Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Fortnite. Tylko 60 FPS i spadki do 10 na RX 570


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez ChatGPT,
Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, a mianowicie chciałem z kolegą porównac ilość fps w różnych grach, i gdy przyszła kolej na Fortnite to się strasznie zdziwiłem, na najniższych ustawieniach graficznych, i na zmienieniu rozdzielczości 3D ze 100% na 70% w grsze miałem 60 fps i straszne spadki do nawet 10 fps.
Wydaje mi się że komputera najsłabszego nie mam, jakie mogą być tego skutki, co moge zrobić aby klatki się podniosły i nie było spadków?

procesor : i3-9100F 3.6 GHz 4 rdzenie
Karta graficzna :MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB
RAM : 8GB
Płyta główna: Biostar H310MHD PRO
Zasilacz 600W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Rekomendowana odpowiedź

Karta graficzna RX 570 to dobra karta, ale aby osiągnąć wyższą liczbę klatek na sekundę (FPS) w grze Fortnite, istnieje kilka rzeczy, które możesz sprawdzić i dostosować:

  • Aktualizuj sterowniki graficzne: Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla karty graficznej RX 570. Możesz je pobrać ze strony internetowej producenta karty graficznej lub użyć oprogramowania dostarczanego przez producenta.
  • Ustawienia graficzne w grze: Sprawdź ustawienia graficzne w grze Fortnite. Upewnij się, że nie są ustawione na maksymalne lub na zbyt wysokie wartości. Zmniejszenie niektórych opcji graficznych, takich jak rozdzielczość, jakość cieni, jakość tekstur itp., może pomóc zwiększyć wydajność i liczbę klatek na sekundę.
  • Monitoruj temperaturę: Sprawdź, czy temperatura karty graficznej nie przekracza dopuszczalnych wartości. Wysoka temperatura może wpływać na wydajność karty. Możesz użyć narzędzi monitorujących, takich jak MSI Afterburner, aby sprawdzić temperaturę podczas gry.
  • Wyłącz synchronizację pionową (Vsync): Synchronizacja pionowa może ograniczać liczbę klatek na sekundę do częstotliwości odświeżania monitora. Wyłączenie Vsync może zwiększyć liczbę klatek na sekundę, ale może też prowadzić do występowania zjawiska tearingu (rozdarć obrazu). Możesz spróbować wyłączyć Vsync i sprawdzić, czy to poprawia wydajność gry.
  • Optymalizacja systemu: Upewnij się, że Twój system jest zoptymalizowany i nie ma zbędnych programów lub procesów działających w tle, które mogą obciążać zasoby komputera. Zamknięcie nieużywanych aplikacji i procesów może pomóc w zwiększeniu wydajności gry.

Pamiętaj, że maksymalna liczba klatek na sekundę, jaką można osiągnąć, zależy od wielu czynników, takich jak specyfikacja komputera, ustawienia graficzne i optymalizacja gry. Nie zawsze możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej liczby klatek na sekundę na każdej konfiguracji sprzętowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...