Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Co to jest niskoprofilowa karta graficzna (Low Profile)?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W dzisiejszym temacie postaram się opisać krótko i zwięźle co to jest niskoprofilowa karta graficzna (Low Profile). Zapewne wielu z was spotkało się z określeniem Low Profile Graphics Card ale mogło nie wiedzieć co to dokładnie oznacza. Dowiedzmy się zatem.

Co to jest karta graficzna niskoprofilowa?

Niskoprofilowa karta graficzna jest mniejsza od swojego standardowego odpowiednika głównie pod względem wysokości, przez co zajmuje tylko jeden slot PCI-E i nie blokuje pozostałych slotów na płycie głównej.

Karta graficzna Low Profile cechuje się tym że zużywa mniej energii, co jednak przekłada się niestety negatywnie na wydajność. Jest to jednak korzyść dla osób których nie interesuje rozgrywka, a chcą zbudować komputer do pracy biurowej. 

Karta niskoprofilowa posiada mniejszy wentylator, często tylko jeden (choć zdarzają się karty z dwoma) dzięki czemu karta pracuje znacznie ciszej od swojego normalnego odpowiednika. 

Podsumowując. Niskoprofilowa karta graficzna to karta o mniejszych rozmiarach, cichszej pracy, nieco mniejszej wydajności, bardziej energooszczędna i przystosowana do prac biurowych a nie do gier.

Osoba chcąca zbudować mały komputer na przykład w obudowie SFF (Small Form Factor) bądź Slim Tower powinna wybrać kartę Low Profile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie chodzi o to czy jest jedno czy dwu śledziowa, chodzi tylko i wyłącznie o wysokość karty graficznej i krótszy śledź który jest dodawany oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Róznica nijak sie ma do kwestii dotyczących profilu karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...