Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Drukarka Konica USB. Windows 8 Pro. Brak udostępnienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Drukarka Konica USB przez lata drukowała z udostępnionego komputera z Windows 8 Pro, aż komputer zaczął gubić udostępnienie. Po zainstalowaniu drukarki na nowo na tym głównym komputerze, udostępnieniu jej i podłączeniu do niej pozostałych komputerów z Windows 10, drukowanie udaje się od 1 godziny do kilku dni maks i znów udostępnienie znika, drukować może tylko główny komputer.  

Instalacja świeżego systemu na nowym dysku twardym nie pomogła, dalej jest dokładnie to samo. Zastosowanie serwera wydruku Digitus USB 2.0 Ethernet też pomogło tylko na kilka dni i po awarii prądu, podczas której komputery były wyłączone, a włączony był tylko ruter, switch i print server, znów nie można drukować, tym razem z żadnego komputera. Nie sprawdzałem jeszcze, czy serwer wydruku stracił ustawienia po tej awarii prądu, ale na to wygląda.

Czy to może być czasem wina uszkodzonej drukarki? Chyba nie, bo wówczas przestawałaby w ogóle drukować, a przy udostępnianiu jej z komputera, wydruk z tego głównego zawsze można było zrobić. Teraz przy serwerze wydruku przestały drukować po awarii prądu wszystkie komputery.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...