Skocz do zawartości

Brak wsparcia dla MyBB 1.6.x. Proponuję usunąć dział


Poftorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert
Cytuj

Following the recent postponement, the official support for the MyBB 1.6 series has ended as of 1st October 2015.

The 1.6 Support forums have been archived and we will no longer provide assistance regarding the 1.6 series (that does not include the 1.8 upgrading process).

No further maintenance and security releases or updates will be provided for that branch.

We strongly recommend all users who still operate 1.6 boards to upgrade them as soon as possible. Detailed information on performing upgrades can be found in our upgrade instructions. The MyBB Team and the Community can provide further advice on our support forums.

Support for MyBB 1.6.x has ended | MyBB Blog

proponuję usunięcie działu MyBB 1.6.x - Pecetowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu znowu zrobią się fani pozostawienia i fani usunięcia. Wychodzę z prośbą pójścia na kompromis i nie usuwaniu go, ale zarchiwizowaniu całego działu będącego bohaterem tego wątku. W ten sposób nie będzie złości za usunięte tematy w przypadku pozytywnego werdyktu, ani, przyznajmy, obecnie do niczego potrzebnego działu. Aktywności nie było tam żadnej już grubo ponad dwa lata.
 

Spoiler

image

Zachaczając o ostatnie wydarzenia, chciałbym dodać, iż w ten sposób (jako taki bonus ode mnie) można wpłynąć na inny zamknięty (choć jedynie narzędziami moderatorskimi - w praktyce nadal temat się przewija) konflikt wywołany hejtem zarówno na dział dotyczący silnika MyBB, jak i sieciom serwerów nazywanymi najczęściej "Dziecinnym CS-em". Z jednej strony ludzie tacy jak  np. @SimLay bronią bytności miejsca dla MyBB. Dlaczego? Powody które wytypowałem są dwa: pierwszy napędzał front obrońców, drugi z tego co zauważyłem (nie dam sobie ręki uciąć, 'I`m only human after all') pozostał niezauważony przez nikogo. Defensywa ludzi którzy aktywizują tą kategorię (czyli powód nr 1) bierze się z tego, że ich dotychczasowo poświęcony czas na pomoc w napędzaniu aktywności oraz życia forum (całego, każda część forum pracuje na całość), nabite posty, reputacja, czas online. Tym bardziej, że każdy z nich (i nie tylko) zaczynał z własnej zajawki, hobbystycznie szlifując umiejętności w tym co się lubi robić. To przez tą zajawkę teraz mają możliwość Nie mogę powiedzieć jak oni, ale ja bym jednak poczuł coś ciężkiego na serduchu, gdyby mój wkład w forum został potraktowany jak coś nieporządanego. Szanujmy chociaż siebie i to co wzajemnie robimy, bo tak naprawdę wszyscy robimy to samo - prowadzimy Pecetowicza. Nikt nie wymusza sympatii, chodzi o szacunek. No i nie zapomnijcie nigdy przy tym o korzeniach.
Drugim i wg mnie lepszym powodem jest to, że zniszczony zostałby kawał historii. Nawet "posiadanie własnego mini e-muzeum webmasterki"  jest super sprawą. Ja bym kiedyś zajrzeć żeby powspominać , a takie rzeczy @SeNioR  chciałeś pozbyć się działu, ale użytkownicy słusznie cię powstrzymali. Teraz masz okazję dogodzenia zarówno sobie, jak i MyBBoardczykom archiwizując dział.

Poruszę teraz front zwolenników usunięcia działu MyBB, czyli opozycję. Na początek: silnik MyBB jest primo - wciąż aktualizowany; secundo - bardzo popularny. Dlaczego  większość tych tematów "XXX NIE DZIAŁA POMOCY!!!!" jest w dziale MyBB? Bo jest darmowe i w mojej opinii jest przy tym łatwiejsze do nauki obsługi CMS. Dlatego sięgają po niego nawet totalni amatorzy, którzy nie mają zbytniego doświadczenia i to oni zapewniają swoją część kontentu. I to oni dzięki temu, że starsze pryki mogli otrzymać pomoc od kogoś, oni będą mogli uczyć się od nas. MyBB jest gorsze jakościowo od takiego IPS, ale właśnie dlatego opłacamy licki żeby zapewniać użytkownikom jak najlepsze fora. 

Poruszę ostatnią kwestię i przejdę do jakiegoś podsumowania. Kwestię która boli mnie trochę, bo zostaliśmy zaszufladkowani i zmieszani z błotem obrywając tak naprawdę rykoszetem celnie między żebra.  
Jestem załamany i zdegustowany (chyba najbliższe słowa do określenia tego uczucia) waszym brakiem myślenia przyczynowo-skutkowego w kwestii obecności sieci serwerów bazujących na CS 1.6 i niemałej roli jaką odegrała popychając do nauki i szkoląc programistów oraz webmasterów. Przecież to była jedna z topowych gier w jakie się grało w Polsce, a możliwości wynajmowania hostingów/fora/porady bardziej doświadczonych osób ciągnęły to dalej i dalej. Co więcej to działa i teraz, mówiąc na swoim przykładzie. A gdyby nie to, że za pomocą sieci serwerów buduje się nawet spore społeczności, to zawsze mogliśmy skończyć tak:
 

Spoiler

image

tłumaczenie "strony" by google :V

Chciałbym tylko abyście uszanowali i naszą pasję. Robię to hobbystycznie, bo lubię, nie dla zysku, mamy ambicję aby rozwijać to co mamy. Niestety wrzucacie nas do jednego wora z 14 latkami którzy z css / html nie potrafiliby pogrubić czcionki a ta sieć będzie stała jeno do . To dlatego tematy dotyczące CS były usuwane/ukrywane/wyrzucane? Gdyby nie wyłączenie forum to pewnie byście się wysrali rzadkim klocem i na ludzi od kontentu MyBB i na nasz "Dziecinny CS".

Prawdopodobnie pomieszałem albo potraciłem wątek w wielu miejscach, ale dopiero idę spać po trzech nieprzespanych nocach z rzędu.

P.S. I naprawdę szerzej otwieraj oczy, bo jesteś jedyną osobą z jakimikolwiek mocami, a GM czy moderatora żadnego. 
 

Edytowane przez Wąski TDW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Komuś włączył się tryb administratora, którym nie jest i składa głupie propozycje.

Idąc Twoim tokiem myślenia dział od IPB trzeba usunąć, bo jest IPS.

W ogóle można wszystko usunąć i robić strony oraz szukać pomocy na Wix.

Nie da się wyrzucić, usunąć takich rzeczy, bo ciągle ktoś może z tego korzystać. Przeważający argument stanowią słowa @emil0wy "ale po co?"

Chyba nie trzeba przypominać, że np. niektóre pluginy, po zamienieniu kompatybilności działają na 1.8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×