Skocz do zawartości

ACTA 2 przegłosowane. Nie zostanie wprowadzone.


NWayne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ACTA 2 odrzucone. Parlament Europejski zdecydował o odrzuceniu dyrektywy

Dziś w Parlamencie Europejskim przeprowadzono głosowanie dotyczące dyrektywy „ACTA 2.0”.

Posiedzenie odbyło się w okolicach godziny 12 i jak donosi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba dokument nie został przyjęty w obecnej formie.

Przeciwko głosowało 318 osób, 278 opowiedziało się za inicjatywą, a 31 głosujących było nieobecnych.

To zasadnicze zwycięstwo przeciwników dokumentu, którzy zaczęli masowo wypowiadać się przeciw dyrektywie po przeprowadzonym 20 czerwca głosowaniu Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego za jej wprowadzeniem.

Choć internauci mogą na razie odetchnąć z ulgą, Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego ma powrócić do tematu we wrześniu.

udało się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Podobna zawartość

  • Popularna encyklopedia internetowa Wikipedia zamknięta. Od środy 4 lipca nie będzie możliwości korzystania z Wikipedii. Jest to związane ze stanowiskiem wikipedystów w sprawie dyrektywy o prawach autorskich tzw. ACTA 2. W sprzeciwie do planowanych zamian postanowili oni zaciemnić swoje strony na 24 godziny w Polsce, Hiszpanii i we Włoszech.
   Wikipedia zamknięta. Co robić jak żyć?
   Po wejściu na Wikipedię wyświetla się stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich tzw. ACTA 2. 

   W oświadczeniu można przeczytać, że jeżeli Parlament Europejski przegłosuje propozycje procedowania dyrektywy dotyczącej praw autorskich przez odpowiednią komisję, a proponowana dyrektywa zostanie przyjęta w brzmieniu zaakceptowanym przez komisję JURI, otwartość Internetu będzie poważnie zagrożona.
   Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich
   Komunikat kończy się apelem do europosłów, aby głosowali "przeciwko zawężeniu procedowania dyrektywy do dedykowanej komisji", a także aby usunięto artykuły 11 i 13, jak również, aby "poszerzono wolność panoramy na całą Unię Europejską i poddano domenę publiczną większej ochronie".
   Pełny dostęp do polskojęzycznej Wikipedii będzie wznowiony od czwartku od godziny 15.
  • Podatek od linków, Cenzura internetu? To tylko jedne z licznych haseł dotyczących ACTA 2.
   5 lipca 2018 roku Parlament Unii Europejskiej będzie głosował za wprowadzeniem nowego prawa autorskiego, które zablokuje swobodną wymianę treści w internecie. Prawo autorskie dotyczy wszystkich (nie tylko muzyków, fotografów czy twórców filmów), dlatego jego zmiana będzie oddziaływać także na Ciebie. 
   Jestem użytkownikiem:
   Każdy Twój komentarz będzie musiał przejść obowiązkową kontrolę jeszcze przed jego publikacją. Treści kontrowersyjne lub potencjalnie groźne będą blokowane. Znalezienie interesujących Cię treści będzie niezwykle trudne. Z powodu opłaty za linkowanie, wyszukiwarki i agregaty treści będą blokowały dostęp do wielu mniejszych serwisów. Udostępnianie treści, dzielenie się linkami, tworzenie memów może zostać potraktowane jako plagiat. Jestem twórcą treści:
   Ruch do Twojego serwisu z Google, Facebooka może być mocno ograniczony.
   Jeśli w zamieszczonej przeze Ciebie recenzji książki, filmu czy gry na Twoim blogu lub kanale YouTube, zamieścisz cytat np. z okładki książki naruszysz prawo autorskie, a antypirackie filtry usuną Twoją treść.
   Tworzona przez Ciebie parodia, satyra, remiks a nawet cover przestaną być dopuszczalne w sieci.
   Jestem serwisem, w którym użytkownicy mają możliwość tworzenia treści (np mogą publikować komentarze):
   Musisz zbudować mechanizm wykrywania treści pirackich i potencjalnie kontrowersyjnych. Bierzesz odpowiedzialność za wszelkie treści publikowane przez Internautów w Twoim serwisie. Musisz płacić tantiemy wydawcom za to, że do nich linkujesz. Kontrowersyjny Art. 13 godzi nie tylko we właścicieli platform internetowych, którzy będą musieli zapewnić o legalności zamieszczonych treści, ale także i w ich użytkowników.
   Teraz Google, Facebook, Twitter, YouTube i wszystkie inne serwisy internetowe będą musiały specjalnym oprogramowaniem filtrować i monitorować wszystkie treści zamieszczane przez użytkowników.
   Te, które będą łamały prawa autorskie lub nie będzie można jednoznacznie wskazać na ich pochodzenie, będą blokowane i usuwane.
   Taki zapis bezpośrednio uderza nie tylko w swobodną wymianę informacji, ale także w prawo do prywatności i wolności wypowiedzi (koniec z cytatami, memami, screenami, filmikami, linkami piosenek itp.).
   Do tego dochodzą jeszcze zapisy m.in. o umowach licencyjnych dla wykorzystywanych miniatur zdjęć i obrazów oraz wprowadzenie dozwolonego użytku treści tylko dla instytucji naukowych w celach badawczych.
   Zmiany, które jeśli wejdą w życie zmienią Internet o 360 stopni, a Internet jaki pamiętasz odejdzie w zapomnienie.
   Zapomnij o udostępnianiu linków do piosenek na Faceboooku, czy filmów w których zostanie użyta "nie twoja" piosenka. Wszystkie MEMY,remixy,przeróbki czyli coś z czego można się pośmiać zniknie na zawsze i już nie wróci.
   Koniec z prywatnością! Chcesz wysłać jakieś prywatne zdjęcia chłopakowi czy dziewczynie? One już nie są prywatne. Każde zdjęcie,wiadomość,mail,post czy nawet wypowiedź będzie musiała zostać zatwierdzona, a w przeciwnym razie zostanie usunięta.
   Jeśli wejdzie to w życie to jedyną drogą komunikacji będzie: Torchat, a przeglądarką Internetową będzie Tor Browser.
   Dyskusje: StopACTA2 - Strona główna | Facebook
   W 15 miastach Polski mają się odbyć protesty przeciw nowej dyrektywie Unii Europejskiej dotyczącej zmian w prawie autorskim, nazwanej przez internautów ACTA 2.
   Protesty mają odbywać się od piątku do niedzieli między innymi w Katowicach, Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu. 
   RATUJCIE INTERNET JAKI ZNACIE PÓKI JESZCZE JEST CZAS - WERDYKT ZAPADNIE 5 LIPCA, ALBO AKTA NIE WEJDĄ W ŻYCIE, ALBO KONIEC ZE SWOBODNĄ KOMUNIKACJĄ I WYRAŻANIEM SWOJEJ OPINII LUB ZDANIA W INTERNECIE BEZ KAR FINANSOWYCH!!
  • Witam, więc zaczynając, pamiętacie może te komentarze na Facebooku?
   Tylko że mniejszą czcionką?  wiecie może jak to zrobić aby wkleić coś podobnego do nicku na steam?

    
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

×