Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Jak naprawić zaporę systemu Windows. Specyficzny błąd 13 (0xD).


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio na starszym laptopie trafiłem na dziwny problem z Zaporą systemu Windows. Nie mogłem jej włączyć ani z poziomu Panelu sterowania ani z poziomu Services.msc (Usługi) czy Regedit (Edytor rejestru).

W panelu zapory widniał komunikat: 

"Aktualizuj ustawienia zapory. Zapora systemu Windows nie używa zalecanych ustawień w celu ochrony komputera."

A przy próbie kliknięcia "Użyj ustawień zalecanych" wyskakiwał "Zapora systemu Windows nie może zmienić niektórych ustawień. Kod błędu: 0x80070424"

Temat rekonstrukcji Zapory systemu Windows na FixitPC niestety na nic się nie przydał, bo odbudowa klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\MpsSvc nic nie dała.

w Podglądzie zdarzeń (Mój komputer > Zarządzaj > Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu Windows > System) otrzymywałem taki komunikat: 

Cytat

Usługa Zapora systemu Windows zakończyła działanie; wystąpił specyficzny dla niej błąd 13 Nieprawidłowe dane..

  • Nazwa dziennika: System
  • Źródło: Service Control Manager
  • Identyfikator zdarzenia:7024
  • Poziom: Błędy
  • Słowa kluczowe:Klasyczny
Cytat

The Windows Firewall service terminated with service-specific error 13 (0xD).

Przy próbie uruchomienia Zapory systemu Windows przez przystawkę Services.msc wyskakiwał błąd:

Cytat

System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows na tym komputerze Komputer lokalny. Jeśli jest to usługa firmy innej niż Microsoft skontaktuj się z dostawcą usługi i odwoła się do specyficznego dla usługi kodu błędu (w moim przypadku) 13.

Jak naprawić zaporę systemu Windows. Specyficzny błąd 13 (0xD).

Próbowałem użyć narzędzia jakie oferuje Microsoft czyli WindowsFirewall.diagcab ale narzędzie pokazało jedynie wyżej wymienione błędy. Próbowałem różne metody z ustawieniem wszystkich uprawnień dla MpsSvc jednak to też nie pomogło.

Miałem już sobie odpuścić i dać spokój z tą zaporą, ale znalazłem w ostatniej chwili rozwiązanie które ostatecznie rozwiązało mój problem.

Naprawa błędu System Windows nie może uruchomić Zapory systemu Windows — błąd specyficzny dla usługi 13 (0xD) na Windows 7

1. Wejdź w PPM na Mój komputer > Zarządzaj > Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu Windows > Zabezpieczenia.

Znajdź "Niepowodzenie inspekcji" jeżeli błąd oznaczony jest identyfikatorem zdarzenia 5027 lub 5028 o treści

Cytat

5027 - Usługa Zapora systemu Windows nie może pobrać zasad zabezpieczeń z magazynu lokalnego. Zapora systemu Windows będzie kontynuować wymuszanie bieżących zasad. Kod błędu:  2147942413

5028 - Usługa Zapora systemu Windows nie może przeanalizować nowych zasad zabezpieczeń. Zapora systemu Windows będzie kontynuować wymuszanie bieżących zasad. Kod błędu:  2147942413

możesz kontynuować dalej, jeżeli nie znajdziesz takiego identyfikatora to nie kontynuuj dalej.

2. Otwórz Edytor rejestru. (Start  Uruchom  regedit) przejdź do HKLM\System\CurrentControlSet\Sevices\SharedAccess \Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules

Powinieneś mieć tam pełno różnych reguł. Niektóre z tych reguł powodują wyżej wymieniony błąd.

3. Zrób kopię FirewallRuless w razie gdyby coś poszło nie tak. Kliknij LPM na FirewallRuless następnie kliknij Eksportuj. 

4. Usuń wszystkie reguły pomijając pierwszy rząd. Zaznacz drugi rząd od góry. Naciśnij CTRL + Shift + End. Po zaznaczeniu wszystkich reguł oprócz pierwszej z góry naciśnij przycisk Delete.

5. Uruchom przystawkę Services.msc (Usługi). Znajdź na samym dole 'Zapora systemu Windows' kliknij PPM na Uruchom.  Zapora powinna się uruchomić bezproblemowo.

6. Przywróć domyślny zestaw reguł. Panel sterowania > Zapora systemu Windows. Po lewej stronie kliknij na ustawienie "Przywróć domyślnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najeży zaznaczyć w tytule, że poradnik dotyczy windowsa 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przydatne!
+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...