Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Chat and Latest Comments does not work | DataLife Engine (DLE)


Rekomendowane odpowiedzi

 • Założyciel

DLE is a paid CMS so do you have a purchased license?

Paste link to your website please.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Podobna zawartość

  • Przez djdandi
   Autorzy DLE udostępnili informacje na temat przedpremierowej wersji DataLife Engine 10.2, poznaliśmy już najważniejsze zmiany w jego działaniu. Mamy nadzieje, że nowa aktualizacja nie tylko przyniesie modyfikacje skryptu a nowych użytkowników!
   Wszystkich punktów jest aż 39, ja wymieniłem tylko kilka z nich.
   Co się zmieniło w DataLife Engine
   Panel administracyjny został całkowicie odnowiony i przygotowany w najnowszych standardach HTML5 i CSS3 Pliki javascript panelu administracyjnego, zostały oddzielone od witryny, dzięki czemu prace na naszej witrynie nie wpływają na panel.  Nowy system zarządzania słowami kluczowymi chmury tagów, meta-tagami oraz słowami kluczowymi podczas edycji wiadomości w panelu administracyjnym. Zmiana systemu reklam w DLE Poprawiony i przebudowany moduł edycji komentarzy w panelu admina Zaktualizowano odtwarzacz HTML5 do najnowszej wersji, dodano wsparcie dla trybu pełnoekranowego w przeglądarce IE11. Dodano możliwość, zarządzania materiałami reklamowymi na stronie Za aktualizowano edytor TinyMCE WYSIWYG do najnowszej wersji. Poprawiono wszystkie mniejsze błędy skryptu, zgłoszone przez użytkowników.
  • Przez d3jw123
   Dzisiaj opiszemy tworzenie dodatkowych pól w artykułach na DataLife Engine, które przeznaczone są dla dodania dodatkowych informacji w wygodnym miejscu.
   Dodawanie dodatkowych pól w artykułach jest bardzo proste, jednak często nowi, którzy nie mieli styczności z Data Life Engine nie potrafią ich dodawać.
   Z pomocą przychodzimy my i ten poradnik!
   Dodawanie nowego pola przez panel administracyjny
   Przechodzimy do panelu administracyjnego, następnie z tabeli "Głównej ustawienia" wybieramy "Dodatkowa pola w artykułach" Następnie klikamy zielony button "Dodaj pole" Wpisujemy: nazwa pola, która będzie od razu nazwą naszego xfvalue (przykładowo będzie to nazwa "dodatkowepole", krótki opis (opcjonalnie), zaznaczamy gdzie ma być pokazywane nowe pole (może być to jedna kategoria lub wiele - aby zaznaczyć więcej niż jeden używamy kombinacji CTRL+lewy przycisk myszy), przechodzimy do typu pola, możemy wybrać: text field (najlepsze) / text area / list, i domyślny tekst (który nie jest wymagany). Ustawianie miejsca pokazywania się dodatkowego pola
   Możemy robić to przez FTP, jednak skrypt DLE udostępnia świetny, szybki i wygodny edytor z którego teraz możemy skorzystać.
   Wchodzimy zatem do panelu administracyjnego, następnie do "Szablony strony". Z listy plików po lewo, wybieramy przykładowo fullstory.tpl (wygląd pełnego wpisu) W wybranym przez nas miejscu, przykładowo po znaczniku {title} dodajemy kod: [xfgiven_dodatkowepole] [xfvalue_dodatkowepole] [/xfgiven_dodatkowepole] Dzięki temu możemy Umieścić tekst, link, obrazek bez konieczności edycji każdorazowo plików na serwerze FTP.
   Jeśli chcemy aby w dodatkowym polu był obrazek:
   <img alt="opis" src="[xfvalue_dodatkowepole]" />
  • Przez SeNioR
   DataLife Engine (DLE) to płatny system zarządzania treścią stworzony przez rosyjską firmę Softnews Media Group w 2004 roku. Silnik zaprojektowany został do publikowania prostych artykułów na blogu. Na przełomie 2008 a 2010 roku silnik był bardzo popularny w Polsce.
   DLE oparto na CutePHP i początkowo wydawany był tylko w rosyjskiej wersji językowej. Z czasem powstało angielskie i ukraińskie tłumaczenie. W 2008 roku nieoficjalne polskie strony wsparcia przetłumaczyły silnika na język polski. 
   Informacje o DataLife Engine (DLE)
   Autor: Softnews Media Group Język programowania: PHP Licencja:  Strona domowa: dle-news.com Pierwsze wydanie: 2004 rok Obecna wersja (na stan czerwiec 2021): 14.2 Do czego służy DataLife Engine (DLE)
   W Polsce silnik najczęściej wykorzystywany był do stron warezowych czy serwisów oferujących kino online oraz portali-blogów.
   Z racji że silnik od początku był płatny, 90% użytkujących korzystało z nielegalnej, spiratowanej wersji "NULLED" w której usunięto sprawdzanie klucza.
   Ciekawostką jest to że na tym skrypcie powstały pierwsze największe strony warezowe jak EXSite.pl. Rosnąca popularność DLE sprawiła że na silniku powstało setki mniejszych stron warezowych, a niektóre z nich istnieją do dzisiaj. 
   Zalety DataLife Engine (DLE)
   Prosty, otwarty kod źródłowy silnika pozwalał na tworzenie niesamowitych modyfikacji. Pliki szablonu nie posiadały kodu PHP tylko znaczniki co sprawiało że stworzenie szablonu nie wymagało zaawansowanej wiedzy programistycznej. 
   Funkcje w DLE
   Wsparcie dla MySQLi Wykorzystanie technologii AJAX, która znacznie zmniejsza obciążenie serwera Automatyczne generowanie meta tagi Flood control Generalne statystyki  Kalendarz Kanał RSS Wsparcie wielu wersji językowych Chmura tagów Możliwość tworzenia ankiet Edytor WYSIWYG oraz BBCode Kontrowersje wokół DataLife Engine (DLE)
   Według badań przeprowadzonych przez wyszukiwarkę Yandex w 2011 roku, do spiratowanych paczek DLE dołączany był zainfekowany kod który powodował swobodny dostęp do panelu administracyjnego.
   Serwis Polit.ru odkrył że na wielu rosyjskich stronach rządowych używane było nielicencjonowane oprogramowanie DLE.
   W 2008 roku Magazyn "Haker" (xakep.ru) skrytykował silnik uznając go niebezpiecznym, słabo zabezpieczonym i dziurawym. 
   W 2014 roku silnik DLE był zainstalowany na blisko 60 tysiącach stron w domenie .ru.
   Polskie wsparcie DLE
   Polskiego wsparcia dla DLE od 2008 roku udzielał między innymi portal DLE-Support.pl przemianowany później na ForDLE.pl. Założycielem portalu był Patryk (GG: 2720115). 
   Portal odpowiadał za tłumaczenie silnika a użytkownicy prężnie tworzyli nowe szablony i modyfikacje. Pod koniec 2010 roku, kiedy popularność DLE drastycznie spadła, portal ForDLE przestał działać. 
   Innym portalem udzielającym wsparcie był 4dle.net.pl, działający od 2010 do 2014 roku oraz DLESupport.pl (dle24.pl).
   W 2012 roku powstał portal DLEStarter.pl, któremu udało się przetrwać tylko 2 lata. DLEStarter założony został przez właściciela 4dle.net.pl.
   Właścicielem DLEStarter był Bartas (GG: 28464605). Projekt miał za zadanie promować mało znany i tracący na popularności skrypt DLE.
   DLEStarter udostępniał przetłumaczone szablony i moduły oraz pisał specjalne poradniki aby ułatwić prace ze skryptem.
   Obecnie w Polsce, silnik DLE został całkowicie zapomniany. 
   Skąd pobrać DataLife Engine (DLE)
   Dawniej w sieci znajdowało się mnóstwo linków do pobrania, niestety jak wyżej wspomniałem paczuszka często zawierała ukryty exploit, bądź złośliwy kod z czego większość nie zdawała sobie sprawy. 
   Ostatnią spiratowaną, dostępną wersją silnika DLE była wersja oznaczona numerem 10. "DataLife Engine v.10.2 Final Release PL"
   Wersja ta obsługiwała kodowanie UTF-8 i wydana została w 2014 roku.
   Obecnie, silnik można pobrać w wersji "Trial" czyli darmowej wersji próbnej do przetestowania a koszt podstawowej licencji wynosi 59 dolarów. 
  • Przez dudwik
   Witam. Czy może ktoś polecić kilka szablonów pod DataLife Engine (DLE)? Tematyka nie jest ważna, ważne jest aby szablon był przejrzysty i czytelny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...