Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Jak sprawdzić logi na routerze? Poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym poradniku opiszę jak można sprawdzić logi na ruterze (modemie). Na wstępie zaznaczę że nie każdy ruter i usługodawca oferuje taką możliwość.

Jak zatem sprawdzić logi? 

Na początek znajdź adres IP swojego rutera, znajduje się on na odwrocie urządzenia. Na większości urządzeń będzie to 192.168.0.1, 192.168.1.1 lub 192.168.2.1.

Wprowadź adres IP routera do paska adresu przeglądarki internetowej. Po chwili, zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Dane logowania znajdują się na odwrocie urządzenia. 

Po zalogowaniu się do panelu konfiguracyjnego, znajdź sekcję z logami. Lokalizacja ta może się różnić w zależności od modelu i marki routera. Często jest to w sekcji "Zaawansowane (Adavanced)", bądź "System Tools" i tym podobne. Następnie znajdź zakładkę "Logs", "Event Logs" lub "History".

Po znalezieniu odpowiedniej sekcji możesz przeglądać logi. Logi mogą zawierać informacje o próbach połączenia, błędach systemowych, aktualizacjach oprogramowania i innych ważnych zdarzeniach. W większości wypadków nie znajdziemy tam jednak historii przeglądanych stron.

Przykład na podstawie UPC i rutera Connect Box:

Ustawienia zaawansowane > Narzędzia > Status sieci > Dziennik sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...