Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Czy da się ulepszyć Notebooka Samsung N145 Plus


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, odgrzebałem w szafie starego notebooka Samsung N145 Plus zakupiony 10 lat temu, niestety działa bardzo opornie, po formacie nadal jest bardzo bardzo źle. Stąd moje pytanie, czy moglibyście pomóc mi znaleźć jakieś podzespoły, które pasowałyby do tego modelu i o ile w ogóle da się go ulepszyć? Myślałem o ile to możliwe RAM zaktualizować do 4, może jakiś SSD. Przydałby mi do pracy, a milionów na nowego nie mam 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na pewno wymiana dysku na SSD w dużej mierze przyśpieszy pracę tego Notebooka. Zainstalowanie na nim systemu Ubuntu lub Windows XP będzie najlepszą opcją.

Jeżeli będziesz chciał wgrać na nim Windows 10 to powinno być to możliwe ale wydajność systemu będzie niska, w takim wypadku wyłączenie wszystkich Efektów wizualnych powinno trochę pomóc.

2 godziny temu, RafałS napisał:

Myślałem o ile to możliwe RAM zaktualizować do 4,

Masz na myśli standard pamięci DDR4? Płyta nie obsłuży takich. Płyta posiada 1 slot na pamięć RAM. Fabrycznie zamontowane jest tam 1 GB pamięci. Na Allegro chodzą kości 2 GB ale po zamontowaniu takiej prawdopodobnie w ogóle nie odczujesz różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD, choć to już taki model, że nie za wiele to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SeNioR

Dzięki za odpowiedź!

Chodziło mi o 4GB ramu, zapomniałem dodać 😅 Wyczytałem, że ten model nie obsłuży więcej niż 2gb. Tak myślę, że chyba spróbuję kupić te 2gb po taniości i ssd tez, zobaczę czy w ogole będzie zauważalna różnica, wgram xp i dam znać w temacie jak poszlo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...