Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Chłodzenie Navis RGB 240. Czy rurka powinna być gorąca czy zimna?


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest to normalne że w chłodzeniu wodnym SilentiumPC Navis RGB 240 rurka który pobiera ciecz z pompki na początku jest gorąca a potem coraz bardziej chłodna, a rurka powrotna jest zimna?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewnie lecz wydaje mi się, że to normalne. Ciecz, która jest pobierana musi zostać schłodzona na samym początku i wraca już zimna, następne pobranie cieczy jest już tej schłodzonej więc wszystko jest coraz bardziej chłodne .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel
  • Rozwiązanie

Cześć. Tak to w pełni normalne. Tak właśnie działa chłodzenie wodne. Gorąca ciecz transportowana jest przez jedną rurkę do bloku wodnego, tam zostaje ona schłodzona i ponownie wraca i tak zamyka się obieg.

Jak działa chłodzenie wodne CPU. Ciepła rurka. Watercooler. Obieg wody.

Miedziany blok wodny odbiera ciepło z procesora i przez specjalnie zaprojektowane kanaliki oddaje je do przepływającej cieczy. Ruchem cieczy w układzie zajmuje się wydajna i cicha 9-biegunowa, wysokiej jakości pompa o dużym przepływie. Po drugiej stronie zamkniętego układu chłodzenia cieczą SilentiumPC Navis RGB 240 znajduje się 240-milimetrowa chłodnica, która zapewnia wysoką pojemność cieplną.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...