Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Driver power State Failure. BSOD. Lenovo 700-15ISK


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez SeNioR,
Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim komputerem, a dokładniej laptopem Lenovo 700-15ISK. Od pewnego czasu zaczęły się pojawiać BlueScreen (BSOD) z właśnie błędem "Driver power State Failure". Sterowniki były aktualizowane, dodatkowo w biosie wyskakuje ERROR 220 -failed at power status check! Status = 222. Laptop nie jest nowy, gdyż ma juz ok 3lat.

Nie znam się za bardzo na laptopach, dlatego też nie wiem co dokładnie sprawdzić jedynie tyle co powiedzieli mi koledzy, czyli zaktualizowałam sterowniki i sprawdziłam bios, ale oni też nie mają pojęcia co dalej zrobić.

Laptop oddałam do naprawy jednak pan wymienił dysk co nie pomogło w niczym, dodatkowo laptop wrócił do mnie bez sterowników. Oddałam spowrotem, gdzie pan stwierdził, że jednak to nie był problem z dyskiem, zainstalowal sterowniki i stwierdził, że to fabryczny problem z płytą główna, ale on moze jedynie wymienić całość, gdyż nie ma sprzętu by stwierdzic, ktora część płyty jest zepsuta.

Nie skorzystałam z jego pomocy, odebralam laptop po ponownej instalacji sterowników chodził 2 dni, teraz działa tylko bez podłączenia do ładowarki, gdyż kiedy ją podłącze po włączeniu gry, discorda, czy nawet filmu automatycznie wyskakuje Driver power State Failure, dodatkowo podpięty nie może się uruchomić. Bez ładowarki działa bez zarzutu, jednak nie da się nic więcej zrobic niz obejrzec jeden film, gdyż w grze naprawde szybko sie rozładowuje. Dodatkowo laptop podpięty do innej ładowarki zachowuje się tak samo, czyli nie uruchamia się i wyskakuje blue screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy specjaliści zaskakują inteligencją w serwisach, wygląda mi to na problem faktycznie z płytą główną, kondensatory, ścieżki. Polecałbym oddać laptop do kogoś kto zna się właśnie na płytach głównych i znajdzie przyczynę a nie pójdzie na łatwizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Hej. Blue Screen z błędem Driver power State Failure dotyczy w większości problemu ze sterownikami. Najczęściej wystarczy zrobić aktualizację wszystkich sterowników oraz systemu Windows.

Najpopularniejszy program do aktualizacji sterowników to Driver Booster. Skanuje komputer co jakiś czas i sprawdza czy są nowe wersje sterowników.

Nie skreślałbym całkowicie płyty głównej, choć bardzo prawdopodobne że jest w którymś miejscu uszkodzona. 

Z Twojego opisu wynika że wadliwa jest bateria albo płyta główna w miejscu ładowania. Na początek kupiłbym zamiennik baterii i sprawdził czy problem się rozwiąże, ewentualnie włożył inny dysk i zainstalował czysty system. Zamiennik baterii możesz dostać za około 360 zł, tylko trzeba się upewnić - najlepiej po numerze seryjnym że to na pewno ta konkretna bateria i będzie pasować. Ewentualnie może wśród znajomych ktoś ma takiego samego laptopa to przełożyć baterię aby sprawdzić czy problem się rozwiąże. 

Jeżeli to nic nie da to można być pewnym że wina leży po stronie płyty głównej. Wtedy pozostaje oddać laptopa do naprawy. Mogę polecić firmę "RatujemyLaptopa.pl". Na kanale Daniel Rakowiecki możesz zobaczyć efekty napraw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...