Skocz do zawartości
Forum komputerowe

Brak sekcji Stories w Facebook Messenger.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Założyciel

Od wczoraj po wejściu w Facebook Messenger wyświetla się komunikat następującej treści "Niektóre funkcje są niedostępne. Wynika to z nowych zasad dotyczących usług wiadomości w Europie. Pracujemy nad przywróceniem tych funkcji."

Użytkownicy zauważyli że brakuje sekcji Stories a niektórzy donoszą że Facebook usunął dostęp do zdjęć i możliwość i edycji zdjęcia przed wysłaniem. Komunikat nie jest do końca jasny i nie mówi w zasadzie nic szczególnego. Facebook jednak wystosował w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Jak tłumaczy je portal spidersweb.pl, możemy przeczytać w nim:

„Ze względu na nowe zasady dotyczące ochrony prywatności obowiązujące w Europie niektóre kampanie dotyczące wiadomości zostają wstrzymane. Oznacza to, że niektóre reklamy dotyczące wiadomości, targetowanie oraz grupy docelowe reklam emitowanych w Europie i z Europy będą niedostępne.”

Wynika z niego że na skutek zmian w rozporządzeniu GDPR (RODO) Facebook stracił możliwość wyświetlania reklam w Messengerze na terenie Unii Europejskiej.

Teraz dochodzimy do punktu w którym wiemy że sekcja Stories zniknęła dlatego że służyła nie tylko do publikowania relacji ale też do wyświetlania spersonalizowanych reklam targetowanych pod danego Użytkownika.

To pokazuje, jaki jest realny cel istnienia Stories, czy też Relacji. Ma to być kolejne miejsce do wyświetlania reklam. Reklamy są tak istotne, że Zuckerberg wolał wyłączyć całą sekcję zamiast po prostu usunąć z niej reklamy do czasu wdrożenia innego systemu, który nie będzie sprzeczny z rozporządzeniem RODO - donosi spidersweb.pl.

Warto dodać że tydzień temu Facebook został pozwany przez Federalną Komisję Handlu USA przez stosowanie antymonopolu. Federalna Komisja Handlu USA zrobiła krok, by odłączyć aplikacje Instagram i WhatsApp od Facebooka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...