Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

2000 zł na upgrade PC'ta do gier i renderowania filmów, muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie ulepszenia mojego teraźniejszego zestawu komputerowego. Będę posiadał około 2500 złotych na ulepszenie PC'ta pod kątem grania w gry i renderowania drobnych filmików.

Moje teraźniejsze podzespoły to następująco:

• Procesor: Intel i5-8400 2,8 GHz z chłodzeniem Boxowym
  • Grafika: ASUS GTX 1050Ti 4GB
  • RAM: ADATA 8GB DDR4 2400 MHz (Lecz zakupiłem już 16GB DDR4 od GOODRAM z taktowaniem 3200MHz)
  • Płyta Główna: GIGABYTE B360M HD3
  • Dyski: 1TB HDD oraz 120GB SSD 
  • PSU od Silentum (nie pamiętam dokładnego modelu): 550W
  • Chłodzenie w komputerze to 3 wiatraki od Silentum, dokładniej STELLA HP RGB oraz Intelowskie chłodzenie BOX'owe na i5-8400.
  • Mój monitor to Samsung S24D330 na HDMI.

Nie bawię się w podkręcanie podzespołów tj. Grafika i Procesor bo najprościej nie umiem i nie chcę ruszać czegoś na czym się nie znam.

Czy jest sens updgrade'ować coś z tych podzespołów za takie pieniądze? Myślałem nad upgrade mojej karty graficznej na jakiś lepszy model, procesor wydaje mi się być całkiem okej jak na dzisiejsze standardy (?), RAM już ulepszyłem na lepszy tak samo chłodzenie jest całkiem nowe. 

Głównie jak już gram to w gry takie jak: Fallout 76, Overwatch, Titanfall 2, Wiedźmin 3, Deus Ex: Mankind Divided lub CS:GO.

Celem jest aby komputer mógł uciągnąć Fallouta 76 w 60 FPS'ach na ustawieniach średnich/wysokich po upgrade.

Za wszelką pomoc i porady serdecznie dziękuję.

Dodam też, że nie jestem mega obeznany w te klocki i od paru lat nie śledzę nowych modeli podzespołów na rynku.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Ekspert

Na ten moment się wstrzymaj. Możesz wymienić samą grafikę lecz przy obecnych cenach nie ma sensu. A sama wymiana platformy niewiele da gdyż grafiką będzie ograniczać.

• Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź