Jump to content
Golus

Adapter Bluetooth do płyty głównej Gigabyte B365M D3H

Recommended Posts

Cześć

 

potrzebuję adaptera Bluetooth do słuchawek SteelSeries Arctis 3 Bluetooth z mikrofonem, takiego żeby po jego podłączeniu działały zarówno słuchawki jak i mikrofon. Mam płytę główną Gigabyte B365M D3H z morele.net.

 

Nie wiecie jaki moduł Bluetooth by tu podszedł?

 

Pozdrawiam 😉

Share this post


Link to post

Cześć Piotrek. Ale słuchawki te nie mają łączności Bluetooth więc jak chcesz uzyskać z nimi łączność przez Bluetooth?

Share this post


Link to post

Cześć cześć, 

 

Nie wysłałem konkretnego modelu, przepraszam.

Posiadają łączność bluetooth SteelSeries Arctis 3 Bluetooth (61509) w Morele.net

Na temat słuchawek coś: 

Wersja Bluetooth 4,1

Profile Bluetooth A2DP, HFP, HSP

Zasięg bezprzewodowy 10 m / 30 stóp

Share this post


Link to post

A bo myślałem że szukasz adaptera poprzez który z słuchawek przewodowych chcesz zrobić słuchawki bezprzewodowe które zaś będą w stanie obsłużyć dźwięk i mikrofon 🙂 

 

Płyta tak naprawdę nie ma znaczenia. 

 

Swego czasu też szukałem takiego adapteru do PC jak musiałem przejść na pracę zdalną. Wybrałem Ugreen Bluetooth 4.0 bo ktoś mi go na szybko polecił ale po kilku nieudanych próbach aktywacji mikrofonu, wyczytałem na stronie producenta że nie obsługuje funkcji mikrofonu. Przeglądnąłem sobie inne i żaden nie miał obsługi mikrofonu. Nie wiem czy to kwestia ustawień czy technologia nie pozwala na jednoczesny przesył dźwięku i mikrofonu. W laptopie z wbudowanym Bluetooth słuchawki normalnie działają z mikrofonem, bez problemu.

 

Opcji jest kilka. Można kupić najzwyklejszy adapter Bluetooth pod PC którym połączysz słuchawki i dokupić mikrofon osobno. Jeżeli miałby to być też mikrofon Bluetooth to trzeba by było kupić adapter Bluetooth który obsłuży dwa urządzenia na raz. Albo kupić adapter Bluetooth który ma w sobie wbudowany mikrofon np. Baseus BA01 i teoretycznie takie coś powinno się sprawdzić.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Na laptopie wszystko mi działa, mikrofon i słuchawki (mikrofon wbudowany w słuchawki. Więc wydaje się mi że adapter PCI powinien rozwiązać sprawę, na przykład coś takiego https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-adapter-bluetooth-5-0-anteny-9227214561 bo na adapterze usb przerywało ale działało. 

 

Tylko on ma Interfejs: PCI-E a płyta główna PCI czy ma to znaczenie?

Edited by Golus

Share this post


Link to post
24 minuty temu, Golus napisał:

Tylko on ma Interfejs: PCI-E a płyta główna PCI czy ma to znaczenie?

 

Ten adapter ma interfejs PCI-Express, twoja płyta ma 3 gniazda PCI-Express i jedno PCI. Jeżeli nie masz zajętych wszystkich gniazd PCI-Express to ten adapter będzie bez problemu pasował.

Share this post


Link to post

Dobra pytanie tylko czy jeżeli lenovo b71-80 bez problemu łączy się ze słuchawkami i wszystko działa (mikrofon też) to czy po podłączeniu tego modułu https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-adapter-bluetooth-5-0-anteny-9227214561wszystko będzie działać, powinno chyba. Skoro słuchawki obsługiwane są od wersji Bluetooth 4,1a moduł obsługuje 5.0? Jeżeli tak to zamawiam ten moduł i z góry dziękuję za pomoc. 

Share this post


Link to post
10 minut temu, Golus napisał:

słuchawki obsługiwane są od wersji Bluetooth 4,1a moduł obsługuje 5.0?

Wersją się nie przejmuj bo wszystkie standardy charakteryzują się kompatybilnością wsteczną ze sobą nawzajem, co oznacza, że Bluetooth 5.0 może działać z Bluetooth 4.1. i wcześniejszymi. Dodatkowo ma wsparcie Bluetooth Classic co oznacza że będzie działać również z wersją od 1.0 do 3.0.

 

W opisie jest notka że Bluetooth działa ale tylko na Windows 10 w wersji 64 bitowej, także jeżeli masz tą wersję to wszystko powinno działać.

 

Moduł a raczej karta sieciowa WiFi z modułem Bluetooth jest wyposażona w najnowsze standardy więc myślę że słuchawki będą działać razem z mikrofonem. A jak nie to przynajmniej będziesz miał bardzo dobry zasięg WiFi 🙂 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Create a New Account. It’s free and easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...