Jump to content
Daniel

Command & Conquer: Generals 2

Recommended Posts

Daniel

527847968.jpg

Na tegorocznych Spike TV Video Game Awards zapowiedziany został sequel gry Command & Conquer: Generals. Ogłoszone wówczas informacje wywarły na dziennikarzach i graczach wielkie wrażenie. Okazało się bowiem, że za stworzenie tytułu odpowiedzialne będzie studio BioWare Victory, ze słynnym Jonem Van Caneghemem (twórcą Heroesów) na czele. Aby jeszcze bardziej podkręcić nastroje, zaprezentowano również powalający zwiastun, w pełni prezentujący moc Frostbite 2 (Battlefield 3). Zapowiedziano więc kontynuację słynnego cyklu, tworzoną przez legendę komputerowej rozgrywki, a opartą na jednym z najlepszych silników graficznych naszych czasów. Czy można chcieć czegoś więcej?

Nie ma się co rozwodzić: Command & Conquer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii elektronicznej rozrywki. Swą sławę cykl zawdzięcza nie tylko właściwemu zdefiniowaniu pojęcia „strategia czasu rzeczywistego”, ale również niezwykle dynamicznej, wciągającej rozgrywce. Każdy, kto miał do czynienia z pozycjami z tej serii, z pewnością pamięta ogrom emocji, jakie ze sobą niosły – i to niezależnie, czy pomyśli o klasycznym C&C, spin-offowym Red Alercie, czy Generals.

Od pewnego czasu można stwierdzić, że autorzy najnowszych części nieco się pogubili. Po przejęciu studia Westwood przez koncern Electronic Arts i jego późniejszej likwidacji, produkcję przeniesiono z Las Vegas do Los Angeles. Poczynania nowych twórców nieszczególnie przypadły graczom do gustu – dotyczy to zwłaszcza Command & Conquer 4: Tiberian Twilight, które okazało się ogromnym niewypałem. Oczywiste stało się, że seria potrzebuje powiewu świeżości, prawdziwego odrodzenia. Właśnie takim „feniksem zrodzonym z popiołów” wedle twórców będzie Generals 2.

źródło: gry-online.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...