-a kupiło dodatkowe 2,36 miliona osób. Miało to oczywiście związek z ogłoszoną w sierpniu ogromną obniżką ceny sprzętu.

Jeśli chodzi o sprzedaż gier to kształtuje się ona mizernie. Sprzedano do tej pory 8,13 miliona sztuk oprogramowania, co daje zaledwie średnio 1,2 kupionej gry na jednego właściciela konsoli. Najlepiej sprzedawała się Ocarina of Time 3D, której na rynku jest już ponad milion egzemplarzy.

Jeśli chodzi o pozostałe konsole Nintendo, to obecna sprzedaż Wii zamyka się w ilości 89,36 miliona egzemplarzy, a dla DS-a jest to 149 milionów sztuk.

Źródło: gry.wp.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×