Skocz do zawartości

Domena na giełdzie domen


Peruskough
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w 2013 za darmo przypisałem sobie domenę do serwera na home.pl.

Była promocja (i nadal jest) na serwery, także wybrałem ten hosting.

Okazało się, że promocja działa tylko u nowych klientów i za całość muszę teraz zapłacić ok. 400 zł, zamiast jak poprzednio 80 za całość. Czytając jak wygląda cykl życia domen, postanowiłem, że poczekam te 2 tygodnie i po prostu, gdy domena zostanie skasowana zarejestruję ją na innym hostingu.

Okazało się jednak, że domena nadal należy do home.pl, i trafiła na giełdę, gdzie jej cena przekroczyła już 500zł. Domena ta, to nic innego jak imię i nazwisko.

I teraz pytanie: czy kiedykolwiek ta domena zniknie z giełdy? czy będę mógł ją wykupić na innym hostingu, czy raczej muszę szukać nowej? Dodam że to domena .pl.

Z góry dziękuję za pomoc, jestem w tym nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pomoc.home.pl/faq/699

https://pomoc.home.pl/faq/953

https://pomoc.home.pl/faq/10

Gdy ważność usługi wygaśnie (np. po 1 roku) i usługa nie zostanie opłacona ponownie, to w przypadku np. sklepu internetowego wszelkie dane m.in. informacje o produktach i ich cenach zostaną utracone. W przypadku domeny, nie będzie można z niej korzystać (po określonym okresie czasu powróci do puli nazw wolnych).

Sprawdź kiedy wygasa: http://whois.domaintools.com/nazwadomeny.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doinformowałem się nieco.

Okazało się, że domenę zarejestrowała firma premium.pl...

Jest u nich na giełdzie za 492 zł...

Ta domena jest naprawdę mało popularna, to jest strona gabinetu lekarskiego w moim małym mieście. Rejestrowana była tylko raz.

Aukcja kończy się u nich za 12 dni i 22 godziny, czyli wtedy, gdy minie okres oczekiwania w kolejce na rejestrację. Jestem wręcz pewny, że nie złoży u nich nikt oferty dot. zakupu tej domeny, więc czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że po tym czasie oni jej nie opłacą i będę mógł ją zarejestrować za normalną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×