Skocz do zawartości

Jak w htaccess usunąć końcówkę .html i php z linku. Friendly URL


SNARX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Podobna zawartość

  • Aby strona wczytywała się szybciej należy skompresować wszystkie pliki, które przeglądarka musi pobrać.

   Do tego celu będzie nam potrzebny plik .htaccess, możemy utworzyć go za pomocą programu Notepad++ lub Notatnika.

   Po utworzeniu pliku (.)htaccess dodajemy następujące linie:
   <ifModule mod_gzip.c> mod_gzip_on Yes mod_gzip_dechunk Yes mod_gzip_item_include file .(html?|txt|css|js|php|pl)$ mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$ mod_gzip_item_include mime ^text/.* mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.* mod_gzip_item_exclude mime ^image/.* mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.* </ifModule> Oczywiście jeśli przeglądarka nie obsługuje kompresji, wysłana zostanie zwykła wersja.

   Na końcu należy sprawdzić czy faktycznie kompresja działa poprzez stronę Check Gzip (& Brotli) Compression


   Jeśli jednak nie możesz użyć tego modułu, wstaw w pliku .php linię:
   <? ob_start("ob_gzhandler"); ?>
  • czesc, potrzebuje pomocy przy pliku .htaccess do strony www podpiąlem certyfikat ssl lecz tylko na domene bez przedrostka www, gdyz w lets encrypt mialem problem.
   sytuacja wyglada tak ze gdy wchodze na strone po przez:
    - domena.pl
   - https://domena.pl
    - www.domena.pl
    
   wszystko dziala dobrze ale gdy proboje wejsc na strone po przez:
   - https://www.domena.pl

   wtedy pojawia sie komunikat"Połączenie nie jest bezpieczne"

   .htaccess
   RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\. RewriteCond %{HTTP_HOST} ^https://www\. RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
  • Witam, postanowiłem zabezpieczyć pewien folder na mojej stronie (www.lubel.cba.pl), folder nazywa się strefa51 i znajduje się w głównym katalogu. W celu zabezpieczenia edytowałem plik .htacess na:
   DirectoryIndex index.html ErrorDocument 400 http://lubel.cba.pl/blad.html ErrorDocument 401 http://lubel.cba.pl/blad.html ErrorDocument 404 http://lubel.cba.pl/blad.html ErrorDocument 500 http://lubel.cba.pl/blad.html AuthName \"Strefa zaszyfrowana\" AuthType Basic AuthUserFile /home/users/nazwakonta/public_html/strefa51/.htpasswd AuthGroupFile /dev/null require valid-user Natomiast w folderze /strefa51 utworzyłem plik .htpasswd z użytkownikami i wygenerowanymi hasłami, oraz plik wiraz.html; jednak po wejściu na stronę pokazuję błąd 404. Mogę prosić o pomoc?
  • Hej,
   Łatwą sprawę dla was do rozwiązania.
   W jaki sposób edytować .htaccess żeby zamienić np. index.php?costam=heh w index.php/heh/ ?

   Dzięki z góry
   pozdro
  • Cześć, 
   Za jakiś czas planuję zmienić nazwę domeny dla swego serwisu, mianowicie chciałbym wiedzieć jak to wpłynie na pozycjonowanie. 
   Także chcę aby stary adres "X" również był przekierowaniem do nowego adresu "A".  Czyli jeżeli ktoś będzie chciał wejść z adresu starego czyli "X" to chciałbym aby go przekierowało już na główny adres "A". 
   Zarówno chciałbym aby wyszukiwarki postrzegały nowy adres "A" jako główny. 
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

  • Grafikiem nie jestem ale może się spodoba 🙂 Dodaję też plik PSD (edycja w programie Photoshop) jakby ktoś chciał sobie zmienić napis: Ukryta zawartość Zareaguj na post lub odpowiedz w temacie aby zobaczyć ukrytą zawartość.
  • Witaj Zenon. Program jest bardzo stary, wydany po raz pierwszy w 2004 roku. Rozumiem że posiadasz jeszcze wersję 1.0 bądź 1.1?  Z tego co widzę najnowszą i ostatnią wersją która została wydana, jest wersja 2.2.2 z 2008 roku. Niestety nie wspiera ona systemu Windows 7 ani tym bardziej Windows 10. Jeżeli chodzi o błąd to mówi on że nie próba ustawienia/zapisu danych dla pola ScreenFontName się nie powiodła.  Kod programu jest stary i nie jest kompatybilny z najnowszym systemem. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie przeniesienie się na nowszy program. Jest kilka tego typu programów, jednak musisz wziąć pod uwagę że nie wszystkie są w pełni darmowe a wiele z nich posiada ograniczenia. Sprawdź proszę poniższą listę programów do tworzenia drzewa genealogicznego: Drzewo Genealogiczne II (ograniczenia, wersja testowa)  Family Tree Builder (trzeba założyć konto online, ale jest darmowy i bez ograniczeń) Brother's Keeper (wersja testowa) Drzewo przodków (wersja demo)
×