Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Jak odzyskać hasło logowania do systemu Windows Vista?


Przejdź do rekomendacji Rozwiązane przez SeNioR,
Rekomendowane odpowiedzi

Siema, potrzebuje pomocy z zalogowaniem się na stary komputer z systemem Windows Vista Home Premium. Mianowicie sprawa wyglada tak ze nie pamietam totalnie hasła i nie ma szans żebym je sobie przypomniał a mam tam sporo zdjęć i innych rzeczy których nie chce stracić. Jestem totalnie zielony wiec fajnie jakbyście mi to punktowo rozpisali i w jak najprostszy sposób. Z góry dzięki, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytowane)

Nie lepiej byłoby Ci podłączyć stary dysk do nowego komputera jako drugi i sobie przenieść te wszystkie rzeczy? 
Ale no to tak spróbuj w trybie awaryjnym wejść na konto Administrator i z tego poziomu zmienić hasło konta do którego chcesz się dostać.

Edytowane przez TruskaFFka
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym właśnie nie śmiecić sobie komputera i nie przenosić tych rzeczy bo jest ich naprawdę dużo, w trybie awaryjnym nie ma szansy bo odrazu po odpaleniu trzeba wpisywać hasło.

Nie ma jakiegoś programu który moge zgrać na pendrive ? Tylko potrzebował bym instrukcji bo jestem totalnie zielony w tymXD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rekomendowana odpowiedź
11 godzin temu, byalkoe napisał:

Nie ma jakiegoś programu który moge zgrać na pendrive ? Tylko potrzebował bym instrukcji bo jestem totalnie zielony w tymXD

Jest. Hiren’s BootCD PE albo GParted Live bądź LiveCD Ubuntu. Są to okrojone systemy które zawierają różne programy narzędziowe. Przydatne w razie uszkodzenia systemu tudzież w problemach takich jak Twój.

Hiren’s BootCD posiada program "NT Password Edit" który pozwala zmienić bądź usunąć hasło systemu Windows. Znajdziesz go w Menu Start -- Security -- Passwords

Pobierz obraz HBCD_PE_x64.iso i zbootuj go na Pendrive (zobacz mój poradnik: Jak stworzyć bootowalny pendrive USB z ISO. Rufus.).

Następnie w BIOS'ie jako pierwsze urządzenie rozruchowe ustaw pamięć USB. Jeżeli dobrze ustawiłeś rozruch to po ponownym resecie zobaczysz komunikat "Press any key to boot from USB...", który mówi że masz nacisnąć dowolny klawisz aby zbootować system z nośnika USB.

System się załaduje i będziesz miał dostęp do dysków. Programem wspomnianym wyżej zmień hasło logowania do systemu.


Sposób 2: Zmiana hasła systemowego przez Wiersz polecenia

Można też zmienić hasło cwanym sposobem przez Wiersz polecenia.

Wystarczy podmienić plik sethc.exe (funkcja Windowsa "Klawisze trwałe" wywoływana 5-krotnym naciśnięciem Shifta) na cmd.exe. Takich sztuczek uczy się na lekcjach informatyki 😛 Do tej operacji też jest potrzebny Hiren’s BootCD aby uzyskać dostęp do dysków.

W skrócie, przechodzimy do C:Windows\System32, znajdujemy plik sethc.exe i robimy jego kopię (bo zostanie podmieniony) na dysku. Usuwamy oryginalny sethc.exe. Kopiujemy plik cmd.exe i zmieniamy jego nazwę na sethc.exe.

W ten sposób możemy oszukać Windowsa który będzie myślał że otworzył funkcję "Klawisze trwałe" a tak naprawdę otworzy "Wiersz polecenia".

Przy ekranie logowania, naciskamy 5 razy SHIFT i otwieramy konsolę Wiersza poleceń. Teraz wystarczy już tylko ustawić nowe hasło dla naszego konta.

Wpisujemy w konsoli polecenie net user aby zobaczyć jakie konta mamy w systemie.

Następie wpisujemy net user [nazwa_uzytkownika] [nowe_haslo_do_konta]

windows-nowe-haslo-net-user-cmd.png

Hasło powinno zostać zmienione, i będziemy mogli się zalogować do systemu z nowego hasła 😉 

W razie trudności Mirosław Zelent też opisał ten sposób tutaj: Pora oszukać ekran logowania Windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...