Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Indeksowanie tematu przez niepotwierdzonego użytkownika


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez SeNioR,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Użytkownik w piątek napisał temat na moim forum lecz nie potwierdził rejestracji. Dziś potwierdziłem jego rejestrację. Napisany w piątek temat był widoczny na forum więc go usunąłem i moje pytania są następujące:

 1. Czy temat jest widoczny dla wyszukiwarki od dziś (tj. od momentu potwierdzenia jego rejestracji) czy od piątku, kiedy to utworzył temat nie będąc potwierdzony?
 2. Czy taki temat od piątku mógł już się zaindeksować?
 3. Jaki jest średni czas indeksowania tematu w wyszukiwarce?
 4. Czy po usunięciu takiego tematu może pojawić się błąd w wyszukiwarce?

Oryginał gdyby ktoś chciał:

Spoiler

Sprawa taka, użytkownik napisał temat na forum tylko nie potwierdził rejestracji. Potwierdziłem go dzisiaj a okazało się że temat napisał w piątek i pojawił się ten temat widoczny na forum, usunąłem ten temat, czy on się już zaindeksował? pisany był w piątek, to liczony jest czas indeksowania od piątku czy od dzisiaj po potwierdzeniu użytkownika ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • Administrator

Spróbuj zerknąć tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/9012289?hl=pl

Możesz też spróbować wrzucić w google takie coś:

site:<link_do_tego_tematu>

np.: w przypadku takiego zapytania:

site:https://www.pecetowicz.pl/advertising/

pojawi się wynik z podstroną reklamy pecetowicza. Jeśli w Twoim przypadku temat nie pojawi się w wynikach to raczej temat się jeszcze nie zindeksował.

 • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro użytkownik napisał temat w piątek tylko na forum nie był widoczny bo użytkownik nie potwierdził swojej rejestracji, dopiero jak potwierdziłem jego rejestracje to pojawił się temat z piątku, więc indeksowanie liczone jest od piątku czy wtedy kiedy pojawiło się na forum ?@Mativve

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że od momentu pojawienia się na forum bo booty indexujace nie maja uprawnień do wejścia w panel moderatora. Tylko indexuja to co jest dla widoku gościa. Jeżeli w piątek akurat booty wpadły na twoja stronę to tak, zainfekował się. Booty średnia co 4 dni odwiedzają strony, a wejdz w console search i będziesz widział zaindexowane strony. 

Edytowane przez edjazoli25
 • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, edjazoli25 napisał:

Jeżeli w piątek akurat booty wpadły na twoja stronę to tak, zainfekował się.

no to nie zaindeksował się bo wpis był pisany w piątek ale pojawił się w poniedziałek 

 • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • Założyciel
 • Rozwiązanie

1. Temat jest widoczny po tym jak bot indeksujący na niego natrafi. Jeżeli akurat Google znajduje się na stronie to może natrafić na temat od razu. Pamiętaj że temat dodawany też jest od razu do mapy strony. Sitemap odświeża się jednak dopiero po kilkudziesięciu minutach, jest też pingowana do Google i Bing dwa razy dziennie.

2. Zależy czy był to treściwy, wartościowy temat, czy Google na niego już natrafiło.

3. Z tym jest różnie. Wiele czynników ma wpływ na szybkość indeksowania, począwszy od oprogramowania, po serwer, mapę strony, treści tematu czy wieku domeny. Na niektórych forach opartych o Invision Community, temat indeksuje się od 30 minut do godziny po jego dodaniu. Czasami może trwać to kilka godzin a nawet kilka dni.

4. Tak. Jest to normalna kolej rzeczy. Robot indeksujący natrafiający na usunięty temat otrzymuje nagłówek 404 (Not Found) bądź 410 (Gone), informujący o tym że ta strona już nie istnieje. Robot sprawdzi kilka razy tę stronę w ciągu dnia i jeżeli nagłówek wciąż będzie wskazywał błąd 404, to robot wyrzuci taki indeks z wyników wyszukiwania (wyindeksuje).

 • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...