Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Jak w pełni zintegrować Blueimp's AJAX Chat z MyBB?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Forum MyBB działa super, mam też na stronie www. podpity Blueimp's AJAX Chat ktory był wgrany do katalogu forum. Jedyne co w zasadzie działa to loguje mi bez problemu userów zarejestrowanych na forum - na czacie. Napisałem w "zasadzie" ponieważ loguje mi takze na czacie userów którzy sie na forum zarejestrowali, ale jeszcze nie zostali zatwierdzeni przez admina hmm.

Po pierwsze chodzi o to aby to było możliwe dopiero po zatwierdzeniu konta.

Po drugie chodzi o to aby przenosiło grupy z forum na czat : dla przykładu jeśli na forum mam grupe radiowcy i ustalony dla nich kolor nicka zielony to na czacie powinni rowniez taki mieć. Jeśli dodatkowo na forum założe grupe moderatorzy czata to powinni mieć na czacie opcje moderacji itd. Idąc dalej chciałbym dodawac do nicka na czacie jakies znaczki typu mikrofonik czy inny - zgodnie z założoną grupą na forum.

Co do czata samego - jak zrobić aby zapamietywało wybrany przez usera kolor tekstu by nie trzeba było za kazdm razem tego klikać przed napisaniem kolejnego zdania ?

No wiem wiem wiele tego, ale sądze ze dla kogoś ogarnietego w temacie to prosta sprawa, a dla mnie póki co temat który mnie zatrzymał przed tzw. ścianą płaczu 😉

Prosze o pomoc i najlepiej na priv (aby nie zaśmiecać wątku bzdurami) - natomiast obiecuje, ze istotne rzeczy i jeśli temat zostanie rozwiazany - znajdzie sie to na forum tutaj jako gotowa pomoc dla potomnych - bo jak rozumiem temu głównie forum ma służyć 😉

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę - może się "ktoś" jednak chociaż w jednej małej sprawie wypowie itd. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm no to może inaczej zadam pytanie : jest tu ktoś kto w ogóle używa  Blueimp's AJAX Chat  i ma to jakoś "ogarnięte" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma wyżej wymienionych rzeczy w opcjach to znaczy że trzeba edytować plugin. Tylko patrząc nie wiem czy jest sens jak masz lepsza alternatywe jaka jest dvz shoutbox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to lepsza alternatywa (dvz shoutbox). Ja czata używam nie na samym forum tylko na zewnętrznej stronie www (linkując go tylko i wyświetlając w ramce). Zrobiłem sobie drugą baze danych, dograłem kopię forum MyBB, wgrałem tam do forum dvz shoutbox i póki co "trenuję". Ale tam nie ma "bebechów" i ustawień żeby móc się w pełni rozkręcić z ustawieniami - natomiast w konfiguracji, przy próbie edycji pluginu wyskakuje mi : /public_html/forum/inc/languages/polish/admin/dvz_shoutbox.lang.php does not exist. I nic nie mogę z tym zrobić. A wracając do Blueimp's AJAX Chat - to przenosi z forum z uprawnieniami na chat tylko dwie grupy : Administratora i Super Moderatora. Walczę i szukam opcji jak dodawać np. kolor na czacie innym grupom, lub indywidualnie uprawnienia moda na czacie, ale nie z grupy Super Moderators. Tak czy tak dziękuję za odzew i pozdrawiam Adrian 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xari Widziałem że pisałeś na Webboard, i nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi. Jeżeli nikt się nie zgłasza to widocznie mało osób używa tego czatu. Nie jest on tak rozsławiony jak DVZ Shoutbox którego używają praktycznie wszyscy. 

1 godzinę temu, Xari napisał:

natomiast w konfiguracji, przy próbie edycji pluginu wyskakuje mi : /public_html/forum/inc/languages/polish/admin/dvz_shoutbox.lang.php does not exist. I nic nie mogę z tym zrobić.

Właśnie to jest to, co cię ogranicza. Brak znajomości języka angielskiego i podstaw skryptu MyBB. Pisze jak byk że brakuje pliku językowego dvz_shoutbox.lang.php. Wystarczy wgrać go do folderu inc/languages/polish/admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację SeNioR mój błąd bo nie sprawdziłem o co chodzi, z brakiem pliku językowego. Ale to nie do końca moja wina, bo wydawało mi się, że na polskich forach paczka z pluginem powinna była zawierać takowy. Wrzuciłem do MyBB tylko to co w pakunku czyli tylko ang plik. Niestety polskie tłumaczenie trzeba było ściągać osobno i dogrywać osobno. Już się wszystko wyświetla jak trzeba, co zmienia niewiele. Czysta wersja pluginu nadaje się może jako stopka do forum dla gadki dwukierunkowej, ale jako osobny rozbudowany chat już nie. Trzeba tworzyć dodatkowe css, i zapewne inny pliki ustawień - aby nabrało to wyglądu rozbudowanego czata. Pewnie się pokuszę o sprawdzenie co można z tego wyciągnąć - szkoda tylko, że nie jest to całkowicie samodzielny produkt ze wszystkim co trzeba w jednym miejscu. To też i trochę moja wina - wpakowałem się w MyBB - wcześniej 10 lat korzystając z SMF i ta przesiadka trochę mnie czasem stopuje. Tak czy tak dziękuję za "burę" i cenną uwagę - człowiek się uczy całe życie w pokorze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 21:02, Xari napisał:

Ale to nie do końca moja wina, bo wydawało mi się, że na polskich forach paczka z pluginem powinna była zawierać takowy.

Pluginy są programowane w języku do tego przeznaczonym, czyli angielskim. Spolszczenie zazwyczaj trzeba pobrać osobno.

W dniu 27.04.2021 o 21:02, Xari napisał:

rzeba tworzyć dodatkowe css, i zapewne inny pliki ustawień - aby nabrało to wyglądu rozbudowanego czata.

Pluginy są oparte o domyślny szablon, i tam wyglądają "najlepiej". Na każdym innym szablonie mogą wyglądać lepiej / gorzej, ale zawszę będą wymagać ingerencji w CSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...