Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Dziwne zachowanie wentylatorów w RTX 2060 Gaming Z


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Od około 2-3 tygodni uświadczam bardzo dziwnego zachowania karty graficznej MSI RTX 2060 Gaming Z i po spróbowaniu już miliona rzeczy obawiam się, że coś się z nią stało. Karta nie ma nawet roku.

Cały PC zachowywał się wzorowo do teraz, a mianowicie DOKŁADNIE po osiągnięciu przez kartę temperatury 76C wentylatory zaczynają wariować i wchodzić w obroty rzędu 3500-3800 RPM podczas gdy poniżej tej temperatury prędkość jest połowę mniejsza. 

Co najlepsze, MSI Afterburner na nic się tu zdał - pomijając już cały undervolting to bawiłem się krzywymi wentylatorów w najbardziej absurdalny sposób, wręcz 'rozkazywałem' im poprzez aplikację nie osiągać takich obrotów nawet przy obciążeniu >80C do którego nigdy nie dochodzi. Karta zdaje się to ignorować i i tak za każdym razem wchodzi w te chore obroty i zaczyna buczeć jak helikopter.

Czy macie może jakiekolwiek pomysły czy karta jest jednak uszkodzona...?

fan.png

monitor.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przywróć ustawienia domyślne karty i usuń wszystkie ulepszacze i podkręcacze. 
Następnie zainstaluj najnowszą wersję sterownika z zaznaczeniem wykonania czystej instalacji nawet jeśli masz już najnowszy sterownik.
Wtedy poinformuj nas jak się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kamil,

Wszystkie ulepszacze i podkręcacze zainstalowałem dopiero po wystąpieniu problemu żeby bawić się wiatrakami i undervoltingiem. Nigdy nie bawiłem się w żadne OC i unikam tego jak ognia. Zainstalowałem najnowsze stery grafy i biosa, przedmuchałem skrzynię sprzężonym powietrzem i ponownie umiejscowiłem kartę w sockecie mb ale problem nadaj występuje... Myślę że karta się skopała skoro nawet nie słucha poleceń z after burnera aby wentylatory nie osiągały takich kosmicznych obrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mimo wszystko odinstalować oprogramowanie i zainstalować sterowniki na czysto żeby zresetować wszystkie ustawienia?
Ciężko stwierdzić tak po prostu co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem i nic... Prawdopodobnie jest to uszkodzony wentylator albo sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...