Jump to content
Tamo

5 rzeczy, które najbardziej wkurzają usera.

Recommended Posts

Tamo

A więc opiszę 5 rzeczy, które najbardziej wnerwiają mnie na forach jako usera.

Nie wiedziałem za bardzo jaki dział czy Hyde Park czy gdzieś jeszcze. W razie czego proszę przesunąć.

5. reCAPHA

- Czasem ta modyfikacja jest dość uciążliwa i za razem wadliwa :/ jesteśmy pewni, że dobrze wpisujemy kod, ale modyfikacja upiera się, że zły. Do tego czasem dostajemy nieczytelny kod i musimy ciągle odświeżać.

4. Aktywacja tematu przez moderatora.

- Często np. chcemy zareklamować swój serwer, a tu się okazuje, że nasz temat musi zostać zaakceptowany przez moderatora. :evil: Jest to bardziej uciążliwe, jeżeli widzimy, że na danym forum w dziale serwery jest 100 tematów pod rząd które mają w nazwie "Oczekuje na dodanie przez moderatora".

3. Forum dostępne po zalogowaniu.

- Jest to zbędne. No bo to jest przecież wymuszanie założenia konta. I dzięki temu użytkownik jest demotywowany do założenia konta.

2. Masa pytań przy rejestracji.

- Naprawdę bardzo irytujące są pytania przy rejestracji.

GG, Płeć, Wiek, Skąd, 2+2, Stolica Polski, Strona www. Nie wystarczy Płeć i 2+2? Jeżeli user będzie chciał to sam z własnej woli sobie resztę uzupełni. :evil:

1. [glow=darkred][shadow=red]Aktywacja konta poprzez Email !!!!!Grrrrrrr.....!!!!!! :x:evil::roll: :< [/shadow][/glow]

- Jak ja tego nienawidzę!! Ilu z nas myśli w momencie wyświetlenia tego komunikatu "Ale administrator tego forum jest powalony"

Rozumiem jeszcze takich, którzy nie mają żadnych zabezpieczeń i wgl. (Jak nie mają to niech sobie zrobią!!)

Ale gdy wchodzę na forum i podczas rejestracji jestem proszony o wpisanie kody weryfikacyjnego, podanie wyniku 2+2 do tego jeszcze Stolicę polski, GG, Lokalizację, Płeć i wyskakuje mi komunikat, że muszę się specjalnie zalogować na pocztę, aby aktywować konto to poprostu krew mnie zalewa, wkurzam się na maxa!! No bo po co ta aktywacja jak mamy przy rejestracji podać coś dodatkowego. Przecież jeżeli proszą mnie o GG, Wiek czy jeszcze coś to chyba boty tego nie przełamią??

Te "pretensje" są kierowane do właścicieli for szczególnie o tematyce Counter Strike.

Myślę, że to rozważą i będzie im zależało na przyciągnięciu usera, a nie odstraszeniu go.

Pozdrawiam.

shaker

Tamo, masz rację, jednak wszystko zrobione jest tak, aby boty nie rejestrowały się na forum i nie spamowały.

4. Aktywacja tematu przez moderatora.

- Często np. chcemy zareklamować swój serwer, a tu się okazuje, że nasz temat musi zostać zaakceptowany przez moderatora. Jest to bardziej uciążliwe, jeżeli widzimy, że na danym forum w dziale serwery jest 100 tematów pod rząd które mają w nazwie "Oczekuje na dodanie przez moderatora".

Również nie jestem zwolennikiem tego rodzaju potwierdzenia. Nie wiem wogóle po co się to wzięło.

A co do twojego "artukułu" to zgadzam się z tobą w więkoszości punktów.

Pikuś

Co do punku 4 też też tego nie lubię.

Ciekawy artykuł.

Daniel

Jak dla mnie artykuł zbędne, bo o tym wiedziałem, ale myślę, że dla początkujących jest świetny.

Dobra robota choć zmieniłbym niektóre rzeczy.

dwbuh
1. [glow=darkred][shadow=red]Aktywacja konta poprzez Email !!!!!Grrrrrrr.....!!!!!! :x:evil::roll: :< [/shadow][/glow]

- Jak ja tego nienawidzę!! Ilu z nas myśli w momencie wyświetlenia tego komunikatu "Ale administrator tego forum jest powalony"

Rozumiem jeszcze takich, którzy nie mają żadnych zabezpieczeń i wgl. (Jak nie mają to niech sobie zrobią!!)

Ale gdy wchodzę na forum i podczas rejestracji jestem proszony o wpisanie kody weryfikacyjnego, podanie wyniku 2+2 do tego jeszcze Stolicę polski, GG, Lokalizację, Płeć i wyskakuje mi komunikat, że muszę się specjalnie zalogować na pocztę, aby aktywować konto to poprostu krew mnie zalewa, wkurzam się na maxa!! No bo po co ta aktywacja jak mamy przy rejestracji podać coś dodatkowego. Przecież jeżeli proszą mnie o GG, Wiek czy jeszcze coś to chyba boty tego nie przełamią??

Też tego nie ogarniam . Ja tam tylko GG daje i po robocie :>

Wgl . wszystkie punkty co wypisałeś mnie wkurzają :P

Pikuś

A co to jest ta cała modyfikacja reCAPHA

Daniel
A co to jest ta cała modyfikacja reCAPHA

Uniemozliwia botom rejestracje.

shaker

TeQ, jest to ta aplikacja:

recaptcha-in-form.gif

Pikuś

Tego to nienawidzę najbardziej nie kiedy muszę po 10x odświeżać żeby kod przeczytać.

SeNioR

W pełni się zgadzam z tymi pkt, są one uciążliwe ale też dobrze zabezpieczają przed botami.

Endriuu07

Ja tak samo :D

Zabezpieczenie przed botami?

podzielić email na 2 części :D

Guest pazdziernik1

5. reCAPHA

- Czasem ta modyfikacja jest dość uciążliwa i za razem wadliwa :/ jesteśmy pewni, że dobrze wpisujemy kod, ale modyfikacja upiera się, że zły. Do tego czasem dostajemy nieczytelny kod i musimy ciągle odświeżać.

1. [glow=darkred][shadow=red]Aktywacja konta poprzez Email !!!!!Grrrrrrr.....!!!!!! :x:evil::roll: :< [/b

Te oby dwie modyfikacje najbardziej mnie wkurzają ..;/

Aktywacja konto po przez emaila hmmm nie wiem po co jest ta modyfikacja na różnych forach jak ejst wgrany reCAPHA ..;/

reCAPHA - wkurza mnie tylko dlatego że muszę po pare razy odświeżać kod by go dobrze przeczytać i go przepisać lecz czasami (często) jest tak że wpisuje KOD poprawnie i dalej pisze że ejst zły ... a CapsLock mam off

Pawi

Najbardziej wkurzające rzeczy wg. mnie:

1. Aktywacja konta poprzez Email

3. Forum dostępne po zalogowaniu.

W sumie reszta też jest uciążliwa, ale niektóre chronią przed botami.

Nerwus

ja również się z zgodzę z autorem tematu, najbardziej irytujący jest zbędnie przedłużany proces rejestracji.