Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Boot Menu: Niedziałająca klawiatura, awaria laptopa Samsung.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako kompletny laik i standardowy domowy użytkownik komputera proszę Was o delikatny zarys co może byc przyczyną błędu uniemożliwiającego korzystanie z laptopa Samsung. Przy włączaniu wyświetla się ekran z załączonego zdjęcia.

Cytat

 

Boot Menu | App Menu

1. SATA HDD:: Toshiba

2. SATA CD TSSTcorp

 

Jak już uda mi się przejść dalej nie ma szans na wprowadzenie jakichkolwiek liter w klawiaturze laptopa,tak jakby totalnie nie działała i co wiecej wariuje również klawiatura ekranowa. Jestem w stanie zalogować sie na konto administratora, gdzie nie jest wymagane wpisywanie hasla. Po włączeniu również praktycznie nic nie działa, a jak już zadziała wygląda to tak jakby ktoś co jakiś czas samowolnie wciskał jakieś klawisze,okienka, przełączał karty. Bardzo proszę o pomoc co moze być przyczyną, bądź co mogłoby pomóc. Proszę o informację przekazane w prosty i zrozumiały sposób kobiecie :)

image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytowane)

Cześć Magda,

W jakim stanie jest klawiatura tzn. została kiedyś zalana? Równie dobrze może być brudna od jedzenia. Komputer uruchamia się w trybie bootowania, ponieważ któryś z klawiszy funkcyjnych jest "wciśnięty" np. F8 (w zależności od posiadanego sprzętu). Spróbuj ją dobrze wyczyścić z zewnętrz - polecam lekko wilgotną szmatkę z mikrofibry nasiąkniętą np. płynem do szyb, aczkolwiek przed tym pozbądź się paprochów spod przycisków. Jeśli to nie zadziała, wtedy będzie trzeba otworzyć laptopa.

Edytowane przez veno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magda. Jesteś w stanie podać co do dokładnie za laptop (jaki model)? 

4 godziny temu, Magda Adgam napisał:

Przy włączaniu wyświetla się ekran z załączonego zdjęcia.

Boot Menu prawdopodobnie samo się włącza przez uszkodzoną klawiaturę. Może klawisz F8 albo F12 jest wciśnięty. Tak jak wspomniał wyżej @plague klawiatura mogła być zalana, może nieświadomie przez co doszło do zwarcia i teraz wariuje.

Jeżeli tak faktycznie jest to pozostaje wyłączyć wbudowaną klawiaturę w laptopie i zastąpić ją zewnętrzną.

Podepnij inną klawiaturę obojętnie jaką (byle działającą) przez USB, spróbuj się zalogować do Windowsa. Przejdź do ustawień klawiatury. Następnie odepnij tą klawiaturę aby zapobiec ewentualnej zmianie jej sterowników. Podczas zmiany sterownika będzie potrzebna tylko ta klawiatura, która za chwile zostanie wyłączona. Pomocna w tym działaniu będzie myszka oraz poniższa instrukcja.

Jak wyłączyć klawiaturę w laptopie?

  • Kliknij „Start” w dolnym lewym rogu ekranu następnie Panel Sterowania i  wybierz „Menedżer urządzeń”.
  • Wyświetli się okno z listą obecnych podzespołów. Kliknij w zakładkę „Klawiatury” i wybierz swoją klawiaturę. Niekiedy mogą pojawić się inne rodzaje klawiatury, dlatego wybranie odpowiedniej jest bardzo ważne.
  • Klikając dwukrotnie na wybraną klawiaturę pojawi się nowe okno. Należy wybrać opcję „Sterownik”, a następnie „Aktualizuj sterownik
  • Kolejno należy kliknąć „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”, a następnie wybrać „Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników…”.
  • Ważnym elementem jest odznaczenia „Pokaż zgodny sprzęt”. Jest to istotne, gdyż mamy na celu zainstalować niezgodny sterownik. Teraz wybierz jeden z dostępnych sterowników do oznaczonej klawiatury.
  • Następnie kliknij „Dalej”. Pojawi się komunikat, w którym należy potwierdzić zainstalowanie wybranego sterowników dla danego urządzenia. Gdy w Menedżerze urządzeń pojawią się inne klawiatury można w ten sam sposób dobrać do nich niezgodne sterowniki.
  • Po całym procesie wyłącz i ponownie włącz laptop. Po uruchomieniu urządzenia klawiatura nie powinna działać. Należy teraz podłączyć klawiaturę USB, która powinna sprawnie funkcjonować. W taki sposób wyłączyłeś wbudowaną klawiaturę laptopa.

klawiatury.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...