Jump to content
Sign in to follow this  
plzaczytany

Hosting na ProSerwer z automatycznym instalatorem WordPress. Domena źle podpięta.

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

mam zakupiony hosting na proserwer.pl jak i domenę. Po postawieniu strony poprzez automatyczny instalator (co chyba było błędem) podpiąłem domenę zgodnie z instrukcjami i wydawałoby się, że wszystko jest w porządku. Natomaist nie jest, a problemy jakie się pojawiły to:

 

1. Gdy wchodzę na stronę poprzez adres www.zaczytany.pl, to wyświetla się ona poprawnie, natomiast po wejściu w jakąś kategorię np. O mnie, widzę dalej adres z końcówką xaa.pl 

 

2. Po wejściu poprzez WP-ADMIN do panelu i opcji "Bezpośrednie odnośniki" coś mi się wykrzaczaj tj. 

Cytuj

_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/:/tmp) in /home/p495835/public_html/wp-admin/options-permalink.php on line 81

Warning: is_writable(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/:/tmp) in /home/p495835/public_html/wp-admin/includes/misc.php on line 209

Screen w załączeniu (1).

 

3. Nie wiem, czy to istotne, ale również, gdy jestem w opcji "Bezpośrednie odnośniki" widnieje mi komunikat o n/w treści:
 

Cytuj

Gdybyśmy mieli prawa do zapisu do twojego pliku .htaccess, zostałby on automatycznie zaktualizowany, ale z powodu ich braku musisz dokonać tego ręcznie. Oto reguły mod_rewrite'a, które powinny się w nim znajdować. Kliknij w dowolnym miejscu w tym polu i wciśnij klawisze CTRL + a, aby zaznaczyć je wszystkie.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
 

 

Wszystko fajnie, sympatycznie, ale mimo dodania tego kodu w podane miejsce, komunikat się wyświetla. Za poradami internetu zmieniłem uprawnienia, ale to też nic nie dało. Screen w załączeniu (2).

 

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, co już robić z tym fantem. Przegrzebałem internet, wyszukiwarki, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Wiem, że tragedii nie ma, że strona nowa itd.natomiast chciałbym w końcu z tym ruszyć.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja już zwyczajnie na świecie nie mam pomysłu jak to ugryźć, a porady proserwer.pl ograniczają się do kilku słów, zazwyczaj lakonicznych, które nic nie rozjaśniają. 

 

image

image

Share this post


Link to post
define('WP_HOME','http://twojanowastrona.pl');
define('WP_SITEURL','twojanowastrona.pl');

 

Poradziłem sobie z jednym z problemów - numer 1 - poprzez dodanie tego wpisu do wp-config, natomiast wykrzaczył mi się teraz WP-ADMIN. Wrzucam screena. 

PS. Dziękuje adminowi za poprawę nazwy tematu i przepraszam za kłopot.

PS. 2 Niestety nie rozwiązało to problemu, bo oprócz panelu WP-ADMIN, gdy poprzez ten wykrzaczony próbuję wejść we wpis, pokazuje, że go nie ma. Lipa, także post raczej do usunięcia.

 

image

 

==========================================================

 

 

Nie wiem, czy do końca udało mi się rozwiązać problem, ale na chwilę obecną chyba poradziłem z nim sobie. Zniknęły wszystkie w/w problemy.


Zrobiłem to w taki sposób, że zalogowałem się do bazy danych i w tabeli wp_options ---> option_value ---> siteurl oraz home dodałem ten sam adres, czyli zaczytany.pl. Co ciekawe, wcześniej, gdy to robiłem nie działało. 


Temat wydaje mi się na chwilę obecną do zamknięcia. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Create a New Account. It’s free and easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...