Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Aktualizacja phpBB 2.0.x do phpBB by Przemo


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dzisiaj opiszę proces aktualizacji oryginalnej wersji phpBB 2.0.x do phpBB2 modified by Przemo. Autor modyfikacji czyli Przemek, zapewnia że aktualizacja jest bezpieczna i nie stracimy przy tym żadnych danych.

Przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności zrób kopię bazy danych oraz plików forum. 

Jak zaktualizować phpBB 2.0 do phpBB by Przemo

Proces aktualizacji czystego phpBB 2.0 do modyfikacji Przemka składa się z dwóch etapów. 

Aktualizacja bazy danych

Pierwszy krok to zamiana bazy danych. Należy uruchomić plik: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update_phpBB_to_112_by_Przemo.php. Na ekranie pojawi się instrukcja uaktualnienia bazy.

Gdy zdarzy się sytuacja że podczas aktualizacji bazy danych któreś wpisy będą na czerwono, oznacza to, że z jakiś powodów nie mogły zostać dodane do bazy, prawdopodobnie już istnieją, bo być może instalowałeś jakieś mody. Niekoniecznie musi to oznaczać, że forum będzie działać źle. Wpisy do bazy mogą byc takie same, jeśli nie to sprawdź ich nazwy i usuń je z bazy SQL.

Staraj się nie kasować całych standartowych tabel phpBB2 (users, forums, posts) jeśli będzie na czerwono na przykład:

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_birthday INT DEFAULT "999999" not null

Oznacza to, że w tabeli phpbb_users istnieje już pole user_birthday, wówczas powinieneś skasować tylko to pole. Jeśli natomiast dostaniesz na czerwono komunikat:

CREATE TABLE phpbb_forbidden_extensions ( ext_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment, extension varchar(100) NOT NULL, PRIMARY KEY (ext_id))

oznacza to, że istnieje już tabela phpbb_forbidden_extensions (jest to tabela modu załączników, jest ona dodatkową tabelą do phpBB i możesz ją skasować ze swojej bazy, po czym włączyć zamianę jeszcze raz).

Jeśli podczas zamiany wyjdzie czerwony komunikat dla jakiejś linii i naprawisz przyczynę przez którą nie została ona wpisana, wówczas musisz włączyć zamianę jeszcze raz, lecz linię które wcześniej zostały wpisane będą teraz na czerwono i jest to prawidłowym efektem. Ciebie interesować będzie tylko, żeby linia która wcześniej była na czerwono, tym razem była w kolorze niebieskim.

Jeżeli z jakiś przyczyn skrypt update_phpBB_to_112_by_Przemo.php nie chce działać, użyj pliku update_phpBB_to_112_by_Przemo_mysql.sql . Jest on przeznaczony do wgrania bazy poprzez PhpMyAdmina, lecz jeżeli masz inny prefix niż phpbb_ to musisz użyć edytora tekstowego z obsługą masowej zamiany ciągów znaków, którym zamienisz wszystkie phpbb_ na swój prefix.

Aktualizacja plików forumowych

Wgranie do katalogu forum wszystkich plików z katalogu mojej modyfikacji oprócz pliku config.php - ten plik ma zostać stary!!!

Przed zamianą plików koniecznie zmień domyślny styl forum na subSilver (ustaw go też w swoim profilu). Może to być też dowolny inny styl który jest do ściągnięcia. Jeśli użytkownicy używają innego stylu niż dostępne i jeżeli takich używasz, niestety będziesz musiał z nich zrezygnować lub przerobić je do obecnej wersji. Dodatkowo po instalacji musisz wykonać zapytanie SQL poprzez phpMyAdmina:

UPDATE phpbb_users SET user_style = 1

Jeżeli masz inny prefix tabel niż phpbb_, zamień go w tym zapytaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Przyda się w razie gdy oficjalny support padnie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...