Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Instalacja Fennec F-Droid na Android 5.1. Source does not exist.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilkuletniego smartfona z Androidem 5.1. Mam mało wewnętrznej pamięci, więc dokupiłem SD. Próbowałem instalować Mozilla Firefox, ale nie chce się instalować na SD tylko na wewnętrznej pamięci.

Szukając rozwiązania wpadłem na Fennec F-Droid. Zainstalowalem F-Droid na SD. Przez f-droid instaluje fennec, ale wyskakuje mi błąd:

Cytat

Błąd podczas instalacji Fennec F-Droid
Source ’/storage/emulated/0/android/data/org.fdroid.fdroid/cache/apks/f-droid.org–1/org.mozilla.fennec_fdroid_881300.apk' does not exist.

Co zrobić by działało?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Założyciel

Cześć Piotrek. 

Nie wszystkie aplikacje da się zainstalować na karcie SD, niektóre muszą być na wewnętrznej pamięci aby móc poprawnie działać i żadna aplikacja do przenoszenia tego nie zmieni.

Błąd mówi że źródło aplikacji czyli ścieżka do aplikacji nie istnieje. Możliwe że brakuje folderu cache/apps/ albo musisz zmienić nazwę na org.mozilla.fennec_fdroid_881300.apk

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SeNior za informację. W folderze na k. SD, gdzie nagrywam programy, utworzyłem dwa foldery o podanych wyżej adresach, ale są puste. Wyszła nowa wersja fennec, podczas instalacji której podało błąd "brak miejsca". Wnioskuję, że chce się instalować w pamięci wewnętrznej. Odezwę się wkrótce.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pod takim adresem https://github.com/mozilla-mobile/fenix/issues/162  być może rozwiązanie. Wypowiedź  relan commented on 19 Aug 2020.

Cytat

F-Droid dev here. I've been working on Fenix inclusion for the past couple of months. Here is a recipie and a set of scripts. In short, it eliminates Mozilla Maven repository and builds GeckoView, Glean, Android Components and Application Services from source (without proprietary components). Fenix itself is heavily patched to remove non-free stuff; the removal of play-services-oss-licenses and flags for other proprietary dependencies are very appreciated, @gilbsgilbs.

Fenix F-Droid is still a work-in-progress, but all the heavy lifting is done and it will eventually replace the old good Fennec F-Droid. Thanks to everyone working on this task!

Może ktoś przeczyta i tu opiszę po polsku o co w tym chodzi i czy jest to rozwiązanie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Administrator

@Piotr z Wawy Nie do końca wiem o co w tym wszystkim chodzi ale w podesłanym cytacie możemy przeczytać, że:

Cytat

Z tej strony Deweloper F-Droid. Od kilku miesięcy pracuję nad włączeniem Fenixa. Oto przepis i zestaw skryptów. Krótko mówiąc, eliminuje to repozytorium Mozilla Maven i buduje GeckoView, Glean, komponenty Android i usługi aplikacji ze źródeł (bez zastrzeżonych komponentów). Sam Fenix jest mocno załatany, aby usunąć płatne rzeczy; bardzo mile widziane jest usunięcie licencji play-services-oss-licenses i flag dla innych własnościowych zależności, @gilbsgilbs.

Fenix F-Droid jest wciąż w rozwoju, ale wszystkie ciężkie podnoszenie zostało wykonane i ostatecznie zastąpi starego dobrego Fennec F-Droid.
Dziękuję wszystkim pracującym nad tym zadaniem!

"przepis" -> https://gitlab.com/relan/fdroiddata/-/blob/fenix/metadata/org.mozilla.fenix_fdroid.yml

"zestaw skryptów" -> https://gitlab.com/relan/fennecbuild

Z tego co rozumiem to chodzi o to, aby na własną rękę skompilować i zbudować aplikację, tak jak to ma miejsce przy pobraniu i zainstalowaniu .apk na urządzeniu, tylko w tym przypadku robisz to ty w miejscu którym chcesz (w tym przypadku będzie to karta SD).
Deweloper F-Droida podsyła jakiś link z "przepisem" oraz skryptem mającym pomóc w skompilowaniu apki.

Niestety, tak jak już pisałem, temat jest mi obcy więc to co pisze może nie być pomocne.

Z tego co widzę to F-Droid ma własne forum: https://forum.f-droid.org/ może warto by spróbować, chociażby przy użyciu translatora Google, utworzyć tam wątek z problemem, który Ciebie dotyczy?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mativve. Częściowo zrozumiałem, ale będę musiał jeszcze o tym poczytać. Udało mi się tak : Najpierw pokasowałem z wewnętrznej, potem zainstalowałem na niej fennca. Potem "brutalnie" przekopiowałem większość plików na zewnętrzną. Fennec działa, choć graficznie jest uboższy od Mozilli. Za to bezpieczniejszy. Nie wiem czy przekopiowanie zubożyło opcje fennca.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...