Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Automatyczne wpisywanie loginu i hasla.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

Potrzebuje pomocy w stworzeniu funkcji, która będzie wstanie wpisać mi automatycznie login i hasło po połączeniu przez adres IP z Kamera typu BCS w Internet Explorer.

Niestety funkcja http://admin:admin@192.168.1.1/ nie działa dla tego typu kamery. Dla kamer typu Novus nie ma problemów (oczywiście aby ta funkcja była aktywna zmodyfikowałem ustawienia rejestru dla IE).

Po połączeniu z kamera przez 192.168.1.1 jestem w stanie podejrzeć kod - część dotycząca logowania przedstawia się następująco:


[/code]

Proszę o radę.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma nic wspólnego z tworzeniem stron WWW, tylko potrzebny Ci by byl klient do połączenia lub coś takiego. No chyba że masz dostęp do edycji kodu aplikacji webowej tej kamerki, to po

id="username"

Dodaj

value="twój_login"

i po

id="password"

Dodaj

value="twoje_hasło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym ze nie jestem w stanie zmodyfikować kodu źródłowego samej kamerki a zależy mi na tym aby po kliknięciu na odsyłacz na osobnej stronie nadrzędnej wprowadzane zostały dane w postaci loginu i hasła na stronie kamerki plus aby całość została wykonana czyli zatwierdzona bez dodatkowego klikania. Musi to być funkcja która będzie zawarta w kodzie strony nadrzędnej, zapisanie loginu i hasła w przeglądarce nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, może curl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @up napisał, będzie potrzebne do tego CURL.

Ogólnie proste do zrobienia, ale musisz mieć jakieś podstawy w PHP. Tutaj masz przykład działania CURL z POST (prawdobnie właśnie przez POST to przejdzie, ale musisz się upewnić): http://davidwalsh.name/curl-post

Żeby sprawdzić jak wysyłane są dane ściągnij wtyczkę Live HTTP Headers:

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/live-http-headers/iaiioopjkcekapmldfgbebdclcnpgnlo?hl=en

Firefox: https://addons.mozilla.org/En-us/firefox/addon/live-http-headers/

Tam będziesz widział, czy dane są przesyłane przez POST, a powinny właśnie być. Zobaczysz też jak dane są dokładnie przesyłane (może skrypt je jakoś koduje itp.).


Jest jeszcze jedno inne ciekawe rozwiązanie, tylko nie wiem jak dokładnie to przy najmniejszym nakładzie robić (ja robiłem kiedyś przez MozRepl). Automat działał tak:

1) Wejście na stronę WWW i pobranie jej kodu HTML.

2) Przeparsowanie kodu i dodanie odpowiednich wartości (w tym wypadku będzie to np. value="twojlogin" do odpowiedniego inputa).

3) Zastąpienie kodu otwartej strony kodem, który przed chwilą zmodyfikowałeś.

4) Kliknięcie przycisku "Login" czy jakiegośtam innego, który służy do zalogowania.


Jeszcze inna metoda, to robienie tego przez iMacros przy otwartej przeglądarce. On sam będzie wpisywał wartości i się logował.

Ogólnie to tylko 1 metoda ma większy sens, bo można ją wsadzić na jakiś serwer WWW i będzie spokojnie działać. Reszta wymaga włączonego komputera lub jakiegoś VPS z Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...