Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Domena zniknęła z DNS-ów. Podpięcie Let's Encrypt


Rekomendowane odpowiedzi

Błąd mi się zdarzył, który poskutkował zniknięciem mojej domeny z większości serwerów DNS. Zniknęła tylko domena główna, wszystkie subdomeny normalnie działają.

Próbowałem na swojej domenie ustawić rekordy CAA, celem wybłagania wspaniałomyślnego Let's Encrypt o wygenerowanie certyfikatów dla kilku subdomen. Przy wypełnianiu pola CAA w panelu u mojego rejestratora zrobiłem aż dwa błędy - brak zera na początku, a letsencrypt.org zapomniałem ująć w cudzysłowy. I bum!, parę godzin później strona stała się niedostępna.

Jak by tego było mało, we wprowadzonym dzień wcześniej u rejestratora nowym panelu klienta jest jakiś błąd (rejestrator już o nim wie), który powoduje, że system ignoruje podaną przez użytkownika wartość TTL i ustawia ją na najwyższą możliwą, czyli 86400 (24 godziny).

Problematyczne rekordy CAA postanowiłem całkowicie usunąć i obecnie czekam, aż serwery DNS łaskawie raczą "łyknąć" zmianę. Od zmiany minęło już grubo ponad 24 godziny, tymczasem sytuacja na wszystkich serwerach DNS pozostaje bez zmian, nie "widzą" nawet nameserverów. Dla domeny głównej nie "widzą" żadnych rekordów A (na subdomenach "widzą" wszystko tak jak trzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie rekordy dla domeny masz podane w panelu, a najlepiej podeślij je tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj strefę dns poprzez panel hostingu, bądź napisz do supportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...