Skocz do zawartości
Forum komputerowe

100% zużycia karty graficznej i niskie zużycie procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, około tydzień temu złożyłem komputer dla brata, który składa się z takich podzespołów: 

- Intel i3-10100f

- Płyta Główna MSI B460M-A PRO

- Karta Graficzna GTX 1650 SUPER od Palita

- Zasilacz Corsair CV550

Problem zaczął się gdy mój brat grał w GTA V, zauważyłem że komputer zużywa wtedy 100% karty i tylko nie więcej niż 50% procesora, w dodatku, gra po jakimś czasie się poprostu crashowała (najprawdopodbniej przez przegrzanie się karty), podobnie zaczęło się dziać w CS'ie, mimo, że obie te gry działają dobrze, to po jakimś czasie wyłącza się obraz w komputerze. Co może działać nie tak w tej sytuacji?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Ekspert

Cześć Julian,

Pobierz program np. OCCT i sprawdzisz dokładnie temperatury.

Co do zużycia karty graficznej jest to normalne, że jej zużycie wynosi 100%.
Co innego gdybyś miał zużycie 100% na pulpicie.

Najprościej będzie pobrać aplikację OCCT i masz tam opcję testowania.
Twój komputer zostanie obciążony maksymalnie, a jednocześnie będziesz widzieć temperatury i ewentualne błędy.

Standardowe pytania.

Kable dobrze dopięte do karty graficznej?
Zaktualizowane sterowniki?

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas testu, obraz się wyłączył, najprawdopodobniej przez wysoką temperaturę i jeszcze zapomniałem wspomnieć, że karta przy dłuższym graniu w nap GTA V, poprostu się wyłączała (komputer tracił obraz) w ten sam sposób co przy teście.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Ekspert

W takim wypadku, jeżeli kable są również dopięte.

Często niedopięty kabel do karty graficznej przy większym obciążeniu karta nie dostaje odpowiedniej mocy i się wyłącza.

Ale jeżeli wszystko jest dobrze podpięte to proponowałbym wysłanie karty na gwarancję bo coś jest nie tak.

Edytowane przez Dzujkovskyyy
Odnośnik do odpowiedzi

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź