Jump to content
laxi

CS Global Offensive - Recenzja

Recommended Posts

laxi

Po tej recenzji nie mogę doczekać się gry :) Co wy na to?

W ostatnim newsie pisaliśmy o obszernej recenzji Global Offensive - była ona niestety po angielsku, lecz my postanowiliśmy przetłumaczyć ją Nasz język. Wstępem tego tekstu była rozmowa o starym Counter Strike 1.6 który to już od początku stał się hitem. Powstał on w 1999r, jest to gra FPS gdzie gracze z różnych zakątków świata strzelają się w wirtualnym świecie. Panowie z Valve mówią że CS i CSS są grami idealnymi - wszystko to przez kilkuletnie tworzenie łatek i poprawek które pomagały "kanterowi" - "on już nie potrzebuje renowacji". W GO będzie pięć nowych trybów: Casual Modes (dla początkujących), Competitive (dla lepszych),

Zakładnicy (odbijanie ludzi z rąk terrorystów), Bomba (celem terrorysty jest podłożenie bomby w wyznaczonym miejscu zaś Anty-terroryści muszą ją rozbroić) oraz Arsenal ( zabij i zabierz broń)

-Casual

będzie to tryb dla początkujących graczy którzy nie mieli jeszcze styczności z Counter Strike , w tym modzie będzie wyłączony Friendly Fire (nie będziemy mogli zranić kompana z drużyny) , będziemy posiadali nieskończoną ilość pieniędzy. Nasze wyposażenie zakupywane zostanie automatycznie a co lepsze zmniejszą tryb ognia (zmniejszone obrażenia) co oznacza mniejszą ilość zgonów. Wspomniano również o łatwości strzelania głów przeciwnikom - jesteśmy ciekaw na czym to będzie polegać.

-Competitive

tutaj tryb standardowy z lekkimi zmianami, nacisk na fundusze został bez zmian, gra znów będzie taktyczna, będziemy musieli grać zespołowo by pokonać przeciwników. Valve chce wprowadzić tzw. mecze rankingowe gdzie system będzie szukał nam przeciwników na naszym poziomie umiejętności, to bardzo dobre rozwiązanie.

-Zakładnicy

również bez zmian, jest to stary mod który polega na odbiciu zakładników z rąk terrorystów zaś Ci źli muszą ich bronić by nie dostali się pod skrzydła Policjantów.

-Bomba

Celem policji jest chronienie ważnych przedmiotów które terroryści chcą wysadzić, gdy bomba zostanie podłożona, Anty-terroryści mają 30s na rozbrojenie. W Counter Strike 1.6 więcej szans na wygraną mieli CT.

-Arsenal

jest to tzw. Gungame ze starego 1.6 który polega na zabijaniu przeciwników by zdobywać coraz to lepszą broń, zaczynamy od najsłabszego Glocka a kończymy na najlepszej broni w grze, kto zdobędzie pierwszy ten wygrywa ! Walka będzie rozgrywana na ośmiu różnych mapach, są one celowo małe i ciasne, zapowiadają że rozgrywka w tym trybie będzie bardzo szybka.

Nie mogliśmy zakończyć na trybach, więc Valve chciało Nas poinformować też o mapach. Counter Strike Global Offensive będzie posiadało osiem standardowych map: Aztec, Inferno, Dust, Dust 2, Nuke, Italy, Office i Train każda z nich została odpowiednio odświeżona oraz zmodyfikowana. Bardzo dobrze została zmodyfikowana mapa Italy, dodano nowe mosty, przejścia oraz co dziwne zmieniono miejsce spawnu terrorystów. Aztec i Dust również zostały poddane renowacji ponieważ Valve stwierdza że było to konieczne by naprawić balans w strukturze. Co do Dust2, twórcy gry stanowczo oświadczają że ta mapa jest idealna i nie potrzebuje żadnych zmian. Możemy spodziewać się bardzo dużego arsenału broni, standardowo dostaje Ak-47, M4, AWP oraz deasert eagle. Poprawiony jest nieco balans broni, obrażenia zwykłych pistoletów są zredukowane a u broni automatycznych podniesione dzięki czemu mają być częściej wybierane w rozgrywce. Zniknie USP oraz MP5 lecz w zamian otrzymamy nowe bronie które równie dobrze spisują się w polu walki. Lista broni które prawdopodobnie będziemy mogli wykorzystać:

Pistotely:

P2000 - Zastąpi USP

TEC-9 - Tylko dla Terro

Snajperki:

SSG 08 - Zatąpi Scout

SCAR-20

Karabiny:

SG 556 - Zastąpi Krieg 552

Broń maszynowa:

MP9 - Zastąpi MP5 dla CT

MP7 - Zastąpi TMP dla CT

PP-Bizon - Zastąpi MP5 dla Terro

Shotguny:

Nova

MAG-7

Negev

Wyposażenie:

Zeus x27 - Taser - Paralizator, ma na celu eliminowanie przeciwników po cichu.

Molotov Cocktail - Koktajl Mołotowa tworzy powierzchnie ognia która zadaje lekkie obrażenia, blokuje przeciwnikom droge.

Decoy Grenade - Granat Hukowy, fałszywe znaki na radarze przeciwników.

Valve nie zapomniało również wspomnieć o stronie technicznej gry, dowiadujemy się o poprawieniu kilku aspektów takich jak siła odrzutu, intensywność granatów błyskowych i dymnych tak aby odczucia podczas gry było o wiele lepsze. Kolejną ciekawostką jest wyeliminowanie defa ze sklepu, dwóch losowych graczy z drużyny będzie automatycznie obdarowana przedmiotem do rozbrajania bomby, Anty-terrorysta będzie mógł zadecydować czy wyrzucić kompanowi defa czy zatrzymać - jest to na prawdę pomysłowe rozwiązanie. Z angielskiej recenzji dowiadujemy się również o niestandardowym celowniku ( domyślamy się że będzie go można ustawić wedle swoich upodobań) interfejs będzie bardzo przejrzysty, wygląd ubioru naszej postaci nie będzie dowolny, np. na słonecznym duście nie będziemy mogli wybrać postaci z białą kurtką. Został także poruszony temat dotyczący multiplatformy, dowiadujemy się że jednak gracze Playstation 3 będą mogli rywalizować z PC'tami oraz MAC. Wspomniano również że ba ps3 będzie można używać myszki i klawiatury, jest również możliwość gry za pomocą kontrolera move. Na koniec autor tekstu wspomina że zmiany w Counter Strike Global Offensive są duże i małe, ale to wciąż jeden i ten sam "kanter" tylko w lepszej oprawie graficznej i dźwiękowej, jeżeli ktoś się nastawiał na całkiem nowego cs'a to się rozczaruje a jeżeli szukał odświeżonej gry od Valve to dobrze trafił.

Źródło: http://gocs.pl/ - jedyny autor polskiej wersji newsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NuqZ

Też czekam z niecierpliwością na tą grę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
wlodziu

a jak sprawa wygląda z wymaganiami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pawi

Mnie to nie kręci. Kiedyś mi się podobała, ale zobaczyłem kilka filmików i nie spodobała mi się. Zostanę przy ukochanym 1.6 :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...