Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Instalacja systemu na komputerze Acer Aspire 3. Device mapping table.


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez SeNioR,
Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, przepraszam jeśli zły dział ale potrzebuje waszej pomocy. Żona kupiła mi laptopa na święta ale okazało się że jest bez systemu. Kupiony w RTV. Zbootowalem pendrive'a programem od Microsoftu. Po włożeniu pendrive i włączeniu komputera wyskakuje to co na zdjęciu i nie wiem co dalej.

Device mapping table. Pres ESC in 1 seconds to skip startup.nsh, or any key to continue.

Przepraszam jeśli kogoś obraża moja niewiedza ale liczę na pomoc od jakiejś pozytywnej duszy. Pozdrawiam

IMG_160875411487F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź

Cześć. Masz włączony tryb EFI Shell. Stąd taki ekran. Na liście znajdują się podpięte dyski. Po lewej stronie masz komendy które wywołują dany dysk. Po wpisaniu fs1 (Removable HardDisk) podejrzewam że to Pendrive powinna uruchomić się instalacja systemu o ile Pendrive został dobrze zbootowany.

Ten ekran będzie ci się pokazywał za każdym razem dlatego Musisz w BIOS zmienić kolejność rozruchu na Windows Boot Manager.

Przy okazji sprawdź czy masz ustawiony tryb pracy dysku na AHCI. Tryb AHCI to rozszerzony tryb pracy dysku twardego (Advanced Host Controller Interface) który pozwala zwiększyć wydajność dysku poprzez szybszy odczyt i zapis plików. Uruchamiane są specjalne mechanizmy zwiększające efektywność komunikacji urządzeń Serial ATA.

Sprawdź również mój poradnik jak zbootować Pendrive USB przy użyciu programu Rufus. W poradniku masz też strony z których legalnie pobierzesz obraz ISO systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...