Skocz do zawartości

Bardzo dużo propozycji zmiany na nowym skrypcie


damson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Oczywiście takiego tematu z mojej strony nie mogło zabraknąć :P Nowy design nie jest zły choć kilka rzeczy bym poprawił. Wypiszę i opiszę wszystko po kolei.

 1. Zaincludować czcionkę pogrubioną - chodzi o to, że w miejscach pogrubionego tekstu mam poszarpaną czcionkę (http://i.imgur.com/7CMy6ZD.png).
 2. Zmniejszyć iconki obok panelu użytkownika - aktualne są za dużo i wyglądają po prostu okropnie (chodzi o te od wiadomości i postów).
 3. Lekka poprawa logo - sygnet nie jest zły, nawet mi się podoba jednak trzeba popracować nad typografią. Przede wszystkim font jest za gruby, a całość za duża!
 4. Nawigacja - skoro na forum panują zaokrąglone rogi to wypadałoby też zaokrąglić nawigację - dałoby to lepszy efekt. Również inputy (tam gdzie się wpisuję tekst dla tych, co nie wiedzą) można by zaokrąglić.
 5. Ikonka działu - jest ona za duża. Zmniejszyłbym ją o połowę.
 6. Opis działu - powinien on być bliżej nazwy działu i kończyć przed ostatnim postem, a tak nie jest (http://i.imgur.com/SUsvxOQ.png). Nazwę działu zwiększyć o 2-3px.
 7. Wyrównać statystyki - http://i.imgur.com/a2A4mIc.png (to samo zrobić z linkami w stopce http://i.imgur.com/IKquejz.png).
 8. Po wejściu w dział proponuję usunąć popularne tagi bo zajmują za dużo miejsca lub przynajmniej wrzucić je w tło (w stylu nawigacji "Jesteś na: Webmasteruj.pl ").
 9. Zwiększyć nieco wysokość buttonów w poście http://i.imgur.com/iisouu4.png
 10. Popracować nad tą sekcją http://i.imgur.com/7LPEDjr.png - jakieś białe backgroundy itp. bo aktualnie jest to zbyt surowe. Proponuję też dodać zwykły button "Dodaj do ulubionych" zamiast ikony serduszka.
 11. Zmniejszyć ikonkę od polubień posta lub zmienić na zwykły button "Podoba mi się".
 12. Popracować nad wyglądem w profilu http://i.imgur.com/AskfNJH.png - za dużo tekstu. Można by niektóre pola zastąpić ikonkami tj. zamiast pola gg, program graficzny / do tworzenia stron www dodać same ikonki programów obok wersji systemu i Windowsa. Zwiększyć padding pomiędzy polami. Dodałbym też jakiś lekki background pod wszystkie pola. Poza tym zaokrąglić wszędzie rogi tj. w bg posta, cytatu itp.

To na razie tyle. Gdy na coś jeszcze wpadnę to na pewno napiszę. Mam nadzieję, że to wszystko poprawicie i szablon będzie jeszcze lepszy. P.S. Ten header nieco ubogi :P Dodałbym jakiś pattern lekki, delikatny. Zgadzasz się z moimi uwagami? Zatem zostaw lajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jest nawet spoko, ale wygląd for jakoś dla mnie jest "bezosobowy" :D Złe może słowo, ale nie mam pojęcia jak wyrazić moje odczucie dot. wyglądu strony głównej. Co do tematu wyżej to nie popieram: 4. Nawigacja  5. Ikonka działu Moje propozycje: 1. Zwiększyłbym odstęp pomiędzy ikonką forum, a opisem. 2. Problem z wyskakiwaniem emotikonek w sb i brakiem możliwości ich zamknięcia. 3. Problem z PW

post-1986-1430862207,614_thumb.png

post-1986-1430862207,6526_thumb.png

post-1986-1430862207,7277_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel
Zaincludować czcionkę pogrubioną - chodzi o to, że w miejscach pogrubionego tekstu mam poszarpaną czcionkę (http://i.imgur.com/7CMy6ZD.png).

Każda przeglądarka u każdego użytkownika ma poszarpaną czcionkę to wina przeglądarki Google ma problemy, jest o tym pełno tematów. U nas jest ona wzmocniona (dodany obrys dla opery i chrome bo wyświetlają za cienką) i może się wydawać bardziej poszarpaana ale na innych stronach po powiększeniu też będziesz miał poszarpaną.

Zmniejszyć iconki obok panelu użytkownika - aktualne są za dużo i wyglądają po prostu okropnie (chodzi o te od wiadomości i postów).

Masz jakieś porpozycje? uważam że pasują idealnie są proste dobrze widoczne po co robić inne?

Lekka poprawa logo - sygnet nie jest zły, nawet mi się podoba jednak trzeba popracować nad typografią. Przede wszystkim font jest za gruby, a całość za duża!

 To twoja opinia, w mojej logo jest dobre, pracowałem nad nim kilka godzin i ostatecznie je zaakceptowałem, co do grubości jest lepiej widoczne co do całości może faktycznie troche można je zmniejszyć w headerze.

Nawigacja - skoro na forum panują zaokrąglone rogi to wypadałoby też zaokrąglić nawigację - dałoby to lepszy efekt. Również inputy (tam gdzie się wpisuję tekst dla tych, co nie wiedzą) można by zaokrąglić.

Nie wszystkie elementy są okrągłe nawigację postanowiłem zrobić dla odmiany bez zaokrągleń, poza tym pasuje lepiej do paska w górze strony.

Ikonka działu - jest ona za duża. Zmniejszyłbym ją o połowę.

Ikony forumowe? takie same rozmiary były wcześniej nikt nie miał do tego pretensji, zmiana o połowę to zdecydownie za dużo o 25% max 

 Opis działu - powinien on być bliżej nazwy działu i kończyć przed ostatnim postem, a tak nie jest

Wydaje ci się bo opis zaczyna się wcześniej tylko linijka jest krótsza po prostu trzeba akurat poprawić opisy działów 

Wyrównać statystyki - http://i.imgur.com/a2A4mIc.png (to samo zrobić z linkami w stopce http://i.imgur.com/IKquejz.png).

Teraz mnie zagiąłeś bo wydawało mi się że jest równo.. chyba że mam już nie ten wzrok.  Lub na Chrome jest minimalna zmiana   

Po wejściu w dział proponuję usunąć popularne tagi bo zajmują za dużo miejsca lub przynajmniej wrzucić je w tło (w stylu nawigacji "Jesteś na: Webmasteruj.pl ").

Tagi są niezbędne tworza one również meta keywords dla działów i są przede wszystkich dla Google Bota, mogę zrobić aby były rozwijane / zwijane dodanie tagów w tło nie będzie się dobrze prezentowało bo tak jak wspomniałeś jest ich zbyt dużo.

Popracować nad tą sekcją http://i.imgur.com/7LPEDjr.png - jakieś białe backgroundy itp. bo aktualnie jest to zbyt surowe.

 Miałem do tego pewne wątpliwości, myślę że dodam tam po prostu obramowanie, tło

Zmniejszyć ikonkę od polubień posta lub zmienić na zwykły button "Podoba mi się".

A czy łapka w górę jest zła? mogę ją zmniejszyć trochę bo może przesadziłem z wielkością (wiesz praca na localhoście, późna pora, i człowiek już źle widzi :D)

Popracować nad wyglądem w profilu http://i.imgur.com/AskfNJH.png -

Również o tym pomyślałem, te informacje wydłużają tylko post, myślę że pousuwam kilka informacji i tak wszytko jest w profilu, chciałbym nawet zrobić tak że po prostu byłby tam sam nick, avatar po najechaniu było by coś podobnego do tego co jest na str głowej na liście zalogowanych tylko nie chowało by się to automatycznie i nie było by to oparte o tooltip. Co do rogów nie zaokrąglenia nie wchodzą w grę chyba że inne osoby poprą ten pomysł, można ewentualnie dodać max 4px.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel
1. Zwiększyłbym odstęp pomiędzy ikonką forum, a opisem.

Nie chcę niepotrzebnie wydłużać forum, chodzi ci o te subfora tak? dobra zwiększę lekko odstęp ale 10px to za dużo :)

2. Problem z wyskakiwaniem emotikonek w sb i brakiem możliwości ich zamknięcia.

znam przyczynę to przez atrybut async który powoduje żę plik js się nie wczytuje kiedy nie jest on potrzebny po odświerzeniu pewnie powinno być ok, ale jednak usunę to.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do czcionki to moim zdaniem wystarczy zaincludować pogrubioną wersję. Ja tak robię i wtedy zawsze jest ok. Na telefonie jest normalnie pogrubiona, a na PC nie (includowałeś ją z google fonts?). Co do ikon obok panelu usera to nie są złe z wyglądu. Bardziej chodzi mi o rozmiary - są za duże i tyle. Widać jakby były słabej jakości bo są rozciągnięte. Co do ikon forum - wcześniej nikt nie miał pretensji bo styl był mierny i każdy miał to w dupie, teraz jest lepiej to trzeba dopieszczać szczegóły :-D Co do łapki w górę - nie jest zła, ale jest za duża tak jak napisałem. Możesz generalnie wrzucić tą łapkę w button (tak jak wyślij, podgląd itp.). Co do reszty to widzę, że się zgadzamy.


13. Proponuję do lightboxa dodać przycisk "zoom" czy coś w tym stylu. Gdy otwieramy duży obrazek to pokazuję się on w pełnych wymiarach i np: przy layoutach przydała by się lupa. 14. Proponuję zwiększyć nieco padding w inputach skoro nie chcesz ich zaokrąglać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel

Wiec tak, kooza postaram się dodać archiwum, ale i tak wiadomości są kasowane aby odchudzić tabelę wiec wszystkich wpisów nie będzie obecnie jest ok 30 tys i niekiedy SB się trochę wczytuje. Jak wiadomo tych wpisów na SB przybywa dosć szybko. Bandzior dodam osobny hosting plików chociaz jest on już bezpośrednio podczas pisania tematu. Co do ramki hm w zasadzie nie myślałem o tym wydaje mi się że obecnie jest ok to tylko poprawka kosmetyczna którą uważam za niepotrzebną.

Dodanie wygrywanie błędów w tekście.  

Czyli? co masz przez to głównie na myśli?

Mi sie strasznie nie podoba wygląd tematów na głównej stronie przez to że brak bocznego panelu.Wszystko zrobiło się tak jakby szerokie.Nie podoba mi sie to. Dlatego jestem za dodanie panelu bocznego.

Zabawne bo jak był to każdy narzekał żeby usunąć. Dodatkowo jakieś 10 procent było za panelem z boku a 90 go nie chciało. Sory ale przewaga wygrała.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało ważne, ale błędzik mały jest. :D69291-bez tytulu.jpg W zakładce grupy rangi Vice Administrator  nie ma, więc trzeba poprawić. I ma być chyba tak: Moderator, który moderuje wszystkie działy na forum. Jedna z ważnych osób tuż po Administratorze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pisać posta. W poście wklejałem kod. I to jest MĘCZARNIA.  Nie wiem dlaczego, ale dodają się znaki. w [*code] jest zamieniane na [*url=], w środku całego kodu pojawiają się tagi [*pre], albo [*brek]. Modyfikacja postu z takim syfem jest niesamowicie irytująca.  Da się jakoś wyłączyć inteligentne pisanie postu? Nie chcę w boxie postu mieć widocznych obrazków czy treści kodów, a sam suchy tekst z tagami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×