Skocz do zawartości

BIOS się zresetował mimo że nie wyjąłem baterii. Kiedy się resetuje


ScAniX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 • Ekspert

Można wyciągnąć baterię podtrzymującą z płyty głównej (odpowiada ona nie tylko za zachowanie samych ustawień, ale także np. daty i godziny):

 1. Wyłącz komputer i odłącz go od zasilania.
 2. Otwórz obudowę i na płycie głównej poszukaj baterii (3 Volt) o rozmiarach jednozłotówki. W różnych płytach głównych potrafi być usytuowana w bardzo różnych miejscach.
 3. Wyciągnij ją na co najmniej 15 minut.
   

Po upływie tego kwadransa włóż baterię, zamknij obudowę, podłącz zasilanie i włącz komputer.

Okazuje się, że różne płyty główne potrzebują różnej ilości czasu na „zorientowanie się”, że nie ma baterii. Czas ten to najczęściej kilka, kilkanaście sekund, jednak dla pewności warto wyjąć baterię na dłużej.

Źródło: poradykomputerowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Podobna zawartość

  • Znalazłem na śmietniku wyrzucony laptop Compal JFT00 Intel Crestline GM965/GL960 + ICH8-M ale gdy się go włączy to nie widzi baterii mimo że jest podłączona i skąd można pobrać do niego sterowniki i był z uszkodzonym dyskiem. Szukałem w Google wszędzie sterowników i nic
    
   To jest drugi komputer
   Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100)
   Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3
   Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3
   Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM)
   Typ BIOS'u - Compaq (04/15/2019)
   Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)
   Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N
   Grafika
   Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema)
   PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB
   znalazłem go z rozmontowaną baterią To jest bateria HP Lion R104 14.8 V 2973 mAh
   Czy da się tą baterię jakoś zlutować?
   Co trzeba z czym połączyć czy jest jakiś schemat to tej baterii?  • Po podpięciu napędu wyskakuje
   PXE-MOF: Exiting PXE ROM.
   Reboot and Select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key


   Się dalej nie włącza, co robić?
  • Cześć, postaram się wyjaśnić co oznaczają sygnały dźwiękowe (alarmowe) czyli tak zawne "BIOS Beep Codes" podczas uruchamiania komputera. 
   Na pewno nie raz słyszałeś podczas uruchamiania komputera charakterystyczny dźwięk "beep". Może nawet słyszysz go codziennie. Każda płyta główna posiada SPEAKER czy też Buzzer w zależności od nazewnictwa, może być on wyciągany lub wlutowany na stałe. 
   Poprzez SPEAKER płyta główna w razie pojawienia się problemu np. z uruchomieniem komputera zasygnalizuje nam to poprzez sygnał dźwiękowy.
   Sygnał jest różny, może być ciągły lub przerywany. Stąd też możemy zdiagnozować i określić czego dotyczy problem.
   Z mojego doświadczenia powiem wam że najczęstszy problem to długi ciągły sygnał czyli problem z Pamięcią RAM. Sygnał dźwiękowy zależy od tego czy mamy BIOS czy UEFI oraz od producenta BIOS'u. 
   Na systemie Linux możemy ręcznie wywołać nasz "beep" aby sprawdzić czy działa.

   Jeżeli wiemy już jak to działa to przejdźmy teraz do znaczenia naszych "beepów". Na wstępie dodam iż sygnały dźwiękowe zostały w większości zapożyczone z serwisu elektroda.pl. W większości ponieważ dodałem kilka od siebie.
   Przykładowe oznaczenie: Sekwencja 1-4-1 oznacza że wystąpił jeden sygnał następnie po pauzie cztery sygnały, następnie pauza i jeden sygnał.
   Co oznaczają sygnały dźwiękowe "BIOS Beep Codes"
   Oprogramowanie BIOS AMI:
   brak dźwięku przy uruchomieniu lub powtarzające się krótkie dźwięki - problem z zasilaniem lub płytą 1 krótki - wszystko w porządku. 2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM 3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM 4 krótkie - błąd zegara systemowego lub pierwszego wtyku pamięci 5 krótkich - błąd procesora 6 krótkich - błąd kontrolera klawiatury 7 krótkich - błąd trybu wirtualnego procesora 8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej 9 krótkich - błąd sumy kontrolnej BIOS-u 10 krótkich - błąd pamięci CMOS 11 krótkich - błąd pamięci cache L2 procesora 1 długi, 1krótki - problem z płytą systemową 1 długi, 2 krótkie - problem z kartą graficzną (MDA, CGA) 1 długi, 3 krótkie - błąd podczas rozruchu karty graficznej (EGA) 1 długi, 8 krótkich - karat graficzna nie może wyświetlać prawidłowo obrazu sygnał ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej Oprogramowanie BIOS AWARD i PHOENIX AWARD:
   Jeden długi dźwięk - błąd pamięci 1 długi, dwa krótkie - błąd RAM lub karty graficznej sekwencja 1-1-4 (czyli jeden długi, jeden długi, cztery krótkie) - problem z BIOS 1-1-3 - problem z CMOS 1-2-1 - problem z zegarem systemowy 1-2-2 lub 1-2-3 lub 1-3-3 lub 1-3-4 lub 1-4-1 - problem z płytą główną 1-4-2 - problem z pamięcią Dwa krótkie - częściowy problem z pamięcią 3 krótkie, jeden długi - jeden z czipów na płycie głownej szwankuje 3-2-4 - płyta główna ma problem z klawiaturą 3-3-4 -problem z karta graficzną 4-2-4 - jedna z kart jest uszkodzona 4-3-1 długi oraz 4-3-2 i 4-3-3 - problem z płytą główną 4-4-1 długi - problem z portami szeregowymi Podczas pracy komputera – przegrzanie procesora Oprogramowanie BIOS PHOENIX:
   1-1-2 – błąd procesora lub gdy niski ton błąd płyty głównej 1-1-3/4-2-2 – błąd pamięci CMOS 1-1-4 - błąd parzystości pamięci RAM 1-2-1 - błąd zegara systemowego 1-2-2 - błąd kontrolera DMA 1-2-3 - błąd kontrolera DMA 1-3-1 - błąd dotyczący odświeżania pamięci RAM 1-3-2 – błąd testu pamięci RA 1-3-3 - błąd pierwszego wtyku pamięci RAM 1-3-4 - błąd parzystości pamięci RAM w pierwszych 64 KB 1-4-1 - błąd lini adresowej pamięci 1-4-2 - błąd parzystości pamięci RAM 1-4-3/1-4-4 – błąd magistrali EISA 2-x-x - błąd pamięci RAM 3-1-1 - błąd kontrolera DMA (Slave) 3-1-2 - błąd kontrolera DMA (Master) 3-1-3 – błąd kontrolera przerwań (Master) 3-1-4 – błąd kontrolera przerwań (Slave) 3-2-4 - błąd kontrolera klawiatury 3-3-1 – wyczerpała się bateria CMOS 3-3-2 – błąd pamięci CMOS 3-3-4 - błąd karty graficznej 3-4-1 - błąd karty graficznej 4-2-1 - błąd zegara systemowego 4-2-3 - brak połączenia z klawiaturą 4-2-4 - przerwany test procesora 4-3-1 - błąd podczas testu pamięci RAM 4-3-3- błąd zegara systemowego 4-3-4 – błąd zegara czasu rzeczywistego 4-4-1 - błąd portu szeregowego 4-4-2 - błąd portu równoległego 4-4-3 – błąd procesora   Pozostałe informacje oraz inne kody sygnałów dźwiękowych możecie znaleźć tutaj: Power-on self-test - Wikipedia
   Jak wyłączyć "beep" przy starcie komputera
   Jeżeli głośnik nie jest przyspawany na stałe to możemy go prostu odłączyć fizycznie. Choć nie jest to zalecane, bo na podstawie wydawanych przez niego dźwięków, jesteśmy w stanie określić czy z naszym komputerem jest wszystko w porządku.
   Jeżeli chodzi o laptopy to powinniśmy szukać opcji Power On Boot Beep w naszym BIOS.
   Przykładowo w laptopie Dream Machines można wejść do BIOS przez F2. Następnie zakładka Advenced kolejno Power On Boot Beep i zmienić wartość na "Disabled". Nacisnąć ESC i wybrać Save and Exit  potwierdzić Yes.
  • Sprzedam nową baterię Xiaomi Bm47 Redmi 3 4000Mah
   Cena:   50zł
   Płatność:  PayPal / Przelew 
   Kontakt:  PW forum
   Allegro (nie wymagane):  -
   Zdjęcia:  

  • Cześć,  Kolega posiada laptopa Lenovo IdeaPad 320 i chce zainstalować system Windows 7, a ma 10-tkę. Wszystkie opcje wejścia do BIOS przyciskiem F2 itp. są nieskuteczne, escape z wyborem nośnika startującego nie działa. Po wejściu do biosu z poziomu Windowsa jest możliwe, ale nie ma miejsca na edycję ustawień boot'owania, ani wyboru nośnika startującego, czyli pendrive. Konto admina jest odblokowane.
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Grafikiem nie jestem ale może się spodoba 🙂 Dodaję też plik PSD (edycja w programie Photoshop) jakby ktoś chciał sobie zmienić napis: Ukryta zawartość Zareaguj na post lub odpowiedz w temacie aby zobaczyć ukrytą zawartość.
  • Witaj Zenon. Program jest bardzo stary, wydany po raz pierwszy w 2004 roku. Rozumiem że posiadasz jeszcze wersję 1.0 bądź 1.1?  Z tego co widzę najnowszą i ostatnią wersją która została wydana, jest wersja 2.2.2 z 2008 roku. Niestety nie wspiera ona systemu Windows 7 ani tym bardziej Windows 10. Jeżeli chodzi o błąd to mówi on że nie próba ustawienia/zapisu danych dla pola ScreenFontName się nie powiodła.  Kod programu jest stary i nie jest kompatybilny z najnowszym systemem. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie przeniesienie się na nowszy program. Jest kilka tego typu programów, jednak musisz wziąć pod uwagę że nie wszystkie są w pełni darmowe a wiele z nich posiada ograniczenia. Sprawdź proszę poniższą listę programów do tworzenia drzewa genealogicznego: Drzewo Genealogiczne II (ograniczenia, wersja testowa)  Family Tree Builder (trzeba założyć konto online, ale jest darmowy i bez ograniczeń) Brother's Keeper (wersja testowa) Drzewo przodków (wersja demo)
×